Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Zjedź z drogi bmw!


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Kierowcy jakich samochodów jeżdżą najgorzej? Komu lepiej zjechać z drogi, by nie narażać zdrowia i blach własnego pojazdu? W Wielkiej Brytanii przeprowadzono badania mające odpowiedzieć na te pytania.

Polska charakterystyka jest trochę inna, ale zaskakująco wiele wyników można uznać za zbieżne.

Okazuje się, że Brytyjczycy nie uznają już za groźnych kierowców volvo (starszych wiekiem "kapeluszników", którzy nie radzą sobie na drodze) czy porsche (w Anglii funkcjonowało określenie "palant w porsche").

Przestały również obowiązywać kawały o właścicielach skód (kierowca skody definicją odpowiadał kierowcy volvo) i nissanów, którymi zwyczajowo jeździły... nianie.

Komu więc obecnie najlepiej zjechać z drogi? Z angielskich badań wynika, że najlepiej unikać kontaktów z bmw i fordami (po 13% głosów). Niewiele lepiej wypadli kierowcy vauxhalli czyli opli (8%) - szczególnie astr. Na kolejnym miejscu znalazł się Mercedes (5%).

A kto wypadł w badaniu najlepiej? Brytyjczycy najmniej boją się aston martinów, bentleyów i rolls-royce'ów. Wynika to zapewne z przekonania, że jeśli ktoś wydał tak dużo pieniędzy na samochód, to będzie o niego dbał. Co ciekawe jednak, równie dobre wyniki uzyskały Hyundai, Kia, Suzuki i Saab.

W podsumowaniu badań zwrócono jednak uwagę, że aż 29 procent wypadków powodowanych jest przez 10 procent osób, które niedawno odebrały prawo jazdy.

A jak to wygląda w Polsce? Kierowcy których samochodów jeżdżą najgorzej? Służbowych vanów, volvo, które u nas funkcjonuje, jako pojazd młodego menadżera uważającego się za lepszego od innych, czy też może bmw, które funkcjonuje w powszechnej opinii jako pojazd różnej maści gangsterów i "dresiarzy"? A może jeszcze inna marka zwróciła Waszą uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od emerytów i rencistów i ich wiekowych fiatów przez takich brakuje miejsca na droach a jeżdzą rysując felgami krawęzniki z prędkością 40 km/h, dalej taksówkarze zabici przez rutyne królowie szos tych to wogóle bym na sztos razem z wiedźmami rzucał , potem kobiety kara na drogach ( panie władzo rajstopą zachaczyłam o pedał gazu i temu młodzieńcowi zachaczyłam bmw ) :lol: a pan władza nie w ciemie bity spotka sie na małe co nie co ze sprawczynią wypadku i kto winny ? łepek z bmw :roll: W Aglii karą jest BMW u nas jest Fiat tylko to wszystko sie rozgranicza że Angielscy kierowcy chcą czerpać radość z jazdy ale nie wiedzą jak, a Fiat sam w sobie jest niebezpieczny, Pozdrawiam Fun BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Persching ja bym tą lalunie wyciągnał przez szyberdach z tego focusika nawet jakby go nie miała w wyposażeniu...:D wjedzie jakimś gównianym fordem na droge panienka której rodzice kupili prawko zamiast powieźć sie z gościem z klasą w bmce :D i odczuwać radość z życia ah te baby :) Uważajcie na swoje bunie aha i jescze jedno " Nie wierz nigdy kobiecie " :D ale dyskriminacja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh , ja może troche za spokojny jestem na wyciąganie babki przez dach z samochodu :) ale i tak byłem niezle wkurzony. Cala sprawe zalatwilem ugodowo, bez policji . Lalunia miala 19 lat , tatus kupił prawko , tatuś kupił autko I TATUS SŁONO ZAPLACIŁ ZA NAPRAWE BEEMKI :D

pozdro

P.S Podpisuje sie pod tym aby nie ufać kobiecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sam miałem kiedys bliskie spotkanie z polówka takiej jednej co jak zobaczyła zbity reflektor to omal nie zemdlała :) Pomykałem sobie moją bumą z 80km\h aż tu nagle z podporządkowanej wyturlała sie polówka prosto pod moje koła. Zagrały lacze ale stłuka była nie unikniona. Co ciekawsze w mojej bawarce lekkiemu peknieciu uległ zderzak a w polówce poleciał cały tylny pas łącznie ze zderzakiem ;) No cóż, laska miała pecha i brak podstawowej wiedzy na temat ruchu drogowego a przy okazji dowiedziała sie ile kosztuje zderzak do BMW :lol: Tak to jest na tym świecie, ludzie dostają prawko za "jajka i ser" a potem sie dziwia że jest dużo wypadków.

Pozdrawiam... Max E21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem spokojny i opanowany ale jakby się krzywda działa z moim ukochanym autkiem to bym piekło zrobił tej osobie nie to żebym był jakimś materialista ale ja kocham swoje BMW i to jest moja żona ma dziewica hehe i moja kobieta też wie że kocham swoją Bunie i śmie twierdzic że to jest choroba psychiczna ale co mi tam koebiety kochają swoje mieszkanai upiększają je ja mam swój samochód jestem autofilem i chce żeby wszystko byo pieknie wręcz salonowo musze sie wyróżniać wkońcu mam oryginalną osobowość ale psyhika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A jeszcze dorzucilbym TIRowcow.. moze w miastach to oni niegrozni.. ale ja czesto smigam w trase Wroclaw/zgorzelec i na odwrot.. i wszystko jedno czy sie jezdzi A4 (teraz juz mozna.. w sumie jednym pasem ale wmiare plasko. wczesniej szkoda bylomi samochodu na ta trase) panowie w wielkich TIRach maja sobie za nic reszte kierowcow.. najlepsze sa widoki wyprzedzajacych sie TIRow... mozna to sobie ogladac przez ladne pare minut.. kiedys jechalem za takimi ze 20min po A4 :/

A ostatnio jeden geniusz wepchal mnie na przejazd kolejowy... dobrze ze zobaczylem go w lusterku i zdazylem ruszyc.. to sie tylko lekko oparl na moim autku.. moglo byc tragicznie. W sumie to sie zastanawialem potem po co wymienialem klocki.. na sytarych w zyciu bym nie wychamowal przelecialbym sobie zanim te szlabany by sie zamknely do konca ;)

No ale nic.. teraz czekam na odszkodowanie ;) Compensa wycenila moja BMKe na 2900zl przed szkoda a 400zl po szkodzie.. czyli szkoda calkowita.. a w sumie nic sie takiego nie stalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...