Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Ustawienie rozrządu e21 silnik 2,0 m20


Rekomendowane odpowiedzi

z tego co pamiętam po rozmowie z piotrem to ustawiasz aparat właśnie na tym znaku wtedy gdy masz rozrząd ustawiony dokladnie na znakach bo właśnie w tym momencie masz zapłon na 1 gar. ale dla pewności poczekaj bo na razie go na forum niema :wink: ale potem napewno będzie to ci dokladnie napisze :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można pewną niedokładność ustawienia skorygować aparatem, ale najlepiej jak po piereszym szczale samochód gada. Dziś muszę skończyć to autko czekam jeszcze na zawory. Bo gościu przy wymianie pompy wodnej niecgcący popuścił napinacza i odpalił ją i się narobiło. Stara troche konstrukcja silnika i nie mam nigdzie w katalogach nic na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem :mrgreen:

mam silnik M20 B23 nie wiem czy to to samo,

czyli co zawory pokrzywione :evil: :?:

ustawia się tak:

górne koło - strzałka z koła na kreskę na głowicy

dolne koło - również na znacznik

a koło od napędu rozdzielacza - po zdjęciu kopułki rozdzielacza znacznik na palcu ( może być wypalony i nie widać go - środek palca ) do kreski na obudowie rozdzielacza,

po takim założeniu musi zapalić od razu , jeśli jałowe obroty są złe to trzeba popuścić śrubę mocującą rozdzielacz i regulować ( odracać ) zapłon całym rozdzielaczem, ale najlepiej robić to z lampą stroboskopową a na końcu można regulować zawartość CO poprzez regulację śruby na przepływomierzu - oczywiście dotyczy to M20B23 nie wiem jak jest u Ciebie,

oczywiście trzeba oczyścić palec i styki w rozdzielaczu albo papierkiem albo szczotką drucianą

dobrze jest sprawdzić stan palca i kopułki - jeśli wypalone mocno to warto wymienić - palec około 20 zł a kopułka na allegro 30 zł

a wszystko ( prawie :evil: ) jest opisane w książce "Sam naprawiam E30 " - polecem happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, maszyna odpaliła od szczału jest ok. Włąśnie tak ustawiłem palec rozdzielacza na znaku, przypomniałem sobie że kiedyś tak w fordach się ustawiało. Pozostała jeszcze drobna regulacja, trochę trzeba doregulować bo jak jest zimny słabo wchodzi na obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...