Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


poważny problem! pękł docisk sprzęgła


Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie. w sobote przestało mi sprzęgło rozłączać ( dodam że w trakcie jazdy). dziś rano wyjąłem skrzynie i jakie było moje ździwienie gdy zobaczyłem że normalnie pękł mi docisk... może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że już raz sprzęgło wymieniałem. założyłem w tedy komplet zaksa. zrobiłem na nim może ze 2000 km... i teraz taki zonk! pękło normalnie na pół. wie ktoś co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziec czy to odrazu od palenia gumy choc to sie może przyczynia do takich pęknięc.A czy to sprzęgło"zaks" ktore wkladales to nie czasem "oryginal SACHS" z allegro?to chyba najczęsciej podrabiana firma na allegro.

[ Dodano: 9 Luty 09, 22:47 ]

Ja mam juz 2 sprzęgło tej firmy i zawsze wymiękała tarcza(bo momentami miała cięzko:)ale nigdy nie padł mi docisk pękając w taki sposób i to po 2kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc pęknąć mogło od :

-zbyt częstego jeżdżenia na pól sprzęgle (np. korki)

-złego montażu

-wady materiału i tu albo fakt felerna partia materiału albo "oryginał zachs"

-palenia kapcia za długo na wysokich obrotach (przegrzanie-ale to na prawdę za długiego, bo sam używam tylko Sachs-a i nigdy mi się to nie zdarzyło, a lubię przypalać gumki)

Oddaj sprzęgło (docisk) na gwarancje, bo chyba jak je kupowałeś to dostałeś jakiś świstek...

a jak to nie pomoże zwróć się do tego co ci je wymieniał.

jak masz foto to podeślij je, aby można było zobaczyć jak i gdzie pękło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło jak najbardziej orginalne. kupione w sklepie od znajomego. papier mam oczywiście. co do palenia kapcia to owszem, dostało troche w palnik ale bez przesadyzmu!!! koleżka ma też 2.8 i katował ją wiele częściej i mocniej tzn ja od czasu do czasu tylko na 2 paliłem, a on robił to notorycznie i jeszcze na 3 próbował. więc dlatego dziwi mnie to bo on problemów z dociskiem nie miał. tarcze tylko raz wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale jeśli jeszcze ktoś u nich zgłosił takie coś to nie powinno być problemu.

Znając życie to hurtownia wysyła dany przedmiot do producenta (jakiś oddział na twoim województwie albo do jakiegoś głównego ich punktu). następnie tam rzeczoznawca odpowiedzialny za reklamacje "wyda wyrok" i zostaniesz poinformowany co i jak...

Nie wiem czy to dobre porównanie, ale ja tak miałem z butami :P po 4 miechach mi napisali list w którym koleś nabazgrał tak, że nikt tego nie umiał odczytać - ale chodziło o to że buty mi się rozwaliły bo kopałem butelki (miałem je całe 24h po czym mi skóra popękała). Oczywiście butelek nie kopałem i straciłem 400pln (szkoda gadać).

Nie wiem też, czy na tej samej zasadzie funkcjonują producenci części samochodowych, ale pewnie postępowanie jest podobne.

Oczywiście nie życzę ci takiego czegoś, trzeba być dobrej nadziei :) Liczę że uda ci się to załatwić o wiele szybciej i z pozytywnym skutkiem dla "kierowcy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadzieji bardzo nie mam na pozytywne rozwiązanie mojego problemu... ja pracuje w warsztacie który trudni się naprawą ciężarówek. konkretnie jestem zaopatrzeniowcem. miałem już taki przypadek przy scani 124 że pękł docisk. sprzęgło też było SACHS. reklamacji nie uznali. stwierdzono że mechanik spaprał robote. tyle tylko że jeżeli śruby byly dobrze dokręcone i skrzynia zeszła się z silnikiem po czym przejechane było przy normalnej eksploatacji ze 4000 km to jak może to być wina mechanika??? faktycznie kiedyś zdarzyło sie że mechanik nie dokręcił docisku, ale w tedy to śruby sie poobcinały i zacisk rozwalił obudowe sprzęgła, ale NIE PĘKŁ!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...