Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Nie równo pracujący silnik w E-30 316i


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Pierwsze podejście do naprawy, a właściwie na początku wyciągnięcia tego silnika krokowego zakończyło się klęską. Mój silnik, to nie 1.8i M40.

Mimo zdjęc przesłanych przez YanOOsh (BMW E-36 1.8i) oraz schematu Pershinga nie udało mi się zlokalizowac tego silnika krokowego :( W M40 jest on widoczny. W moim silniku jest gdzieś schowany...

Ale gdzie??

Gdzie tego szukac? pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w tej chwili na remoncie swojej M40 , silnik jest rozebrany praktycznie na czynniki pierwsze , dopiero teraz miałem okazje obejrzec wszystkie węże od powietrza przy kolektorze dolotowym. U mnie tez obroty pływały i bynajmniej nie jest to wina samego silniczka , a sparciałych i popękanych w wielu miejscach węży. Obejrzyj te które są w kanale obejścioweym przepustnicy , tam gdzie masz zawór dodatkowego powietrza , może tu być przyczyna. Naszukałem się trochę silnika krokowego w L jecie po różnych źródłach jak ETK czy książki , ale niestety nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczka nie widać, bo znajduje się pod górną częścią kolektora ssącego. Musisz odłączyć od kolektora filtr z przepływomierzem i cięgno gazu, a następnie odkręcić wszystkie śruby i nakrętki mocujące górna część kolektora (z tego co pamiętam, to są trzy śruby M6 i dwie nakrętki). Kiedy zdejmiesz kolektor tuz pod nim zobaczysz silniczek z dwiema odchodzącymi gumowymi rurkami. Wymontuj silniczek i załóż nowy. Złóż wszystko w odwrotnej kolejności. Śruby mocującce kolektor dokręć momentem 10 Nm (M6) (jesli masz śruby M8 to 22 Nm).

Życzę udanej naprawy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...