Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


e36, mysle nad zalozeniem ksenonow, co myslicie??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak mysle o wstawieniu sobie do buni ksenonow, wynalazlem cos takiego na allegro http://moto.allegro.pl/item314513349_ksenony_nowy_hid_h1_h4_h7_promocja_ksenon_tuning.html

co o tym sadzicie?? A i wogole jakie zarowki sa w e36. i czy da sie zalozyc tez ksenony do dlugoch swiatel, jak tak to czy np musialbym kupic drugi zestaw takich ksenonow co mniej wiecej w liku czy jak to jest z tym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

siemka, ach ksenony super jazda ja kupilem do mietka ksenony teraz go sprzedaje i po ksenonach :( musze kupic do buni lecz H1 bo w mietku mialem H4 BI ksenon.

znalazlem komplet juz za 280PLN. wiec chyba w tym tyg. kupie i bede montował.

ale montaz nie jest trudny lecz czasochłonny i wymaga bezwzglednej czystości, to gwarantuje nam ze zarniki bedą nam służyły długo.

polecam i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba sie nie rozumiemy, ja mam na mysli komplety do samodzielnego montazu to jest zarowka wyladowcza, przetwornica napiecia , a Ty masz chyba na mysli cale reflektory ksenonowe dla przykladu podaje link , zobacz sobie o co mi chodzi a juz na pewno nie chodzi mi o g... jak napisales http://moto.allegro.pl/item313272028_xenony_h1_h3_h4_h7_xenon_zestaw_hid_warszawa.html

a tak w woli scislosci to sa dostepne zarniki do wkladow H1, H4, H7

chyba masz dostep do internetu??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie "ksenony" powinni zabierać dowody rejestracyjne, o ile wiem jest to zabronione przez kodeks drogowy ale czy na przeglądzie lub policja goni za to? Przepisy wymagają żeby ksenonowe lampy miały spryskiwacze oraz jakiś układ samopoziomowania - żeby nie oślepiać jadących z przeciwka... Oczywiście "ksenon" z allegro za 300zł ma to wszystko i wszystkie atesty... Żal, że są ludzie co kupują takie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek pytanie_bmw , za tydzień zakładam taki zestaw i nie musisz Mnie żałować...

zabronione przez kodeks drogowy
Przepisy wymagają żeby ksenonowe lampy miały spryskiwacze oraz jakiś układ samopoziomowania

otóż znam "ociupinkę" kodeks drogowy i wiem, że nie ma tam takiego zapisu, ale pewnie chodziło Ci o dziennik ustaw, który o dziwo też nie reguluje sprawy "ksenonu"...

jest kilka zapisów ogólnych... które z pewnością znasz...

Otóż w świetle prawa i ogólnie przyjętych przepisów, montaż takich "ksenonów" w samochodzie jest porównywalny do montażu sportowego tłumika, sprężyn, kierownicy itp. ... po prostu wszystkie montowane w aucie części muszą posiadać homologację...

to już twoja w tym głowa aby reflektor w którym jest zamontowany był czysty i dobrze wyregulowany, a co za tym idzie nikogo nie oślepiał

Morał z tego jest taki :

rób wszystko, ale z głową 8)

Miej szacunek do innych Maćku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie xenony... i różnica kolosalna, działają też długie bo o to pytałeś ;) W każdym bądź razie, załóż raz xenony i już nie będziesz chciał innych świateł, chyba, że coś ciekawszego wymyślą.

Moje pierwsze odczucie po jeździe z xenonami - działają normalnie jak długie w passacie ;) po włączeniu długich, to już w ogóle bajka ;)

Warto, warto i jeszcze raz warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miej szacunek do innych Maćku

Spokojnie, nikogo nie zamierzałem obrażać <bmw_2> ale, jeżeli przy nowo montowanych lampach ksenonowych są układy o których pisałem to po coś one są...

Przeczytaj np to: http://www.infosamochody.pl/art,id_m-87,t-Reflektory-ksenonowe---jeszcze-luksus.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miej szacunek do innych Maćku

Spokojnie, nikogo nie zamierzałem obrażać <bmw_2> ale, jeżeli przy nowo montowanych lampach ksenonowych są układy o których pisałem to po coś one są...

Przeczytaj np to: http://www.infosamochody.pl/art,id_m-87,t-Reflektory-ksenonowe---jeszcze-luksus.html

ano... nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z tym ;) Dlatego porządne xenony kosztują kupę kasy, ale przynajmniej można sobie spać sokojnie i nie martwić się o dowodzik rejestracyjny... ich właściwości wynagradzają jednak cenę jaką przychodzi za nie zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak mysle o wstawieniu sobie do buni ksenonow, wynalazlem cos takiego na allegro http://moto.allegro.pl/item314513349_ksenony_nowy_hid_h1_h4_h7_promocja_ksenon_tuning.html

co o tym sadzicie?? A i wogole jakie zarowki sa w e36. i czy da sie zalozyc tez ksenony do dlugoch swiatel, jak tak to czy np musialbym kupic drugi zestaw takich ksenonow co mniej wiecej w liku czy jak to jest z tym???

Jak najbardziej polecam... Ale nie kupuj tych tanich zestawow :!:

Znajomy ostatnio montowal i za chiny, nie dalo sie ustawic, zreczywiscie arzily jeden siweci lw gore, drugi w dol...

Na Xenony do samodzielnego montarzu tzreba wydac ok. 400-500zl

Za takie "ksenony" powinni zabierać dowody rejestracyjne, o ile wiem jest to zabronione przez kodeks drogowy ale czy na przeglądzie lub policja goni za to? Przepisy wymagają żeby ksenonowe lampy miały spryskiwacze oraz jakiś układ samopoziomowania - żeby nie oślepiać jadących z przeciwka... Oczywiście "ksenon" z allegro za 300zł ma to wszystko i wszystkie atesty... Żal, że są ludzie co kupują takie coś.

maciek jesl izostana odpowiednia ustawione to wcale nie raza bez systemu samopoziomujacego (ten system to tez taka troche reklama) :lol:

jesli chodzi o legalnosc... To nib ysa nielegalne.

Ale wystarczy, ze zamontujesz spryskiwacze i paly sie juz nie czepiaja... Glopki mysla ze sa w orginale :P

macku a ty taki przepisowy jestes? jak jest 50km/h to jedziesz tyle..? raczej nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie pozostaje mi nic innego jak zamowic sobie taki zestawik...

ale powiedzcie mi teraz o co chodzi z tym 6000, 8000 ....

jakie najlepiej kupic ??

a i zapomnialem, jezeli chodzi o te spryskiwacze do leflektorow to wystarczy sam sriskiwacz i podpiac go pod zbiornik wraz z pomka od wycieraczek czy jest to jakos inaczej zmiksowane??

p.s a gdzie moge kupic spryskiwacze na wycieraczki, nie chodzi mi o normalne co sa na masce tylko co sa montowane na wycieraczki, pamietam ze w calibrze mialem taki bajer??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaba84, to chodzi o moc i jasnosc swiecenia i przy okazji barwe.

bulbcolorcm8.gif

wszystko na fotkach widac :)

osobiscie bym zalozyl 8000k bo są biało-niebieskie. 12000k to spoora przesada a 4300k - prawie taki sam efekt mozna uzyskac na zarowkach philipsa white xenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhy, niom oki teraz juz kumam....

p.s ale jezeli chodzi o te spryskiwacze do leflektorow to wystarczy sam sriskiwacz i podpiac go pod zbiornik wraz z pomka od wycieraczek czy jest to jakos inaczej zmiksowane??

p.s a gdzie moge kupic spryskiwacze na wycieraczki, nie chodzi mi o normalne co sa na masce tylko co sa montowane na wycieraczki, pamietam ze w calibrze mialem taki bajer??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymyslilem sobie fajny patent;)...

bede staral sie byc na spocie (dzisiaj wieczorem bede wiedzial na 100%)...

wiec opowiem Ci moj szczwany plan, ktory tylko uatrakcyjni montaz ksenonu <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 4300k - prawie taki sam efekt mozna uzyskac na zarowkach philipsa white xenon.

nieee(jak sam napisałeś -PRAWIE) :mrgreen:

[ Dodano: 22 Luty 08, 07:10 ]

pamiętajcie ,że montaż tego typu świateł do homologowanych reflektorów przeznaczonych do współpracy z żarówkami np.H1 grozi zabraniem dowodu.

homologację ma reflektor do H! + żarówk H1 =OK

homologowany reflektor H1 + palnik wyładowczy= NOK

No chyba ,że przeprowadzicie specjalne badanie homologacyjne na taki zestaw w takim reflektoze a papier z tego badania będziecie wozili ze sobą

[ Dodano: 22 Luty 08, 08:21 ]

p.s ale jezeli chodzi o te spryskiwacze do leflektorow to wystarczy sam sriskiwacz i podpiac go pod zbiornik wraz z pomka od wycieraczek czy jest to jakos inaczej zmiksowane??

jesli chodyi o BMW to uklad do sprzskiwania reflektorow jest troche (zmiksowany) grunt to uzyskac wysokie cisnienie na spryskiwaczach reflektorow.

[ Dodano: 22 Luty 08, 08:44 ]

maciek jesl izostana odpowiednia ustawione to wcale nie raza bez systemu samopoziomujacego

niestety jest pewna sytuacja w ktrorej zamontowany zestaw HID("xenony") oslepia:(

granica swiatla i cienia w takich zestawach jest bardzo wyrazna i przebiega dokladnie w taki sam sposob jak przy zwyklych zarowkach halogenowych ale z racjji o wiele wiekszej intensywnsci swiecenia swiatlo nie slabnie w miejscu w ktorym powinno jak przy zarowkach halogenowych

H... /

___/

HID /

___/

XENON

___/--------

W przypadku HID swiatlo dalej jest mocne po prawej stronie lini(granicy)ktore pogrobilem co w sytuacji kiedy my jedziemy jeszcze prosto a przed nami mamy prawy zakret i do tego zakretu zbliza sie auto jadace z naprzeciwka to tuz przed zakretem ierowca tego auta moze i jest oslepiany(zalezy jak to znosi takie oslepianie-jeden ten z zawodowych kierowcow znisie to ale inni moga miec spore problemy a potem my.

W oryginale granica swiatlo-cien porowadzona jest inaczej(ucieta)

Przy zarowkach halogenowych swiatlo w tej czesci granicy juz slabnie do tego jeszcze siatlo zarowek ie jest tak intensywne wiec nie ma tego problemu w opisanej sytuacji

pomijam tu spryskiwacze i ukalad samopoziomujacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalozylem do siebie xenony z innej beemki.Sa tylko swiatla krotkie bo do dlugich nie bylo przetwornic.Do tego zakupilem zarniki 12000k co daje niebieskie swiatlo.Nie wrocilbym juz do zarowek halogenowych,przy krotkich ksenonach moje swiatla dlugie wygladaja jak pozycyjne :) .

Pierwszy raz slysze ze lampy ksenonowe wymagaja spryskiwaczy i lamp samopoziomujacych.Oczywiscie ja takie posiadam,ale przeciez jest przeglada na ktorym ustawiaja lampe zeby nie razila innych kierowcow.

Nielegalnym wydawalo by sie zalozenie zarowek halogenowych o mocy 80-100 watt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhy, niom oki teraz juz kumam....

p.s ale jezeli chodzi o te spryskiwacze do leflektorow to wystarczy sam sriskiwacz i podpiac go pod zbiornik wraz z pomka od wycieraczek czy jest to jakos inaczej zmiksowane??

p.s a gdzie moge kupic spryskiwacze na wycieraczki, nie chodzi mi o normalne co sa na masce tylko co sa montowane na wycieraczki, pamietam ze w calibrze mialem taki bajer??

spryskiwacze a spryskiwacze ciśnieniowe, to zupełnie 2 różne rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zamowie te 8000k, dlugie sobie odpuszcze bo wkoncu ile ja na tych dlugich jezdze :lol: ...

tylko tak mysele jak jest pozniej z dostepnoscia samych zarowek/zarnikow, czy sa latwo dostepne i czy drogie i czy zaluzmy jak kupie taki kaplecik firmy XXX i jak mi sie juz spali ta zrpwka/zarnik i dokupie firmy YYY to czy bedzie pasowac :?:

a tak na marginesie :arrow: jak myslicie czy oplaca sie inwestowac w E36 z 91 roku? bo mam jeszcze kilka wizji co do tego auta 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamontujesz 8000K to długie nie beda Ci potrzebne :lol: Z nam kolesia który sie zajmyje nowymi xenami jak zanjde jego stronke www to zapodam

[ Dodano: 23 Luty 08, 23:53 ]

To ta stronka. <bmw>

http://www.dbtuning.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko tak mysele jak jest pozniej z dostepnoscia samych zarowek/zarnikow, czy sa latwo dostepne i czy drogie i czy zaluzmy jak kupie taki kaplecik firmy XXX i jak mi sie juz spali ta zrpwka/zarnik i dokupie firmy YYY to czy bedzie pasowac :?:

Zarowki sa drozsze i maja odpowiedni model jak np. D2s itp.

Zerknij na allegro to zobaczysz i porownasz ceny,bo wszedzie sa inne.Ja np. musialem kupic swoje na ebay'u bo w sklepie motoryzacyjnym tego nie mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...