Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Sprzęgło w E36


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Beemkowiczów :D

mam taki problem. Zakupiłem BMW 1.8 IS z łożyskiem oporowym do wymiany. Na biegu jałowym bez wciśnięcia sprzęgła słychać było takie lekkie wycie/ szum. Po wciśnięciu pedału sprzęgła szum ten milkł. Zdecydowałem się na wymianę całego kompletu sprzęgła. Tak więc mam teraz nową tarczę Sachsa, docisk i łożysko. Jednak ku mojemu zdziwieniu nadal słychać charakterystyczny szum (po wciśnięciu sprzęgła znika!). Moje pytanie: co to może być innego, jak nie łożysko oporowe? Ja już zgłupiałem...

Dzięki za wszelkie sugestie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Najprawdopodobniej wysprzeglik nie trzyma cisnienia albo jest zapowietrzone , i dlatego

słychac sprzegło musisz sie dowiedziec czy wystepuje kpl naprawczy w postaci uszczelek

czy trzeba kupic cały wysprzeglik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko wałka sprzegłowego w skrzyni biegów na 90%

Wow, to się nazywa konkretna odpowiedź. Ile taka część może kosztować? No i znowu zdejmować skrzynkę czy można z tym na razie jeździć?

Całkiem możliwe, że mam zapowietrzony układ hamulcowy, odpowietrzę sobie hamowniki w przyszłym tygodniu.

Właśnie przypomniałem sobie że zdarzyło mi się raz tak, że stojąc w miejscu, wdusiłem sprzęgło a żaden bieg nie chciał wejść. Taka blokada jakiegokolwiek biegu. Za moment przeszło jak gdyby nigdy nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwszesprawdz olej w skrzyni i najlepeij go wymien,

a w zasadzie na lato spróbuj zalac gęsciejszy olej to powinno troche wyciszyc

mozna z tym szumem jezdzic

jest chyba tez taki preparat "STP"(firmy) do wyciszania skrzyn i mostów ale niewiem gdzie kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, olej w skrzyni został mi jeszcze do wymiany. I to koniecznie. Ale co z tym łożyskiem wałka sprzęgłowego? Dostanę takie coś w hurtowni? Jaka może być przypuszczalna cena?

Chyba jednak oleję tą mruczącą skrzynię bo ewentualna naprawa będzie po prostu nieopłacalna. Podejrzewam, że używaną skrzynkę w dobrym stanie dostanę za 300-500 zł (jak moja kiedyś padnie całkiem).

A ja naiwnie myślałem, że piszczeć to może tylko łożysko oporowe i nic więcej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czyli zdecydowanie lepiej kupić używkę skrzynię za 300-500 zł. Ale dla samego pozbycia się szumu nie będę na razie tego robił. Dzięki za pomoc.

narazie nierób ja miałem tak od zakupu ale po pół roku samo ucichło i mam spokój :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazik, szumiało Ci łożysko w skrzyni biegów, tak, że jak wciskałeś sprzęgło to milkło? Samo ucischło, czy zalałeś skrzynię jakimś gęstszym specyfikiem?

Dzięki

właśnie tak miałem :wink: nic nie wlewałem sprawdzałem tylko stan oleju i nagle samo ucichło :mrgreen: sam jestem zdziwiony :roll: bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazik, szumiało Ci łożysko w skrzyni biegów, tak, że jak wciskałeś sprzęgło to milkło? Samo ucischło, czy zalałeś skrzynię jakimś gęstszym specyfikiem?

Dzięki

właśnie tak miałem :wink: nic nie wlewałem sprawdzałem tylko stan oleju i nagle samo ucichło :mrgreen: sam jestem zdziwiony :roll: bmw_beer

Fajnie masz , mi jak tak w 325 szumialo itd pojezdzilem miesiac i przestalo i szumiec i wyc a po kolejnym miesiacu rozpadlo sie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No polecal bym Ci odkladac pomalu ...

A radzisz szukać nowej używki czy kupić to łożysko i bawić się w wymianę?

Chyba do IS sa drogie nowe czesci , a tymbardziej do E36 ...

Nie wiem musisz dowiedziec sie w sklepie/hurtowni ile Ci wyjda same czesci , a zobacz ile kosztuje urzywana skrzynia i porownaj , z urzywana skrzynia musisz sie liczyc ze moze Ci pasc rownie szybko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No polecal bym Ci odkladac pomalu ...

A radzisz szukać nowej używki czy kupić to łożysko i bawić się w wymianę?

Chyba do IS sa drogie nowe czesci , a tymbardziej do E36 ...

Nie wiem musisz dowiedziec sie w sklepie/hurtowni ile Ci wyjda same czesci , a zobacz ile kosztuje urzywana skrzynia i porownaj , z urzywana skrzynia musisz sie liczyc ze moze Ci pasc rownie szybko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaną skrzynię dostanę za 350-500 zł (z możliwością wymiany gdyby coś nie tak) ale problem byłby chyba przy zlokalizowaniu które to łożysko w mojej skrzyni tak sobie piszczy. Z tego co wiem to jest ich tam pare :roll: No i wtedy musiałbym się dowiedzieć ile za takie łożysko krzyczą w hurtowni ale na tanie mi to nie pachnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to było moje pierwsze autko i zakupiłem niestety złom na kółkach :cry: Trudno się mówi. Teraz byłem bardzo wybredny, długo szukałem i znalazłem coś z czego jestem bardzo zadowolony. Przy zakupie słyszałem ten lekki szum ale sądziłem, że jak wymienię sobie sprzęgło to szum imilknie - człowiek ciągle się uczy czegoś nowego. Co do części, to nie wydają mi się specjalnie drogie do ISy. Szczerze to takie rzeczy jak klocki hamulcowe, filtry i oleje kosztowały mnie tyle co do 8 zaworowej 1.8. Nie ma źle :wink:

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...