Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E34 520 olej w kolektorze ssącym.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.Jestem nowy na tym forum i mam problem z swoim autkiem.Autko BMW520 24v pb+lpg 91r.Od jakiegoś czasu mocno kopci szarym dymem az wstyd stanąc na skrzyzowaniu bo zamną świata nie widać.Zauważylem że mam pelno oleju w kolektorze ssącym.Skąd ten olej czyżby to byl koniec pierścieni a jeśli tak to czemu tak nagle.Przypominam że silniki z tego roku nie posiadają separatora oleju.Zastanawiam sie nad jego zalożeniem bo sprawa jest wyjątkowo prosta czy to coś pomoże?Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mocno kopci szarym dymem az wstyd stanąc na skrzyzowaniu bo zamną świata nie widać.

Siwy dym to raczej od wody/pary w układzie wydechowym (w zimie to raczej normalne) :wink:

Jakby kopciła na niebiesko to predzej by to wygladało na palony olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy troche się uspokoilem.Może to wina slabej jakosci gazu bo nawet przy przejechaniu powiedzmy 30km woda wali caly czas z wydechu i te klęby dymu faktycznie wyglądają jak para wodna.Jutro mam trochę do przejechania więc posmigam na paliwie i zobacze jaki będzie efekt.A jakie jest wasze zdanie na temat zalożenia separatora oleju,warto się bawić czy dać sobie spokój?

Jeszcze jedno 0,5L oleju na 1000km czy to dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy troche się uspokoilem.Może to wina slabej jakosci gazu bo nawet przy przejechaniu powiedzmy 30km woda wali caly czas z wydechu i te klęby dymu faktycznie wyglądają jak para wodna

Jak jezdzisz na krotkich odcinakch to w zimie nigdy nie wyrzuci całej wilgoci z wydechu

stad taka sauna z rury podaje , wiec relax :wink:

Jeszcze jedno 0,5L oleju na 1000km czy to dużo?

0,5L na 1tys to juz całkiem sporo bierze , sprawdzałes czy nie ma jakiegos wycieku z

silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Ja tez dzis wyczytalem tylko że chodzi o 1l max na 1000km norma wedlug BMW.

Jak mozesz to wrzuc źródło skąd to wyczytałes bo dla mnie to brakuje jednego zera :wink:

czyli na tysiac kilometrów wlasciwie bys musiał dolac 10L , czyli wiecej niz u mnie wchodzi

na wymianie bo tylko 7,5L :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez dzis wyczytalem tylko że chodzi o 1l max na 1000km norma wedlug BMW.

hehehe wychodzi na to Panie Mordulec ze w naszych autkach nie wymienia sie oleju heheh bo Ciagle bysmy mieli swiezynke wedlug normy jaka podaje Piotr520 uklon_bmw

BTW. Byl artykul odnosnie 3.0 diesli z turbina jaki z twinturbo, do tych motorow Firma podaje zuzycie oleju na poziomie 1l na 5k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe wychodzi na to Panie Mordulec ze w naszych autkach nie wymienia sie oleju heheh bo Ciagle bysmy mieli swiezynke wedlug normy jaka podaje Piotr520- to pisze miłośnik nie mający pojęcia o silnikach spalinowych!!Moim zdaniem na forum zaczynają dominować (i wyśmiewać innych) osoby o nikłej wiedzy(Byl artykul odnosnie 3.0 diesli z turbina jaki z twinturbo-porównanie z M50)-zaznaczam jest to moje zdanie.Koledzy-1l na 1000(tysiąc)km. to jest podane przez wszystkie poradniki typu Sam naprawiam-dopuszczalne zużycie oleju przez silniki naszej ulubionej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
to pisze miłośnik nie mający pojęcia o silnikach spalinowych!!Moim zdaniem na forum zaczynają dominować (i wyśmiewać innych) osoby o nikłej wiedzy(Byl artykul odnosnie 3.0 diesli z turbina jaki z twinturbo-porównanie z M50)-zaznaczam jest to moje zdanie.Koledzy-1l na 1000(tysiąc)km. to jest podane przez wszystkie poradniki typu Sam naprawiam-dopuszczalne zużycie oleju przez silniki naszej ulubionej marki.

BatonMW mysle ze to były "niecelowe" pomyłki , bo sam zobacz troche się zamotało

przez błedy w podawaniu jednostek np :

np 1000tys km itd itp

ale z drugiej strony tak na zdrowy rozum to przepał "oleju" by był koszmarny

ekolodzy by nas zjedli za posiadanie tak "olejo-żernych" maszyn :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe wychodzi na to Panie Mordulec ze w naszych autkach nie wymienia sie oleju heheh bo Ciagle bysmy mieli swiezynke wedlug normy jaka podaje Piotr520- to pisze miłośnik nie mający pojęcia o silnikach spalinowych!!Moim zdaniem na forum zaczynają dominować (i wyśmiewać innych) osoby o nikłej wiedzy(Byl artykul odnosnie 3.0 diesli z turbina jaki z twinturbo-porównanie z M50)-zaznaczam jest to moje zdanie.Koledzy-1l na 1000(tysiąc)km. to jest podane przez wszystkie poradniki typu Sam naprawiam-dopuszczalne zużycie oleju przez silniki naszej ulubionej marki.

To mala dygresja a nie wysmiewanie sie kolezko!! zagazowana dwu litrowka 24 zaworowa w 1,5 roku nalatalem 34 tysiace km robilem 3 wymiany oleju w tym czasie i miedzy wymianami nie dolewalem oleju i stwierdzenie ze pokazdym tysiaku jakbym dolal 1 litr i zawsze bym mial swiezy olej wydaje mi sie bardzo prawdziwe .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie troche chyba sie namieszalo z tym zużyciem.Zapytalem ponieważ wczesniej mialem WV Jette przebieg 300tyś km i brala okolo 1L na 10tyś praktycznie silnik bezobslugowy a moja bunia bierze okolo 0,5L na 1 tyś przebieg 186tyś i wydalo mi się to podejrzane.Jeszcze jedno silnik zaczyna kopcić po rozgrzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...