Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


jaki silnik wybrać w e46? benzyna czy diesel


adam190

Rekomendowane odpowiedzi

e46 3.0 diesel.. 184 -214 koni zalerzy od roku produkcji..nawejt najslabsza jednostka..3.0 wgniata max w fotel a oszczednosc jest spora..w miescie kolo 8-10 litrow trasa 7-8 manual skrzynia 6... no chyba ze nie lubisz chochlowac... autko mozna znalesc w cenie kolo 60tys zadbane swieze rocznikowo i z dobry wyposarzeniem...pozatym jest to moje marzenie...dosc mozliwe do zrealizowania...jednostka jest chwalona i ogolnie to mozna tym autkiem bardzo przyjemnie smigac.. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy kt oco lubi.

Diesel na pewno oszczedniejszy polecam 3.0d chociaz jechalem 2.0d 150KM i dajerade juz.

Wiadomo, ze Dieslem nei psozalejesz tak jak benzyna, za to na stacji benzynowej juz nie bedziesz mial takie jfajnej miny.

jesl ichodzi o benzynke polecam 330i bo tylko taka jechalem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jak nie masz duzo kasiury to wystrczy ci 1.8 118KM

bez przesady chcesz odebrac chlopakowi cala radosc z posiadania BMW ???\

wszyscy upieraja sie na diesle a ja ci proponuje 528 silnik nie do zakatowania duzo nie pali a i ropka tania nie jest , pozatym nie ma to jak porzadna pojemnosc w bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
e46 3.0 diesel.. 184 -214 koni zalerzy od roku produkcji..nawejt najslabsza jednostka..3.0 wgniata max w fotel a oszczednosc jest spora..w miescie kolo 8-10 litrow trasa 7-8 manual skrzynia 6... no chyba ze nie lubisz chochlowac... autko mozna znalesc w cenie kolo 60tys zadbane swieze rocznikowo i z dobry wyposarzeniem...pozatym jest to moje marzenie...dosc mozliwe do zrealizowania...jednostka jest chwalona i ogolnie to mozna tym autkiem bardzo przyjemnie smigac.. pozdro

A skąd ty wziełeś to spalanie 8-10l bo moje to po mieście nie spali mniej niż 11l a producent podaje 9l więc chyba że będziesz go pchał bo albo chce się czuć frajdę z jazdy 3.0D albo patrzeć na ekonomie i muskać gaz żeby wskazówka ekonomizera nie przekroczyła połowy skali. bo w takim bądź razie to już faktycznie kupić 2.0D i frajda będzie na pewno ale nie aż taka jak z 3.0D i jeszcze po zawirusowaniu.

Lub E91 335DT z mocą fabryczną 296km\614Nm z przyspieszeniem 5.8s do 100km/h ale to już bajka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kolego jak chcesz szaleć to nie kupuj diesla bo nie do tego on stworzony bezsensowne gadanie wgniata w fotel żaden silnik nie lubi takiego traktowania alebenzyna lepiej sie nadaje diesel nie do tego służy jeżeli nie masz cieżkiej nogi i jeździsz spokojnie , dynamicznie bez przesady i nie jesteś amatorem szlifowania asfaltu kup diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak chcesz szaleć to nie kupuj diesla bo nie do tego on stworzony bezsensowne gadanie wgniata w fotel żaden silnik nie lubi takiego traktowania alebenzyna lepiej sie nadaje diesel nie do tego służy jeżeli nie masz cieżkiej nogi i jeździsz spokojnie , dynamicznie bez przesady i nie jesteś amatorem szlifowania asfaltu kup diesla

...Kolegi nie nauczyli, ze dla jasnosci przekazu, wiekszej klarownosci a ponad wszystko dla poszanowania polskiej mowy, stosujemy czasem cos takiego jak wielka litera na poczatku zdania oraz przecinki w zdaniu wielokrotnie zlozonym... :) Wyglupiam sie oczywiscie.. :D

NiCKOS, napisz jeszcze raz o co Ci chodzilo, bo juz nie kumam czy jestes za dieslem czy za benzyna? Moim typem jest 530d w E39, marzy mi sie takie cóś, obok oczywiscie okularnika 270CDI... Mam mocnego benzyniaka, ale nowoczesne diesle do codziennej jazdy bija kazdego benzyniaka na glowe.. Taka prawda niestety..

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam 3-litrowke. to odpowiedni silnik do auta o dosc duzej masie (o ile masz ochote dobrze pojezdzic i miec wrazenie ze benzyniaki nie uciekaja az tak bardzo). 2 litry, mimo swojej mocy wydaja sie troche za male.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

pytanie_bmw Sorki, ale podepnę się do tematu. Interesuje mnie ten temat bo mój tato chce sobie sprawić e46. Mógłby ktoś napisać jaka jest różnica w spalaniu 320D a 330D? Gdzieś kiedyś czytałem że 330D w mieście pali ok 8-9l. Czy to prawda? Na co najbardziej zwracać uwagę przy zakupie tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie_bmw Sorki, ale podepnę się do tematu. Interesuje mnie ten temat bo mój tato chce sobie sprawić e46. Mógłby ktoś napisać jaka jest różnica w spalaniu 320D a 330D? Gdzieś kiedyś czytałem że 330D w mieście pali ok 8-9l. Czy to prawda? Na co najbardziej zwracać uwagę przy zakupie tego modelu?

Mój kolega z pracy ma 320d i to on namówił mnie na moją 330d.Różnica w spalaniu to około 1 litra oleju napędowego na 100 km.Jeśli wierzyć komputerowi to w miejście gdy bujam tak 20-30 km/h wskazuje zużycie 8,5 litra.Wracałem z Polkowic do Oławy z prędkością do 100 km/h bez gwałtownych przyśpieszeń - komputer wskazuje 4,1 litra.Nie chciało mi się w to wierzyć ale biorąc pod uwagę ilość zatankowanego paliwa i ilość przejechanych kilometrów - wychodzi dokładnie tyle.Ja raczej lubię szybką jazdę i lubię wcisnąć (szczególnie jak widzę oklejone naklejkami Golfy i Calibry :twisted: ).Średnie spalanie na kompie to 7,5 litra.Na autostradzie przy 180 km/h utrzymując prędkość na tempomacie komp wskazuje 9 litrów.Tak więc jeśli tata chce kupić e46 w dieslu bezwzględnie polecam 330d.Spalanie prawie to samo co w 320d a sporo koników więcej.Niech poszuka wersji już po liftingu - 204 KM.CO sprawdzić przed zakupem?Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu wizyta w serwisie.Warto wydać kasę na dokładny przegląd jeśli chce się kupić auto za około 40 tyś. zł.Poza tym bez podłączenia Buni pod komp za dużo nie sprawdzicie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...