Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


nie chce zapalac gdy silnik jest zimny


Rekomendowane odpowiedzi

a jaki to silnik ?? motronic czy jetronic ??

[ Dodano: 12 Grudzień 07, 22:43 ]

jetronic - jak pisałeś - ma wtrysk rozruchowy i jeśli on nie pracuje to są problemy z rozruchem, ten wtrysk jest sterowany przez komputer przez czujnik temp z odcęciem czasowym, jeśli silnik jest zimny to przy rozruchu zostaje właczony wtrysk rozruchowy na 30 sek - o ile dobrze pamietam -,

kopułka ani palec nie ma nic do tego jeśli one były by złe to byłyby tez problemy na ciepłym silniku,

choć możliwe że masz źle ustawiony zapłon i dlatego źle/nie chce odpalać na zimnym,

sprawdzałeś zapłon :?: jak spalanie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaplonu w sumie nie sprawdzalem choc zauwazylem ze zaraz jak zapale to strzela w tlumik nie wiem czy ma to cos wspolnego nie dzieje sie to zawsze. najwieksze problemy sa kiedy jest na dworze ujemna temperatura wtedy jest tagedia a da mi cos jak podepne ja pod kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jetronc to analog i tam nie da się odczytać błędów, podjedź do mech. na lampę - kontrolę zapłonu, choć ja mam problem ze znalezieniem takiego mechanika, możesz też podjechać na spaliny w każdej stacji i kręcąc kopułką spróbować ustawić najlepsze wartości,

całe lato jeździłem z odpiętym wtryskiem rozruchowym i było good ale teraz też nie chciał odpalać więc zapiąłem wtrysk znowu :wink:

a jak spalanie ??

nie może strzelać z wydechu to najczęściej oznacza zbyt bogatą mieszankę czyli może wtrysk masz dobty i podaje paliwo ale właśnie źle ustawiony zapłon,

mój nigdy nie strzela z wydechu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja moge tez miec problem z mechanikiem jestem teraz w irlandii mam tu paru magikow tylko nie wiem czy maja oni odpowiedni sprzet a z dobrym warsztatem jest tu tak samo ciezko jak w polsce co do spalania to wlalem ostatnio za 50 euro i zrobilem na tym jakies 400 km nie zauwazylem zeby mi duzo palila to na co stawiasz bo jade na dniach do polski to chcialbym kupic czesci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...