Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


dlawienie E36 1,8i


Rekomendowane odpowiedzi

Witam juz tu kiedys pisalem co chodzi o moja e36.

Wiec tak mam taki problem z 1,8i 115/KM auto starasznie sie dlawi tzn daje jej gazu a ona sie zachowuje w taki sposob:

obroty rosna silnik pracuje a auto rospedza sie wolniej od malucha dopiero jak wejdzie na 4,500/obr to rwie jak glupia po zmianie biegu musi znowu wejsc na 3,500/obr i tez jedzie.

zachowuje sie jakby ja zalewalo czy dusilo powietrze!!!

a na wolnych obrotach na posyoju chodzi idealnie tylko po jakich 5 min szaleje tzn obroty faluja nawet do 600 /obr ale nie gasnie i po chwili dlawienia wskoczy sama na 1200/obr i soe ustatkuje na 900/obr

zaznaczam ze wymienione sa czesci z serwisu BMW takie jak : kopulka,palec zap,przewody wraz z listwa,swiece,gumki wtryskow,uszczelki kolektora ssacego, ale nic to nie pomoglo co dalej mam wymieniac czy zna ktos jakas logiczna odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno dzisiaj wymienilem 2- czujniki teperatury cieczy pod kolektorem ssacym i tez niema zadnych zmian.

Zachowuje sie jeszcze dziwniej : gdy odpalam jest non stop 1100/obr ma joba a po chwili sie dlawi i strzela za jakis czas znowu ma joba i idzie za gazem i zaraz znowu na obrotomierzu 4000/obr a na zegarze 40-km/h i powoli jakby jechala na recznym sie rospedza a wyje jakby jechala juz z 90-km/h a jak ja wlacze na luz to obroty sa 1100/obr i juz mam nerwice co to moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie moge kupic przeplywomierz w 100% sprawny jakie sa ceny nowych ? a gdzie mozna kupic uzywany ale sprawny?

[ Dodano: 6 Styczeń 08, 13:47 ]

bylem u diagnosty na komputerze to na wydruku mam 4 kody klopotow ale nie wiem oco w tym chodzi np:

1) 201 kontrola czujnika 02

2) 70 czujnik 02

3) 41 przeplywomierz

4) 29 silownik biegu jalowego,kat otwarcia

wiesz kto zna te kody i moze cos wiecej o nich powiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj to juz wogole auto nic nie jedzie zaczelo juz prychac po 5/min tzn po 2/km a teraz to wyglada tak ze na jak gazu daje to strasznie przerywa ( wyglada to tak jakby swiece strzelaly w silnik i tlumik ) jak dam na luz to chodzi na 1100/obr a pod obciazeniem biegu niema mocy dlawi sie i to strzelanie juz nie wiem co mam o tym myslec pomocy !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mojej tez faluja obroty i gasnie, jak dam w gas to przerywa i zwalnia. Kiedyś mi się tak zrobiło ale potem było dobrze, a teraz na stałe. Mam nadzieje ze to przepływomierz a jak nie to chyba sonda, tak mi sie wydaje.Daj znać jak znajdziesz zonka.

Pozdro. bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...