Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


e36, mysle nad zalozeniem ksenonow, co myslicie??


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja myśle o założeniu takiego zestawu do e30..z tego co czytałem po forach nie trzeba mieć spryskiwaczy bo prawo nie działa wstecz...czyli nie powinno byc z tym problemu tylko nie wiem jak to jest z legalnością takiego zestawu?tzn czy nie przyczepią sie do tego ze mamk senony podczas kontroli?czy wystareczy mieć tylko dobrze ustawione??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw jest nielegalny i z nim nie przejdziecie przeglądu a drogówka może zabrać dowód jeśli zaczai że macie ksenon w zwykłym reflektorze.

NIe bardzo rozumiem stwierdzenia "prawo nie działa wstecz", teraz jest takie prawo więc jak Cię teraz złapią to Ci teraz zabiorą dowód.

Kolejna sprawa nie piszcie pierdół że założenie ksenonów to taka sama ingerencja jak np założenie sportowego tłumika, no:

- jeśli założysz za głośny tłumik to policja także zabierze Ci za to dowód i wyśle na ponowny przegląd.

- piszecie że kseneon na krótkich świeci jak długie, tylko że długie świecą daleko, więc jak wam ksenony świecą tak samo daleko jak długie to tylko współczuć kierowcom nadjeżdżającym z naprzeciwka.

I na koniec jeszcze jedna dygresja, bo być może że większość z was z ksenonami buja sie kilka godzin po mieście z zaj....stą niebieską poświatą w reflektorze, ale jeśli ktoś jedzie w trasę w nocy 600km i ciągle będzie trafiał na dorobiane ksenony to mogę wam tylko życzyć abyście jadąć w dalszą trasę byli oślepiani przez garażowe ksenony, bo wyobraźcie sobie że to naprawdę męczy.

I nie piszcie że akurat wy dobrze ustawiliście, że nie razi i ten co z naprzeciwka jedzie to dziadowsko sobie te ksenony ustawił a u was jest dobrze, wasze tak samo rażą.

Poza tym ktoś to zbadał wsadzając do zwykłego reflektora żarnik ksenonowy i do tego musi być specjalny reflektor.

Trochę odbiegając, ale równie dobrze moglibyście wziąść na pałę pojechac do tłumikarza wywalić tłumiki, katalizator, na dolot założyć poprostu stożek i powinnien jechać, tylko nei zawsze jedzie, co więcej w większości wypadków tego typu garażowe przeróbki nie działają jak powinny i tak jest z tymi ksenonami.

Jakis tani zestaw+garaż=oślepianie innych kierowców na drodze.

To że wy dobrze widzicie, nie znaczy że ten z naprzeciwka równie dobrze widzi w waszych ksenonach.

I tak to co piszę jest spowodowane doświadczeniami na drodze, często pokonywanymi po zmroku. Więc jak widzę 90% niebieskich świateł że mnie rażą to nie wierzę że na tym forum akurat 90% ludzi idealnie założy ksenony.

Pojeździcie w nocy w trasie sami stwierdzicie jakie ksenony są fajne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to ze mam auto wyprodukowane 20 lat temu i wtedy nie było ksenonów i spryskiwaczy do nich czyli stwierdzenie ze ksenony muszą mieć spryskiwacze i system samopoziomowania się nie dotyczy taki aut jak moje, montaż ksenonów jest raczej krokiem w kierunku poprawy bezpieczeństwa bo mamy lepszą widoczność a 2 sprawą jest ich prawidłowe ustawienie mam racje czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz racji.

ile jeszcze potrzeba postow takich, jak napisali Byqu i Dziki zebyscie zrozumieli w czym problem? pytanie_bmw

moze ty bedziesz mial lepsza widicznosc, ale zycze ci, zeby jakis oslepiony kierowca twoimi super-xenonami zamonotwanymi w aucie i lampie zupelnie do tego nieprzystosowanymi przywalil w twoje auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to chyba Ty nie rozumiesz o co mi chodzi a po drugie to nie koncert życzeń zebyś mi tak życzył!jesli wszystko jest dobrze ustawione i nie świeci innym po oczach to chyba jest dobrze zresztąja zadałem tylko pytanie i oczekiwałem odowiedzi a nie wjazdu na mnie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedziesz na długich to też masz lepszą widoczność, prawda??

Tylko czy ten z naprzeciwka może to samo powiedzieć??

Tak jak napisałem, przejedź się z jednego konca Polski na drugi i zobaczysz że90% starszych aut z niebieską poświatą w reflektorze poprostu razi, więc co też już napisałem nie wmawiaj mi że 90% ludzi z tego forum akurat zainstaluje te ksenony dobrze.

Poza tym w naszym kraju sa różne głupie przepisy, ale z tym akurat się w pełni zgadzam.

Spróbujcie odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego np. w NIemczech nie montują takich ksenonów??

Bo tam żeby felgi zmienić na większe, albo tłumik na bardziej sportowy to musi podpisac się pod tym ADAC podczas przeglądu i wszystko masz wpisane w BRIEF, a w Polsce dzieją się takie cyrki tylko dlatego że policja za słabo kara za tego typu wykroczenia, za to przypieprza się do prędkości tam gdzie można jechać te kilka kilometrów szybciej.

Koledzy, załóżcie te ksenony i pojedźcie na przegląd z ksenonami w zwykłym reflektorze i jak przejdziecie taki przegląd bez żadnego dodatkowego załatwiania to montujcie i jeździjcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to chyba Ty nie rozumiesz o co mi chodzi !!!

najwyrazniej tak jest. chociaz mam wrazenie, ze oczekujesz jednej konkretnej odpowiedzi, a innej nie zaakceptujesz. wystarczy zapoznac sie z postem Byq'a i Dzikiego.

a po drugie to nie koncert życzeń zebyś mi tak życzył! (...) oczekiwałem odowiedzi a nie wjazdu na mnie!!!

nie to bylo moja intencja. chcialem tylko ci doglebnie pokazac w czym moze byc problem. wszystko moze byc ok do czasu takiego wydarzenia. sytuacja identyczna jak z malowaniem na czarno tylnych lamp. abstrahujac od walorow estetycznych takich lamp, bedzie wszystko fajnie dopoki ktos ci sie nie zatrzyma na twoim aucie na wysokosci tylnej kanapy...

ktos wyzej pisal o kwestii homologacji... proponuje zalozyc do swojej, dajmy na to 328, tylne hamulce od 316 - maja przeciez homologacje, a ze to bebny? no coz... przeciez hamowac bedzie...

albo jeszcze lepiej zalozyc homologowana tarcze o mniejszej srednicy niz byc powinna. no przeciez tarcza bedzie homologowana, zacisk tez, klocki tez....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio slyszalem wywiad z policjantem, powiedzial ze jezeli jest to zrobione z glowa to nie zwracaja uwagi, ale wiadomo ze jak ktos wsadzi 12000 k to bedzie przegiecie

jest nawet przepis ktory karze kierowcow za rozmawianie przez CB w czasie jazdy,

ale jak to "stróz prawa" powiedział: - Panowie nie dajmy się zwariować

dla mnie optymalna barwa to 4300K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się Kosa...Mam oryginalne 4300K i niczego więcej mi nie potrzeba. :mrgreen:

Jeśli chodzi o samopoziomowanie i spryskiwacze wysokociśnieniowe to tylko do tego drugiego policja czasem może się czepić. Poziomowanie to trochę jakby zabawka, ale czasem bez niej ciężko się obyć(np. w obciążonym aucie).

Jeśli misiosl chce sobie zafundować zestaw HID to ja osobiście nie mam nic przeciwko byleby nie zapomniał odpowiednio tego ustawić przed wyjazdem na drogi publiczne. Wiele osób posiada takie rozwiązania i jeśli są one zrobione z głową to na pewno spełnią swoją funkcję. :wink:

A co do słynnego paremia lex retro non agit, to jest sprawą oczywistą, że kierowca ma obowiązek dostosować swój pojazd do nowo obowiązujących standardów. Tak w skrócie: prawo nie działa wstecz tylko dla zdarzeń jednorazowych. Dla tych trwających w czasie (użytkowanie samochodu) stosuje się wszystkie obowiązujące w tym zakresie normy. Inaczej do dziś podziwialibyśmy dwusuwy na naszych drogach <bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiadomo ze jak ktos wsadzi 12000 k to bedzie przegiecie

..nio ja wsadzilem.... :mrgreen:

Tomski a świeca Ci sie teraz linie na drodze na niebiesko ? :lol: Toz to prawie UV ;)

chodziło mi o E30 <bmw_2>

:D ..nawet muchy w nocy widac.. :lol: uklon_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

:( Ja tez zamierzam zalozyc takie ksenony pod gniazdo h1. moge powiedziec tyle ze nie zrezygnuje z pomyslu bo jest dobry, a ci co sie tak sceptycznie wypowiadaja na ten temat nigdy chyba nic sami nie zrobili w garazu :| albo nic na ten temat (praktycznego) nie wiedza. Ludzie maja tak ze boja sie nieznanego...

Co do spryskow i samopoziomowania, pisalem ju na ten temat na jakims forum chyba na elce, wymogi te byly wprowadzone odpowiednio 1996 i 1998 roku czyli auta dopiero po tych latach "musza" miec to. Oczywiscie takie wymogi byly stawiane producentom samochodow po tych latach. Auta prze 1996rokiem nie musza miec zadnego z tych systemow (chyba przed 1996 rokiem nie pamietam dokladnie ale jest to do odszukania).

Taka e30 z xenonem tez moze byc obiektem zainteresowania dla policji bo fabrycznie chyba nie montowali tam takich swiatel:P

UWAZAM, ZE JESLI DOBRZE USTAWIONA LAMPA I BEDZIEMY W JAKIKOLWIEK SPOSOB DBAC O JEJ CZYSTOSC I BARWA BEDZIE MAX DO 8000K TO XENON HID MOZNA ZALOZYC BEZ OBAW !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkurzę trochę temat... czy ktoś z was ma zamontowane takie zestawy? Mieliście jakieś problemy z policją czy na przeglądzie ? Pojawiło się tego pełno na Allegro od bardzo tanich poniżej 200zł do Phlipipsów za 840zł. Może warto zamontować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam xenony w swojej e30. temperatura barwowa 6000K. Nie kupowałem szajsu na allegro za 200PLN bo to chińskie cudo... Kupiłem przetwornice i żarniki z rozbitej BMW 5. dałem 250 PLN za komplet. Lepiej takich okazji poszukać.

Ja kupiłem xenony nie ze wzgledu na jakiś tuning tylko na częste nocne podróże. REWELACJA!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłeś to do zwykłych reflektorów ?

nie nie... ja mam soczewki po za tym żarniki były D2S czyli pasujące do lamp soczewkowych... śmiga normalnie....

z tego wszystkiego nie napisałem o co chodzi mi z tymi xenonami.

Często można spotka np. mercedesa w 124 z xenonami który tak napier...la po oczach że walę od razu długimi.... CZemu tak jest pewnie dlatego że w zwykłe reflektory wsadził żarniki D2S czyli takie które światła w żaden sposób nie skupiają. W żarnikach D2S skupienie wiązki światła przejmuje soczewka reflektora i te żarniki są stosowane w reflektorach soczewkowych.

Natomiast żarniki D2R są dla kolesi ze zwykłymi reflektorami a skupienie wiązki światła ma już sama żarówka czyli tzw.ogniskową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłeś to do zwykłych reflektorów ?

Chodziło mi o to czy kupiłeś całe reflektory xenonowe czy wsadziłeś żarniki do "starych" reflektorów. Ja mam w swoim E39 reflektory soczewkowe na żarówki H7, to znaczy, że mogę do nich włożyć takie żarniki jak ty masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie.. wsadziłem do starych H7. kupiłem tylko żarniki wraz z przetwornicami.

Żarówki a raczej żarniki D2S są do lamp soczewkowych...

Więc takie możesz włożyć.

Pamiętaj tylko że po założeniu xenonów będzie wywalało Tobie bezpieczniki odpowiadające za przednie światła. wsadź w miejsce bezpieczników które masz bezpieczniki o wartości 15A

Ja jeszcze testowałem czy nie oślepiam innych użytkowników kilkukrotnie mijając się, jadac za moim kumplem itp. Zresztą wielu będzie sadzić że ich oślepiasz bo po prostu samochód z reflektorami xenonowymi przykuwa uwagę i ludzie wlepiają ślepia w te światła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłeś to do zwykłych reflektorów ?

Chodziło mi o to czy kupiłeś całe reflektory xenonowe czy wsadziłeś żarniki do "starych" reflektorów. Ja mam w swoim E39 reflektory soczewkowe na żarówki H7, to znaczy, że mogę do nich włożyć takie żarniki jak ty masz ?

Kupilem takie same lampy jakie teraz mam na aucie z rozbitka i byly tam xenony.Zarniki d2s . zamontowalem u siebie wiec wniosek taki ze tego typu lampy sa przystosowane do takich zarowek i nie powinny nikogo oslepiac.Mocowanie jest jednak inne.Dlatego pojawily sie zestawy HID do zarowek typu npp.H7.Bo gdybys chial zarnik d2s to nie bedzie on pasowal do twojego gnizda zarowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...