Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


ASO jego mać


borsuk

Rekomendowane odpowiedzi

Po trzecim ataku na mój tylni zderzak w końcu postanowiłem zrobić z OC sprawcy w ASO, bezgotówkowo.

Oczywiście pzu uznało że zdeś do malowania a nie wymiany, potem aso przekonało ich że do

wymiany, potem mnie straszono że pzu każe zakładać zamienniki, potem okazało się że

m-zderzaków do coupe nie ma w PL i z niemiec trzeba ściągać, co oczywiście zajmuje lata.

Więc zanim ktoś skorzysta z ASO, upewnijcie się że mają części :/

Wyżalić się chciałem że auto oddane na "malowanie zderzaka" 6.01 nadal stoi w ASO i nadal

nie wiedzą kiedy dostanę z powrotem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecim ataku na mój tylni zderzak w końcu postanowiłem zrobić z OC sprawcy w ASO, bezgotówkowo.

Oczywiście pzu uznało że zdeś do malowania a nie wymiany, potem aso przekonało ich że do

wymiany, potem mnie straszono że pzu każe zakładać zamienniki, potem okazało się że

m-zderzaków do coupe nie ma w PL i z niemiec trzeba ściągać, co oczywiście zajmuje lata.

Więc zanim ktoś skorzysta z ASO, upewnijcie się że mają części :/

Wyżalić się chciałem że auto oddane na "malowanie zderzaka" 6.01 nadal stoi w ASO i nadal

nie wiedzą kiedy dostanę z powrotem...

A mi w addacu wymienili przednią szybę, prysnęli porysowany prawy tylny błotnik, tylny pas.... ustawili ciężko domykające się drzwi... i zrobili zaprawkę od kamyka na masce.... i to wszystko w 5 dni....

W chipie z kolei w pół godzinki zlokalizowali i naprawili mi buczenie dziwne ;)

No ale co tam... naprawiaj w aso hehehehehe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi w addacu wymienili przednią szybę, prysnęli porysowany prawy tylny błotnik, tylny pas.... ustawili ciężko domykające się drzwi... i zrobili zaprawkę od kamyka na masce.... i to wszystko w 5 dni....

prawie jak w ASO :mrgreen:

czekaj - a co na tylnym pasie robiłeś?

Drzwi to dwie śrubki poluzować i ustawić bolec. Jeden kamyk i już zaprawka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżalić się chciałem że auto oddane na "malowanie zderzaka" 6.01 nadal stoi w ASO i nadal

nie wiedzą kiedy dostanę z powrotem...

W ASO kiedyś pracowałem (niestety nie BMW).

Serwis był ogólnie uważany za solidny, ale tylko z punktu widzenia klienta.

Burdello - tak bym to nazwał z perspektywy czasu...

Niedouczeni pracownicy prosto po szkole, zatrudniani tylko ze względu na to że są tańsi.

Zakładali "skafanderek" serwisu i wyglądali cacy.

A teraz dwie opowiastki ku przestrodze:

1 ---> z barku laku, młody mechanik (zielony) dostaje zlecenie na wymianę magistrali wtryskowej w Mezdzie Xedos. Wszystko ładnie pięknie wykręcił starą, pobrał z magazynu nową (coś około 5000 zł ;) ). Zabrał się za przykręcanie, ale zapomniał o jednej podkładce dystansującej. Zaczął dokręcać, magistrala pękła na dwie części. Odbiór auta następnego dnia... Młody mechanik wpadł na genialny pomysł i zawiózł "nową" część do spawania. Pięknie ładnie pospawaną magistralę włożył do auta, przykręcił tym razem z wszystkimi podkładkami. Auto o dziwo zapaliło, magistrala nie ciekła, klient zapłacił i był zadowolony... :P

2 ---> okresowy przegląd... wszystko wymienione... jazda próbna... dachowanie :)

Starszy Pan przychodzi po odbiór, kierownik wmawia Mu, że zabrakło kilku części i że auto będzie gotowe za maximum dwa dni, za ten poślizg gratis płyn do spryskiwaczy ;)

bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi w addacu wymienili przednią szybę, prysnęli porysowany prawy tylny błotnik, tylny pas.... ustawili ciężko domykające się drzwi... i zrobili zaprawkę od kamyka na masce.... i to wszystko w 5 dni....

prawie jak w ASO :mrgreen:

czekaj - a co na tylnym pasie robiłeś?

Drzwi to dwie śrubki poluzować i ustawić bolec. Jeden kamyk i już zaprawka ?

prawie robi istotną różnicę, na pasie ? poprawiałem bo mi się nie podobał.... a kamień... powiedzmy, że pasowałby ci idealnie do oka ;] jeden by wystarczył :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że "pasował do oka" to określenie rozmiaru a nie określenie Twoich zamiarów

będące groźbą zagrożoną kodeksem blablabla :mrgreen: Mam spojlery na oczach - taki

m-pakiet powiedzmy.

No, dość głupot - historia ma ciąg dalszy :

Jak oddawałem auto do ASO podpisałem papierek że jeśli PZU nie płaci to ja mam płacić.

"Formalność" myślałem sobie, pani mnie zapewniała że owszem.

Otóż PZU się wycwaniło i pokrywa koszt części, ale jeśli są zamienniki, to maks co pokryje to

koszt zamiennika. ASO we wrocławiu nie montuje zamienników bo cytuję "...nie pasują otwory

montażowe". Więc oddaję auto do ASO, po półtora tygodnia dowiaduję się że owszem

wszystko ok, jednak to ja muszę pokryć różnicę w cenie między zamiennikiem a oryginałem!!!

Mam fuksa że różnica niewielka, jednak jeśli trafi was ktoś ubezpieczony w PZU to szykujcie

się na problemy

tu: uzyteczny link do FAQ rzecznika ubezpieczonych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że "pasował do oka" to określenie rozmiaru a nie określenie Twoich zamiarów

będące groźbą zagrożoną kodeksem blablabla :mrgreen: Mam spojlery na oczach - taki

m-pakiet powiedzmy.

No, dość głupot - historia ma ciąg dalszy :

Jak oddawałem auto do ASO podpisałem papierek że jeśli PZU nie płaci to ja mam płacić.

"Formalność" myślałem sobie, pani mnie zapewniała że owszem.

Otóż PZU się wycwaniło i pokrywa koszt części, ale jeśli są zamienniki, to maks co pokryje to

koszt zamiennika. ASO we wrocławiu nie montuje zamienników bo cytuję "...nie pasują otwory

montażowe". Więc oddaję auto do ASO, po półtora tygodnia dowiaduję się że owszem

wszystko ok, jednak to ja muszę pokryć różnicę w cenie między zamiennikiem a oryginałem!!!

Mam fuksa że różnica niewielka, jednak jeśli trafi was ktoś ubezpieczony w PZU to szykujcie

się na problemy

tu: uzyteczny link do FAQ rzecznika ubezpieczonych

Ja? A gdzie tam... groźby to są karalne ;]

A co do oryginalnych części, to nie wiem, nie pierdzielę się zakładam oryginalne a jeśli zamienniki, to lepszej jakości od oryginałów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...