Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jak odróżnić 1.6 od 1.8 m40 pilne


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie panowie. Mam problem odnośnie mojej buni którą kupiłem 8 miesięcy temu z silnikem 1.8 m40 co jest zapisane w dowodzie a gdy ostatnio rozkodowałem VIN to się okazało że wyjechała ona z fabryki z silnikiem 1.6 i takie samo oznaczenie widnieje na kolektorze ssącym który ostatnio wymontowałem. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mi pomógł z dojściem jaki mam tak na prawdę silnik i ostatecznie co mógłbym zrobić jeżeli zostałem oszukany a samochód kupiłem w auto-komisie. Bardzo proszę o szybką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu ciężka sprawa. Wg przepisów masz 2 tygodnie na zwrot auta (wady ukryte lub zwykłe rozmyślenie się...) ale w twoim przypadku to inna sprawa. Myślę, że najlepiej było by zgłosić się z tym do jakiegoś dardy prawnego by poinstruował co robić dalej.

Tylko, że 8 miesięcy to strasznie długo i wyjdzie na to, że sam zmieniłeś silnik... tak to w PL jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest nie do rozwiązania wydaje mi sie... mozesz jechac co najwyzej do tego co Cię oszukał i wytłumaczyc mu " ręcznie " ze tak sie nie robi:))) ale spokojnie moze auto kiedys miało silnik 1.6 a ktos założył 1.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :D może komus sie znudziło 1.6.. albo skończyło swoje zycie i wsadził ktos do niej 1.8... ale miedzy 1.6 a 1.8 jest mała róznica.... chociaz dla tego kto jezdził 1.6 i przesiadł sie do 1.8 jest odczuwalna... Tak jak kolega mówi... hamownia wszystko wyjasni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co różnica 1.6 czy 1.8 ?

jak stan techniczny dobry to jeździj kwestia tylko OC bo możesz mieć mniejsza stawkę

Zgadzam się z tym róznica nikła, spalanie itp, jak sprawny techniczne nie ma co się denerwować.A składka chyba jest porównywalna OC od 1500cm do 2000cm.Ale zawsze możesz do gościa podjechać, w Auto-Komisie nie mogą popełniać takich błędów ponieważ to niby''profesinaliści'' tam pracują :wink: A propo kolega kupił w komisie rąbana fure jezdził do 3 czy 4 kontroli drogowej to jest peszek!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też nie pamiętam dokładnie,ale wydaje mi się,że były 316 z silnikiem 1.8. Więc może w komisie napisali że 1.8(co było prawdą),kolega sprawdził po numerze i wyszło,że jego autko to 316(co też jest prawdą) i nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podejrzenie co do jednego motoru, że zamiast 1,8 jest 1,6 i zmierzyłem skok tłoka przez świece. 1,6 od 1,8 różni się tylko skokiem cylindra 9 mm, średnica jest ta sama. Ustawiłem sobie kolo zamachowe jak do rozrzadu (blokada przez otwór pod rozrusznikiem) i na drugim cylindrze, licząc od przodu, w dolnym położeniu tłoka zmierzyłem drutem przez otwór świecy głębokość od cylindra do krawędzi otworu kołnierza świecy. 9 mm jest w zupełności do wyłapania. Głowice w 1,6 i 1,8 są takie same. Wyszło dobrze że 1,8. Inaczej manualnie nie da się chyba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokałdnie tak jak Beryl napisał , te silniki z zewnatrz poza oznaczeniami na kolektorze

dolotowym i na silniku praktycznie niczym sie nie róznią .

Jesli juz koniecznie chcesz to sprawdzic to zmierz skok tłoka , hamownia to raczej

kiepski pomysł chyba ze wyjdzie Ci znacznie ponizej 100KM wtedy duze

prawdopodobnienstwo ze bedzie to 316i :|

Numerów silnika kompletnie nie widac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...