Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


jak sie sprawuje 318


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może i ja cosik napiszę o spalaniu w 318, posiadam E36 sedana z silniczkiem 1.8i M40 i pali mi tak 8l przy 90km/h na 5-tym biegu na trasie ale taka jazda to nie jazda, 10l przy 120km/h to trzeba liczyć na trasie, w mieście?? różnie 12-15, i dlatego polecam 2.0 vanosa spalanie praktycznie takie same ale te 30 pare kucy więcej już jest, wizualnie jest ładniejszy, kultura pracy, wg mnie 1.8i umywa się przy vanosie, teraz z miła chęcią zamieniłbym się na 2.0 vanosa.

Dave proszę napisz na forum jak jeździć żeby Betka paliła 6.5 max 8l/100km

to jest poprostu nierealne!!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dave proszę napisz na forum jak jeździć żeby Betka paliła 6.5 max 8l/100km

to jest poprostu nierealne!!!!

Pozdrawiam

Odpowiem dlaczego Dave podał, że autko pali mu tylko 6,5 l/100.

Kolega sugeruje sie chwilowym spalaniem które pokazuje ekonomizer. Niestety rzeczywistość jest mniej kolorowa, bo jadąc sobie np. 120 km/h rzeczywiście tyle może pokazywać, ale wystarczy minimalnie wcisnąć gaz i juz z 6,5 zrobiło się 8 l/100.

Ja mam w miarę lekką nogę i na trasie wyciągam 7,5 - 8 l/100 przy średniej przelotowej 120 km/h.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta marki BMW z zasady palą więcej od innych marek o podobnych parametrach,mało który koncern w latach 80,90 miał tak zadawalające wyniki jak BMW,np vw z silnika 1,8 wyciągał ok 90 koni,natomiast BMW z 1,8 wyciąga 113 kucy,jest różnica!!!!I nie ma się co dziwić ,że BMW pali więcej!!!!

POZDR <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie to nie tylko od tego jaką moc kto wyciągnąl z silnika to też zalezy od przełożeń skrzyni biegow od charakterystyki silnika i od technologii w jakiej został on zbudowany BMW żre dużo owszem ale które inne auto o pojemności np 1,6 czy 1,8 potrafi ci dostarczyć emocji takich jak bmw mój pierwszy kontakt z 316 był oszałamiający czułem że mi nogi z butów wyrywa ...więc panowie coś kosztem czegoś ....!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się odrobinę wyłamię i powiem że BMW wcale takie paliwożerne nie jest :P

Rodzice kiedyś mieli 405tkę 1.6 90KM w dodatku kombi,paliło nieźle beznynki,fakt że cięższe i słabsze

Weźcie pod uwagę np mercedesa 190,mój kumpel miał coś takiego 2litrowego i nei dość ze muł był to żarł paliwo aż bardzo nie miło......

Moja E30 1.8 102KM przy prędkości około 110km/h spaliła 6,5 realnego spalania,w mieście wciąga 9-10 litrów i spokojnei to ja nei jeżdżę,a ostatnimi czasy gdzie się da to ślizganko :D

Osobiście aktualnie brakuje mi tych kilku konikówwięcej, 2.5 bym sobie sprawił,ale póki co ta mi dobrze jeździ nie ma co kombinować :)

A tak przy okazji 190tek to ostatnio miałem okazję się z takim popróbować,ale nie dał rady mojej słabej buni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...