Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Mam pytanie apropo komfortu z jazdy na aluskach o rozm.17&qu


Maras1122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja mam dzisiaj pytanie do posiadaczy alufelg o rozmiarze 17" ,badz tych co je mieli. Konkretnie chcialbym uslyszec Wasze opinie na temat komfortu z jazdy na takich felgach. Mam kolezke ,ktory mial 17" i wrocil do 16" ,wiec czy jest az taka lipa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 17 i opony 235/50/17 i gdyby nie to ze mam niski przód to komfort pozostał by taki jak na 15 ale i tak jest bardzo przyjemnie. Jedyne co można odczuć to to ze delikatnie słabiej sie zbiera i paliwka schodzi średnio o ok 2l więcej ale wiadomo ze na 16 nie wyglądała by tak jak teraz na 17 . Nie polecam ci tylko jakiś profili opon typu 30 czy 35 bo wtedy nawet na 13 calach będzie jechać jak taczka, minimum to np 235/45/17. <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 17" 225 w e36 i też zmieniłem je na 16". Powód to właśnie komfort. Na tych większych czułem każdą nierówność na drodze (a wiadomo jak to u nas z tym :P ) i te koleiny - praktycznie po nich sunąłem. Zbieranie się też było odczuwalne ale... auto wyglądało zaj*** taki jest plus dużej felgi :D <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 17 i opony 235/50/17
hmm...spróbuj wsadzić takie oponki do E36. Raczej mało miejsca. Ja w E34 miałem 235/40 i były wysokie wg.mnie,a w E36 to dopiero masakra. Co do kolein to raczej nie od rozmiaru obręczy koła zależy,a od szerokości opony. Ja miałem przód 235,a tył 265 to koleiny były moją zmorą,w Polsce sa niemal wszędzie,więc trzymasz kierę prosto,a auto i tak jedzie jak mu koleiny nakazują. Jeśli chodzi o komfort to niestety,ale nawet na profilu 40 nie ma porównania do wielkich balonów na 15-ce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... czyli jak widze zdania ,sa podzielone ,co do wygladu to fakt ,ladnie bedzie to wygladalo ,ale chodzi o to aby bylo ladne i jeszcze praktyczne ,ze po byle dziurze bede jechal felgi prostowac ,bo to nie ma sensu nawet. happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mieszkam mieszkam we wRocku i jak wyzej pisalem chodzi mi o efekt wizualny, aby sie ladnie prezentowalo autko ,oraz komforcik. Stad wlasnie sie wzial ten temat byscie mogli sie wypowiedziec i abym mogl uzupelnic swoja wiedze na te okolicznosc. A jaki najwyzszy profil opony mozna na 17" zalozyc do e36?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam, ja mieszkam we Wrocku i smikalem przez poltora roku na 18 i dalo zyc :) Mysle, ze 17 nie jest zla opcja, ale napewno nie polecalbym wiekszego kola. Z takim kolem nie bedzie zle, ale sie licz, ze po prostu bedziesz niektore drogi unikal. Ja na tych moich walcach nawet nie myslalem, zeby puscic sie np Krakowska, a jesli bylem zmuszony to lewy pas i 40 na godzine i sporo cierpliwosci. Cos za cos. 17 naprawde fajnie bedzie sie prezentowala, ale zawsze troche z tego komfortu jazdy stracisz. Na 16 z kolei nigdy tak fura sie nie bedzie prezentowala. A tam, ja bym wzial te 17. Zobaczysz. Przeciez drogi u nas powoli robia (powtarzam, p o w o l i ..), a jesli dojdziesz do wniosku, ze 17 Tobie nie pasuja to spokojnie je mozesz puscic na allegro i pojda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak liczylem na kalkulatorze opon to przy wersji pierwotnej 185/65/15 w odchyleniu zalecanym znalazlem oponki 205/45/17 i mysle ,ze szersze raczej potrzebne by mi nie byly. Apropo tego co u gory pisal predator ,ze spalanie byloby wieksze o ok.2 l/100km to chyba nie tyle zalezy od wielkosci felgi co szerokosci opony z tego co wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym,że na 205 oponkę to zbyt szerokiej felgi nie możesz mieć,a niektóre ciekawe wzory są tak 8,5cala albo szersze. Na 8.5cala to 205będzie dość mocno naciągnięte. Po pierwsze obniży to oponkę i zmniejszy komfort,po drugie po pewnym czasie rozwali oponę na boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie. 205 na alusie 17 calowym, ktory ma przynajmniej 7,5-8 cala rozciagnie opone, do tego stopnia, ze rant felgi bedzie wystawal najbardziej. Czyli przy kazdym parkowaniu lub wjezdzie na kraweznik - wspolczuje. Podtrzymuje to co wczesniej pisalem. Nie powinna byc wezsza niz 215, a najlepiej 225/45 r 17. Jesli chcesz to wrzuce ci pare fotek e36 na oponie 225. Felga byla 18 calowka, ale szerokosc ta sama. Tak ot, zebys widzial jak wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinna byc wezsza niz 215, a najlepiej 225/45 r 17.
też tak myślę. Z tym,że w 2.0 to już odczuwalny spadek mocy będzie. woz Ty miałeś ponad 200kuca w E36 to mogłeś sobie na 18cali pozwalać,ale z drugiej strony ja do 2.0 w E34 wrzuciłem 10.5cala felge i kapcie 265 żeby fajnie wyglądało.
ale czego nie robi się dla wyglądu
no właśnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz to wrzuce ci pare fotek e36 na oponie 225. Felga byla 18 calowka, ale szerokosc ta sama. Tak ot, zebys widzial jak wyglada.

Jak najbardziej ,jezeli masz mozliwosc zarzuc jakies fotki obaczimy jak to wyglada:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woz
Prawde mowiac ta Twoja ex.. e36 slicznie sie prezentowala:) Co do felg bede musial sie zastanowic na wiosne jak to zrobic aby spalanie mnie nie zjadlo do reszty a felga byla ladna i zarazem nie odwiedzala wulkanizatora co tydzien :lol: Takze dzieki wszystkim za opinie:) happy_bmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam u siebie zamontowane 235/45/17 i po wrocławskich ulicach jest tragedia... zawieszenie mam całe nowkę. po milenijnym albo na psiaku da radę pojezdzić ale przy koleinach sciąga na boki a przy dziurkach tłucze niemiłosiernie... chyba trzeba będzie zmienić wkrótce na 16...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...