Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Popękany blok:(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, możecie się śmiać albo i nie ale sprawa wygląda tak... Kupiłem e30 ponad pół roku temu i jeździłem w sumie poza olejami i normalnymi rzeczami nic nie robiłem, poza wymianą skrzyni ale to skrzynia nie silnik. Od pewnego momentu dokładnie jak przyszły pierwsze chłody pojawiło mi się masło na korku i bagnecie. Pomyślałem, że uszczelka pod głowicą dodam jeszcze, że miałem objawy jak wcześniej pisałem, że przy ruszaniu na zapalała mi się kontrolka oleju jak silnik był już nagrzany (jak obroty schodziły poniżej 1tys.) DO sedna sprawy... oddałem auto do mechanika i ... szok! Okazało się, że mam popękany blok, rzeczywiście, w miejscach na szpile głowicy są pęknięcia. Mechanik powiedział mi że silnik był przegrzany, więc przypuszczam, że musiałem już taką ją kupić. Silnik naprawde chodził ok równiutko żadnych tam problemów tylko ostatnio poza tą kontrolką. O co chcę spytać, mechanik doradził mi wymianę silnika ale skoro wcześniej jeździłem i było ok to teraz też może da rady. Wymienie z kumplem to co kupiłem czyli uszcz. pod gł. uszczelniacze zaworów splanujemy głowicę i złożymy ten silnik! Jak myślicie, będzie to jeździć i jak długo czy jest sens??? Proszę piszcie, bo nie wiem co mam robić auto jest mi potrzebne (praca) a na nowe mnie poprostu nie stać:( Doradźcie! Pozdrawiam wszsytkich posiadaczy bawarek <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o składaniu tego spowrotem szkoda zachodu, pęknięty blok to już za dużo moim zdaniem jak pojeżdzisz to nie długo. Ja miałem wode w oleju i to też nie była uszczelka jak sie okazało kupiłem nowy silnik i chodzi jak zegarek. Silniki są tanie zwłaszcza M-10 poszukaj i coś znajdziesz. Do tego włożysz kupe kasy a i tak w końcu stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...