Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


problem z lewym przednim hamulcem


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!!!! Mam problem z przednim lewym hamulcem 318i e-36 1998r, generalnie chodzi o zacisk hamulcowy który nie puszcza klocków i cały czas trzyma tarcze, po ściągnięciu zacisku wyczyściłem wszystko co się dało a nawet odpowietrzyłem cały układ hamulcowy , po założeniu koła i naciśnięciu hamulca wszystko było ok , ale po zwolnieniu hamulca dalej tarcza jest zblokowana , kręcę kołem i muszę włożyć sporo siły żeby się zakręciło. Nie mam pomysłu co może być z tym zaciskiem. Jeżeli chodzi o pozostałe hamulce wszystko jest ok. ABS działa bez zarzutów , czyli wszystko jest tak jak powinno być. Oprócz tego lewego zacisku. Z góry dziękuje za pomoc. <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrób jak powiedziales!!! albo jak znasz sie troche na rzeczy to zrób tak:

-odkreć zacisk (znajac zycie tłoczek sam nie wyjdzie wic niech ktos ci podpompuje hamulcem az nie wyskoczy sam wez szczypce zaciskowe zacisnij wężyk odkrec wezyk od zacisku wyczysc taka pasta scierajaca caly tłoczek ladnie wypoleruj wymien oring na nim oraz nowa gume z pierscieniem w srodku gdzie tłoczek przychodzi tez poczysc i wypoleruj pożniej pasta mydlana tłoczek posmaruj powienien sie wcisnac elegancko troche zabawy z tym pierscieniem co trzymie gume usczelniajaca przykrec wężyk z płynem odpowietrz i powinno byc dobrze!!! ja tak na serwisie w nissanie robilem i pomogło bez wymiany zacisku albo kup nowy zacisk ale nowy w sensie ze sklepu nie ze szrotu bo to gra nie warta swieczki <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...