Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


zegary


Gość Angel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu nurtuje mnie jedno małe pytanie. Czy ktoś z Was wie ( myslę, że na pewno nie jeden) co to jest taka mała biała ( lub przezroczysta ) zaślepka ( lub kółko) nawet nie wiem jak to nazwać, wygląda jak dioda lub lampka na prędkościomierzu, poniżej ostatniej kreski ( poniżej 240 km). Widziałem to też na zdjęciu prędkościomierza kogoś, kto pytał się jak zdjąć kierę i miał to samo na liczniku.

Pozdrawiam <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to oczko reaguje na światło i odpowiednio reguluje stopień jasności zegarów. Jak świeci na nie słońce podświetlanie zegarów automatycznie robi się słabsze. Jak nie świeci na nie nic robi się mocniejsze. Mnie to nigdy aż tak nie nurtowało, żeby sprawdzić, ale jak ktoś ma chwilę czasu w nocy na weryfikacje i latarkę... ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolicie ze dołacze sie do tematu...ja akurat w 7 nie mam takiej kropki na liczniku ale czytajac ten temat zaintersowałem sie nim i... dzis jadac z pracy zwróciłem uwage na podswietlenia zegarów i komputer oraz radia i faktyczni przy ostrym słońcu podsiwtlenie samoczynnie sie zwiękasza a jak tylko na chwile zaszło to sie zciemniały...przed przeczytaniem tego postu myslałem ze mi sie coś wydaje ale jednak nie:) nie wiem jak to jest u mnie...szukałem takiej kropki ale niestety sie nie dopatrzyłem :!: azreszta jechałem pod słońce wiec nie swieciło mi na licznik a jednak podswietlenie reagowała samoczynnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja natomiast powiem tak: jak robiłem test zgarów, czyli trzymamy przycisk naciśniety i przekrecamy kluczyk do kontrolek i za chwile cały wyświetlacz świeci, pokazuje bodajze numery nadwozia i jakies tam cyferki, i wszystkie zegary idą na max i wracaja to ta kropka o której mowa podczas testu również świeciła, na Czerwono! Dodam ze to było w e36 320i <bmw_3> Spróbujcie i wy happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy niezłą zagadkę ;)

Hmm...tak sobie myślę,skoro po to jest ta nazwijmy fotokomórka to dlaczego mam pokrętło do ustawiania natężenia podświetlania zegarów?

Hmm... Też prawda. Przyznam, że też mam ręczną regulację i mam to oczko...

Ja mimo to chciałem sprawdzić to u siebie i zonk.... nie mam tego (Compact) :P

Dziwne. W moim Compact'cie jest :roll:

Tak na marginesie - denerwuje mnie momentami "ubogość" tej wersji nadwozia :/

to ta kropka o której mowa podczas testu również świeciła, na Czerwono!

Robiłem u siebie testy zegarów w nocy i w dzień, to ta kropka nie świeciła w ogóle. Mam nawet filmiki i właśnie je przeglądałem ;) Czeski film xD

W ten weekend będę troszkę grzebał w aucie i bujał się po nocach, to zobaczę ile w tym "zciemnianiu" prawdy ;) Jak coś będę widział dam znać :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. W moim Compact'cie jest :roll:

Tak na marginesie - denerwuje mnie momentami "ubogość" tej wersji nadwozia :/

Ja mam zaślepkę ale koło obrotomierza (w sumie to pod nim z prawej strony), ale czego tylko zaślepka to nie wiem :P

Co do ubogości to Compact jest wg BMW autem dla młodzieży i ma przez to inną deskę (mniej "bajerancką"). No ale co fakt to fakt mogło by być lepiej ;)

Ja nie narzekam na swój "wypas" w autku bo mam wszystko co chciałem łącznie z czarną podsufitką happy_bmw . Myślę, że nie jest źle z tymi naszymi Compactami bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compact jest wg BMW autem dla młodzieży i ma przez to inną deskę (mniej "bajerancką")

Też tak myślałem jak go kupowałem :D

W sumie to moje pierwsze auto i rzeczywiście takie młodzieżowe mi się wydawało ;) 8) :wink:

Ja nie narzekam na swój "wypas" w autku bo mam wszystko co chciałem łącznie z czarną podsufitką happy_bmw . Myślę, że nie jest źle z tymi naszymi Compactami bmw_beer

Nie no tragedii nie ma, ale jak sam pewnie wiesz, są pewne niuanse z gatunku "wszyskie E36 to mają, a moje nie", które potrafią momentami człowieka osłabić ;) Myślałem, żeby kilka tych przypadłości teraz wymienić, ale... po co sobie psuć humor ;) W sumie to co mam mi pasuje i nic więcej do szczęścia nie potrzebuję, o! bmw_beer Nawet mi się zrymowało ;)

Pozdrawiam <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wnikliwych testach z użyciem latarki i flasha w telefonie muszę stwierdzić, że zegary jednak od tego nie przygasają, więc moja teoria okazała się faszywa. :wink: Czyli zagadka nadal jest nierowiązana. Macie jakieś inne pomysły co to może być? :roll:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś im wysłałem już parę dni temu :

Witam

Wraz z przyjaciółmi nie możemy rozwiązać pewnego

problemu(zagadki)związanego z modelem e36.

Mianowicie chodzi o deskę rozdzielczą. Nie wiemy po co została tam

umieszczona dioda (światełko) na zakończeniu prędkościomierza...?

Zdjęcie załączam do e mail-a.

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Pozdrawiam AWV i Club MAXBIMMER

ale jak na razie zero odzewu...

Pewnie sami szukają odpowiedzi bo nie wiedzą :P albo olali zwykłego użytkownika e36.

Napiszę, że to syna a ja mam najnowszą 7er :D i że jak nie odpiszą to kupię Fiata bo tam nie ma takiej diody co zastanawia po co jest :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dużym OBC też jest taki fototranzystor i służy do automatycznej regulacji jasności

a zróbcie sobie taki test:

1. przekręćcie kluczyk na 2 ale bez odpalania i poświećcie czymś w ten punkt - rozświetli się deska troszkę mocniej

2. włączcie światła, ściemnijcie max deskę i poświećcie czymś w fotoelement - podświetla się wyraźnie mocniej ;)

więc wychodzi na to że oprócz ręcznej regulacji podświetlenia (która na 99% działa tylko z włączonymi światłami) jest automatyczna regulacja natężenia podświetlenia (np. jak w czasie dnia wjedziemy wtunel. to deska też delikatnie przygasi się lub gdy w nocy wjedziemy w miasto to będzie świecić sie troszkę mocniej)

ot chyba cała filozofia działania, i jak zwykle wszystko dla naszej wygody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...