Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Różnica 325 a 325 Vanos


Rekomendowane odpowiedzi

Uszczelki które stosowało BMW do vanosa zaczynały tracic swoje właściwości uszczelniające po 16000 km (szesnastu) więc to jest następny powód tego że uważam że w pl każda ma padnięty vanos.

W vanosie na tłoku są dwa elementy niemetalowe, mianowicie: oring i uszczelka teflonowa. Na tłoku jest jeden "rowek", najpierw(na dnie rowka)jest gumowy oring(przynajmniej powinien byc to oring, po rozebraniu okazuje sie ze jest to kawałek plastiku,który kształtem nie przypomina oringu). na ten "oring" założony jest uszczelniacz. Oring ma pełnic rolę elementu sprężystego, który dociska uszczelniacz do ścian cylindra w vanosie. W oryginale wygląda to właśnie tak ze z gumowego oringu robi sie kawał plastiku(po około 20tyś km) i nie spełnia on swojej roli.

Mówiąs krótko:) w Twojej BMW naprawdopodobniej coś co powinno byc gumowe zamieniło sie w plastik i nie spełnia swojej roli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BatonMW, dla mnie ten link co wrzuciles to rewelacha.

Przynajmniej teraz widze jak to wszystko wyglada bo to wlasnie mnie niedlugo czeka.

Jednak ja sie tego sam nie podejme - oddam w fachowe rece bo wole dmuchac na zimne i nie chcialbym sobie niechcacy rozrzadu przestawic.

Dalo by rade przeniesc ten opis z linku do dzialu BUMA SERWIS ???

Byloby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Bo Rajaie właśnie z Beisan systems pisał mi że problem zaczyna pojawiać się po 10K mil a po 20K mil uszczelki są już do wyrzucenia, dlatego się przy tym tak upieram:). Nie przecze że są dobrą konstrukcją, sam wybrałem tą markę ale przy konstrukcji vanosa bmw sie nie popisało- to fakt.

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2861224

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...