Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BMW 320i 1991r silnik vanos


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
panowie , a czy to prawda że VANOS lubi sobie ,,brzęczeć"??? kupiłem 92 rok silnik chodzi ładnie,równo, ale słychać łańcuch!!! gadałem z różnymi ludzmi i część twierdzi że grający rozrząd to przy vanosie normalka. co o tym sądzicie?

.....wiesz, ja też mam vanosa, ale nic minie brzęczy do cholery, owszem, czasami vanos zaczyna huczeć, i tak sobie huczy czasami po kilka lat zanim padnie, ale brzęczenie to już nic dobrego nie oznacza na ogół ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie apropo brzęczącego vanosa. On moze sobie tak brzęczeć aż silnik bedzie pracował jak dizel tzn wydawany przez niego dzwięk bedzie podobny do dizlowskiej jednostki :D... mam Pytanie czy ktoś remontował vanosa? w necie znalazlem tylko filmiki na youtub'ie z tymi usterkami , jak csilnik chodzil przed i po naprawie podane byly linki tez do strony dr. vanos . czy ktoś to naprawiał? Jakieś wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawde mówiąc to orientowałem sie ile będzie kosztować naprawa i czesci nie licząc już nawet robocizny i wychodzi na to że taniej wychodzi silnik zmienic na dobry. ja sam zmieniałem i zajęło mi to trzy dni. a mam koleszke co angliki sprowadza i za silnik w naprawde dobrym stanie po wiedział mi 1000 zł. a same czesci do zrobienia vanosa no i odrazu rozrządu około 1500. także jeżdże aż sie ten rozleci i zmieniam cały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od ostatniego posta troche wyszperałem w sieci i tak naprawde to w tym całym vanosie traci szczelność tłok (wymiana 2 oringów) no i oczywiscie uszczelki pod pokrywą zaworową musowo trzeba wymienic:| nie wiem za co te 1500zl . Faktem jest , ze nie orientowałem sie jak z dostępnościątych tych oringów w naszym kraju ale w najgorszym przypadku sprowadzenie takich uszczelnien to napewno nie wydatek 1500 zl ani 1000 :) nawet wliczając koła zębate tylko no moze 300zl to max. chociaz wydaje mi sie ze mogą kosztować jakies 60-100 zl. wymiana rozrządu w tym silniku wg mnie jest zbedna, no chyba ze masz pół miliona najechane;) albo faktycznie jest już moooocno wyeksploatowany. Jeśli się zdecydujesz na wymianę rozrządu to czeka cię wydatek zblizony do tego o jakim pisałeś:) Tutaj jest strona jak to naprawić:) coprawda silnik z podwójnym vanosem(wiecej roboty). w naszych autach jest pojedyńczy:) Zasada działania vanoza w BMW we wszystkich silnikach jest taka sama, u nas inaczej się go troche demontuje ale reszta tak samo wyglada http://www.beisansystems.com/procedures/vanos_procedure.htm .

eh ja i tak bede to u siebie naprawiał, mysle ze wyniesie mnie to mniej, duuzo mniej niz kupno innego silnika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...