Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Prosze o rade


Rekomendowane odpowiedzi

witam

prosze o rade w cieknie mi płyn chłodniczy ze zbiorniczka w chłodnicy bmw 316 compakt 94 r wiadomo ze chłodnica do wymiany i teraz czy warto kupywac zamienik z allegro 250zł czy to wytrzyma czy to nie jakis szajs produkuje to polcar

a moze macie jakieś namiary na jakies inne firmy króre produkują zamienik

nowy w serwisie 800 zł + vat

czekam na wasze opinie z góry dzięki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa sztuka z serwisu to koszt 800-1000 zl :? Używkę kupując nie wiesz jak długo na niej jeszcze pojeździsz, nie wiesz w jakim jest stanie, nie wiesz jak bardzo jest zakamieniona. Na używaną chłodnice może dostaniesz gwarancję, ale najprawdopodobniej tylko na rozruch :!: Pozostaje jeszcze zamiennik na który masz gwarancję (przypuszczam, że nie krótszą niż na ori). Ja 2miesiące temu kupiłem zamiennik który kosztował ok.320zł z przesyłką. Jak narazie nie zauważyłem nic niepokojącego, poza wyciekiem z pod węża (muszę mocniej opaskę skręcić) bmw_beer <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

prosze o rade w cieknie mi płyn chłodniczy ze zbiorniczka w chłodnicy bmw 316 compakt 94 r wiadomo ze chłodnica do wymiany i teraz czy warto kupywac zamienik z allegro 250zł czy to wytrzyma czy to nie jakis szajs produkuje to polcar

a moze macie jakieś namiary na jakies inne firmy króre produkują zamienik

nowy w serwisie 800 zł + vat

czekam na wasze opinie z góry dzięki

pozdrawiam

założyłem taką tańszą, bo najnormalniej nie miałem kasy a ze starej ciekło tak, że w pewnym momencie dolewałem po litrze dziennie no i... jest ok ;) ciekło jedynie spod czujnika poziomu płynu, ale to raczej sączyło się a nie ciekło... no i trzeba było lekko dopiłować gwint od korka, bo było za wysoko i jakiś syfek rozcinał uszczelkę na korku, po takich drobnych w sumie zabiegach jest cacy, dobrze poszukasz, to znajdziesz chłodnicę jeszcze taniej...

fakt faktem, gdybym miał akurat kasę, założyłbym valeo albo oryginał

[ Dodano: 5 Styczeń 08, 01:17 ]

a moze poprostu spróbowac ja naprawic! jezeli cieknie ci z dołu zbiorniczka to tam jest oring! sprobuj rozebrac i zobaczysz co tam jest! odkrecisz dwie sruby na inbus z gory i zbiorniczek od chłodnicy wyjdzie ci do góry!

zes*** się a nie wyjdzie :D trzeba całą chłodnicę wyjąć..... ;) kupiłem taki oring... całe 10 zł w aso... no i jak miałem ryzykować rozebranie tego wszystkiego tylko po to, żeby kurde założyć i dalej miałoby ciec... to już wolałem założyć zamiennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

prosze o rade w cieknie mi płyn chłodniczy ze zbiorniczka w chłodnicy bmw 316 compakt 94 r wiadomo ze chłodnica do wymiany i teraz czy warto kupywac zamienik z allegro 250zł czy to wytrzyma czy to nie jakis szajs produkuje to polcar

a moze macie jakieś namiary na jakies inne firmy króre produkują zamienik

nowy w serwisie 800 zł + vat

czekam na wasze opinie z góry dzięki

pozdrawiam

założyłem taką tańszą, bo najnormalniej nie miałem kasy a ze starej ciekło tak, że w pewnym momencie dolewałem po litrze dziennie no i... jest ok ;) ciekło jedynie spod czujnika poziomu płynu, ale to raczej sączyło się a nie ciekło... no i trzeba było lekko dopiłować gwint od korka, bo było za wysoko i jakiś syfek rozcinał uszczelkę na korku, po takich drobnych w sumie zabiegach jest cacy, dobrze poszukasz, to znajdziesz chłodnicę jeszcze taniej...

fakt faktem, gdybym miał akurat kasę, założyłbym valeo albo oryginał

[ Dodano: 5 Styczeń 08, 01:17 ]

a moze poprostu spróbowac ja naprawic! jezeli cieknie ci z dołu zbiorniczka to tam jest oring! sprobuj rozebrac i zobaczysz co tam jest! odkrecisz dwie sruby na inbus z gory i zbiorniczek od chłodnicy wyjdzie ci do góry!

zes*** się a nie wyjdzie :D trzeba całą chłodnicę wyjąć..... ;) kupiłem taki oring... całe 10 zł w aso... no i jak miałem ryzykować rozebranie tego wszystkiego tylko po to, żeby kurde założyć i dalej miałoby ciec... to już wolałem założyć zamiennik

to fakt a do wymiany chłodnicy nie trzeba jej wyciagac :D ja wymieniałem oringi i było super!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna znalezc uzywana chlodnice z gwarancja w przyzwoitej cenie (gwarancja rozruchowa + 7 dni na test np).

Po tych siedmiu, albo nawet po 14 dniach chłodnica strzeli i...

Roznica w cenie miedzy nowa a uzywka spora.

...do ceny nowej trzeba doliczyć kupioną wcześniej używkę (nie liczę ile kosztują nerwy przy tym!). Tak więc można później sobie wyrzucać "było by mnie stać na ori"?!

Moje auto stało pół roku, może ze dwa razy ktoś je przepalił w ciągu tego czasu. Jak odpaliłem, pojeździłem wizualnie super wyglądająca chłodnica strzeliła, (następna była głowica :cry: <bmw_4> ), a te używki z allegro wystarczy popatrzeć na zdjęcia jak są składowane gdzieś rzucone na ziemię w jakiś wilgotny magazyn :wink: Aluminium też się utlenia <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie jak pisze Danich po ogledzinach to leci z dołu zbiorniczka łączenie zbiornika z czarnym plastikiem i ztego co wiem to jest tam uszczelka bo zbiorniczek mozna wyjąć i tu moje pytania

1 czy mozna wyjąc zbiorniczek bez wyjmowania chłodnicy

2 no i czy taka uszczelka jes do dostania bądz zbiorniczek z uszczelką

moze ktoś to juz przerabiał

z GÓRY WIELKIE DZIEKI PODRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej wyciagnij chlodnce bedzie łatwiej bo ten zbiorniczek jest przykrecony tylko na dwoch srobach u gory, ale w moim przypadku ciezko jeszcze wychodził bo na oringach sie przykłeił! ja wymieniałem kiedys te oringi gdzies je kupowałem ale juz nie pamietam i było ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie jak pisze Danich po ogledzinach to leci z dołu zbiorniczka łączenie zbiornika z czarnym plastikiem i ztego co wiem to jest tam uszczelka bo zbiorniczek mozna wyjąć i tu moje pytania

1 czy mozna wyjąc zbiorniczek bez wyjmowania chłodnicy

2 no i czy taka uszczelka jes do dostania bądz zbiorniczek z uszczelką

moze ktoś to juz przerabiał

z GÓRY WIELKIE DZIEKI PODRAWIAM

ad1- teoretycznie tak, praktycznie szybciej będzie wyciągnąć chłodnicę i nic nie popsujesz

ad2- tak jest do dostania w aso, cena 9.74, ze zbiorniczkiem to już jest nieopłacalne ;) taniej wychodzi kupić chłodnicę zamiennik i zapomnieć o problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...