Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Kupno auta- opinie


Cockney

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do kupienia 525 tds 94 rok kombi w automacie. W cenie okolo 12000. I zastanawiam sie czy warto? Prosze o opinie osoby, ktore takim autem jezdza. Jak jest z czesciami, z awaryjnoscia. To mnie najbardziej interesuje. Potrzebuje niezawodnego i bezpiecznego auta, z rozsadnym spalaniem. Na co zwrocic szczegolna uwage przy kupnie tego modelu? (co sprawdzic, co sie czesto psuje).

Czekam na info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie autko tyle ze manualna skrzynia no i sedan ale to juz mniej wazne. autko mam od grudnia i jak narazie nie moge na nic nazekac. W najwiekrze mrozy odpalala "od kopa" przebieg 201000 km. jesli auto ma podobny przebieg to podejrzewam ze jeszcze dlugo pojezdzi bez problemow. A uwage zwroc na zawieszenie czy nic nie stuka nie puka (bo to najslabszy element tego auta, oczywiscie na naszych "drogach"). a spalanie srednio przez zime na poziomie 8l/100km w cyklu mieszanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam takie autko, 525tds kombi, tyle ze skrzynia manualna.

generalnie jestem zadowolony, chociaz auto w tym wieku wymaga

ciagłych nakładów:)

co do spalania, to gratulacje dla lucasa, bo moja pali mi zimą ok 11-11,5l/100km

z tym, ze ja jeżdze głównie po wrocławiu a nogę mam dosyć ciezka. :twisted:

automat pali zwykle ok litra wiecej od manuala.

ale i tak bardzo polecam <bmw> <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

co do samej piatki to za duzo nie moge powiedziec poza sprawdzeniem zawiechy i blachy.... co do silnika to trza sprawdzic czy silnik jest suchy... czy wtryski gdzies nie ciekna oraz turbina no i najwazniejsze czyli pompa... polecam sprawdzic przed kupnem sprezanie na cylindrach... silnik tds ma to do siebie ze lubia pekac glowice a nikt chyba by raczej tego nie chcial...... koszt sprawdzenia kolo 200 pln

przykladowe ceny

wtrysk sterujacy 500 pln

regenerowana glowica 1500 pln

pompa wtryskowa 1500 pln

regenerowana sprezarka 650 pln

wiec to chyba wazniejsze rzeczy ktore trza by bylo sprawdzic wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...