Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


wymiana glowicy


Rekomendowane odpowiedzi

czesc goraco pozdrawiam wszystkich fanow bmw.mam bmw 2.5 benzyne serii 5 z 93 jest to muj pierwsz samochud tej marki.kupilem go z walnieta uszczelka lecz po zdjeciu glowicy okazalo sie ze jest peknieta.pomyslalem sobie ze ok kupie nowa glowice i bedzi po krzyku.no i tak juz minely dwa miesiace bunia stoj z rozebrana glowica i tak zaczelem sie zastanawiac czy warto po takim czasie zakladac glowice czy to wszystko bedzie dzialac.pewnie naraze sie na posmiewisko ale nie jestem mechanikiem i nie mialem wczesniej doswiaczczenia z bmw wiec musz sie zapytac.CO TO JEST WANOS BO Z TEGO CO WIEM TO SA JAKIS GLOWICE Z WANOSEM I BEZ.A NALLEPSZE CHYBA PYTANIE TO CZY JEST MOZLIWE ZE BEDZIE PASOWAL GLOWICA Z 2.O.jak ochloniecie juz ze smichu to prosze o podpowiedzi bo chcialbym wkoncu ja uruchomic bo od czasu kiedy ja kupilem nie przejechalem nawet metra.Z GORY DZIEKUJ ZA POMOC!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam teraz dokładnie,ale coś jest identyczne w tych motorach,albo dół,albo góra. Tzn.2.0 i 2.5 mają te same doły(blok),albo góry(głowica) silnika. Głowica z Vanosem to oznaczenie głowicy ze zmiennymi fazami rozrządu,czyli w zależności od obciążenia i takich tam zmienia sie czas otwarcia zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.forum.maxbimmer.pl/topics19/vanos-czy-nie-vt2417.htm?highlight=vanos

poczytaj temat tutaj zobaczysz róznicę w wyglądzie głowicy Vanos i zwykłej

A tak według mnie to szukaj i zakładaj głowicę taką jaką miałeś wcześniej

bo to element newralgiczny w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Vanosa, czyli zmienne fazy rozrządu to tylko od tego modelu szukaj. A starej nie da się pospawać? Wykonuje sie takie manewry przecież:) jak jest delikatne pęknięcie. A co do tego że stoi 2 miechy to nie martw się, ja też długo stałem z miesiąc ponad bo też głowę wymieniałem w 24v i odpalił na dotyk po złożeniu, zresztą każdy co miałem to po remoncie na dotyk palił, tak to już jest z bmw. Jak dobrze poskładane to odpali na 100%. pozdro bmw_beer

[ Dodano: 12 Listopad 07, 23:01 ]

A co do nowej głowicy, jak ją już będziesz miał to warto wydać 200 zł na remont. Tzn. planowanie, sprawdzenie szcelności na zimno i gorąco, wymiana uszczelniaczy na zaworach, i dotarcie zaworów. Po takim zabiegu mamy idealną głowice do ostrego orania:), i pamiętaj nigdy na zimnym nie dawaj mu po gazie, bo to jest morderstwo dla BMW:) Jak gorący to do bólu. <bmw_2> pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...