Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Nie pali na zimnym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam 520i + gaz zwykły który przełącza się od 2500 tyś. obrotów. Ostatnio miałem problem z pompą paliwa i wymieniłem na używaną i było ok.Teraz nie mogę odpalić silnika na benzynie jak postoi noc. Myślałem może że to pompa, ale jak poholowałem auto i przy 2500 tyś. przełączył na gaz i zapalił to po przełączeniu na benzynę chodził. Jak był ciepły i go próbowałem odpalić to też odpalał.Myślałem że jest już ok,ale na drugi dzień rano znowu nie odpala.Co to może być ,czy to jest pompa czy coś innego .Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc instalacji ma awaryjne odpalanie na samym gazie! nie wiem jakiej firmy masz instalacje ale jest podobnie! działa to tak włanczasz zapłon i przez ok 10 sekund trzymasz przełacznik od gazu wcisniety! jak zapali sie kontrolka od gazu wtedy krecisz i odpala na gazie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc instalacji ma awaryjne odpalanie na samym gazie! nie wiem jakiej firmy masz instalacje ale jest podobnie! działa to tak włanczasz zapłon i przez ok 10 sekund trzymasz przełacznik od gazu wcisniety! jak zapali sie kontrolka od gazu wtedy krecisz i odpala na gazie!

Jesli ma instalke Lovato to nie ma takiej opcji zeby odpalic na gazie , tylko działa

automatycznie przy 2,5 czasem 3tys obrotów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja zwykła nie sekwencja Lavato elektronika Bingo. Nie wiem bo nie zakładałem jej tylko bunie taką kupiłem i nie wiedziałem że można odpalać na samym gazie.

Mysle ze Rumunm5 bedzie się orientował w temacie , poczekaj jak wejdzie na forum albo

napisz do niego na PW :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam podejrzenie co do pompy.Niedawno jak zatarłem orginalną to magicy wstawili mi pompę tą bez zaworka podciśnieniowego.Paliła gorzej ,ale paliła a jazda była ok.

Najlepiej by było zrobic przekładke pompy z innej bumy na chwile albo przynajmniej

sprawdzic ile paliwa przepompuje w jakiejs jednostce czasu wtedy bys miał jakis

obraz tego czy działa ok czy cisnienie jest zbyt małe (czyt pompa klęka) gdzies

na forum były tabelki ile pompa powinna przepompowac chyba w ciągu 30 sekund albo

w podobnej jednostce czasu <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 2 kontrolki i przełącznik i biały guzik z literką G
zgadza sie masz komputer bingo a reduktor lowato, czyli mozna zapalic na samym gazie! włacz zapłon przytrzymaj przysisk az sie zapali zielona kontrolka i krec wtedy odpali na samym gazie! siedzie w instalacjach gazowych!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz kopmuter bingo to jest opcja odpalania na gazie!!!!

Z tego co pamietam Bingo było w wersji 2 diody (czerwona i pomarańczowa)

a przełącznik miał tylko 2 tryby -> automat albo tylko benzynka

tak i odpalanie na samym gazie!

Heh to o takim myku to nie słyszałem , byłem pewny ze wszystkie bingo / bingo m/s

nie miały odpalania na samym gazie uklon_bmw bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...