Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


problem z aku


Rekomendowane odpowiedzi

mam dziwny problem ostatniego czasu jest tak że rano wsiadam odalam auto cały dzień jeździ ok następnego dnia rano wsiadam do auta i lipa aku rozładowany kręci jeden obrót albo wogóle nie ma siły zakręcić co może byc nie tak ?? żadna kontrolka sier nie świeci czyli jest ok , może alarm go rozładowywać ?? auto ma silnik 1.6 benzyna +gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna ciekawa rzecz w jednej z tych dziur w których jest elektrolit (nie wiem jak one się nazywają ) jest taka choćby jakaś miarka i na obudowie akumulatora pisze że jeżeli ta miarka pokazuje kolor zielony to aku jest naładowany , jeżeli pokazuje żółty to aku trzeba podładować czerwony do naładowania i co ciekawe umnie pokazuje zielony czyli ze naładowany jest , o co tu chodzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe mam dokładnie to samo teraz ;/ po mocnym mrozie nie pali w ogóle tylko stęknie i tyle nawet nie będzie próbował kręcić, wyciągam aku tak żeby się zagrzał w mieszkaniu i wtedy odpala bez problemu jak nowy....a sprawdzałem miernikiem wszystko jest ok bo pokazuje 13v jakby było poniżej 12v to chyba znaczy że pada już aku a tak....nie wiem....marznie ;) ja zobacze ..jeszcze spróbuje reanimować jakimś mocnym prostownikiem i później ubiore jeszcze w styropian :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj sprawdzić ten akumulator okazało sie tak że jest dobrze naładowany , sprawdzał go pod obciązeniem i też było OK , sprawdzał gęśtość elektrolitu w jednej celi była troche mała ale wmiare dobrze, pobór prądu ok i kazał zrobić mi jeszcze jedną rzecz mianowicie odłączyć na noc akumulator i zostawić go w aucie i jeżeli się rozładuje to jest do wymiany prawde mówi?? jak myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazał zrobić mi jeszcze jedną rzecz mianowicie odłączyć na noc akumulator i zostawić go w aucie i jeżeli się rozładuje to jest do wymiany prawde mówi?? jak myślicie??

Jesli któras cela ma zwarcie to przez noc moze sie rozładowac , najlepiej zmierz

napiecie na wieczór (jak bedziesz odłaczał) i zmierz rano i zobacz czy dasz rade

odpalic

Jesli bedzie ok , znaczy ze jak aku masz podłączony przez calą nocke cos

go rozładowuje <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpadłeś w jakąś dużą dziurę na drodze? Nie stuknął gdzieś akumulator tak,żeby mogła się oberwać cela? Mam na warsztacie mnóstwo akumulatorów,które niby są naładowane i odpalają auto bez problemu,a jak auto stanie jakoś na krzywym podłożu to już nie ma prądu,bo zwarcie się w środku robi. Niestety takie akumulatory wywalamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...