Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Chcę kupić BMW 520i z lat 90-92 czy warto?


Free

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić BMW 520i z lat 90-92... Jestem totalnie zakochany w tym aucie, nie mam żadnych wątpliwości co do wyglądu designu itp jest po prostu piękna, ale nie wiem jak mi wyjdzie z opłatami za tę furę (prawko mam dopiero 3 miechy więc naliczą mi spore OC), ile ona pali, czy warto ją zagazować (głównie jeżdżę po mieście), jak z ceną części itp. Naprawdę będę bardzo wdzięczny za pomoc. (Mam do wydania 7000 tysiaków).

Pozdro dla wszystkich i z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie to za 7 tys ciezko sie wyrobic z dobrym E34

Chyba ze masz 7tys na auto i plus dodatkowa kase na oplaty .

A poza tym wzial bym juz 2,5 na twoim miejscu , nie duza roznica w ubezpieczeniu jest .

Gazowac , mozesz jak duzo chcesz jezdzic i oszczednie ... Zalezy co kto lubi :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj raczej 2,5 wbrew pozorom pali tyle samo co 2.0 a czasami przy umiejetnej jezdzie

mniej niz 2.0 , poza tym pojezdzisz troche i bedziesz marudził ze nie kupiłes 2.5 bo jakby

nie patrzec 150KM na 1.5 tonowe auto to nie jest az tak duzo natomiast 2.5 juz spokojnie

daje rade :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawko mam dopiero 3 miechy

A może 3,5 ? 535 fajna cyfra

nie mam pytań.Pozdrawiam gorąco Konrad <bmw_1>

Upsss to tego nie doczytałem :lol: Wiesz nie podważam Twoich umiejetnosci w

prowadzeniu pojazdów mechanicznych ale jesli masz dopiero 3 miechy prawko to beemka

to nie najlepszy pomysł na 1-sze auto , zasada jak sie nie przewrócisz to sie nie nauczysz

nie bardzo ma zastosowanie w tylno-napedowych autach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce kupić tego samochodu żeby palić nim gumę gdzie popadnie i jeźdźić nim tak, żeby po roku zostały z niego strzępy, więc i umiejętności rajdowca mi nie są raczej potrzebne (chociaż myślę, że radzę sobie dość dobrze)... Chodzi mi o to, żeby mieć solidne dobrze prezentujące się auto, a beemka właśnie taka mi się wydaje. Jeździłem już parę razy E-34 2.0 24V (o ten model właśnie mi chodzi) ze znajomym, który ją szalenie zachwalał itp, ale to jest koleś w stylu "to co mam to najlepsze" więc rzetelnej opinii od niego nie otrzymam. Więc liczę na was :D... Myślę, że 150 koni w zupełności wystarczy do tego samochodu w moim przypadku, tylko właśnie koszty utrzymania mnie trochę martwią. Szczerze mówiąć co miesiąć miałbym do wydania ok 300zł na utrzymanie samochodu. Oczywiście zdarzają się wypadki losowe gdy trzeba wydać sporo więcej, ale myślę, że i z tym bym sobie poradził...

Pzdr dla wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz sprawe troche bardziej naswietliłes :wink: E34 mimo ze jest juz pełnoletnia

to nadal swietnie sie prezentuje wiec o walorach estetycznych tego auta nie ma co sie

rozpisywac <bmw_1> jesli chodzi o silnik to szukaj M50 i skoro mowisz ze chcesz w

miare spokojnie tym smigac to 2.0 bedzie akurat , gaz da sie do niej spokojnie

załozyc i spokojnie chodzi bez sekwencji tylko montuj to w jakims sprawdzonym

warsztacie zebys zaraz nie szukał nowego kolektora bo autko sobie strzeliło gazem <bmw_1>

A co do ceny to wydaje mi sie ze lepiej zrobisz jesli dozbierasz tak do 8-9tys i kupisz

cos w dobrym stanie tak zebys zaraz nie musiał latac po warsztatach , pospiech przy

kupnie auta jest bardzo nie wskazany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Ja posiadam e34 2.0 od roku,Auto bez zarzutu.jak to sie mowi zmieniam olej i jezdze.

Mysle ze ten silnik jak na pierwsze auto ci wystarczy.Ja tak twierdzilem jak kupowalem swoja.Niestety w miare jedzenia apetyt rosnie i teraz rozgladam sie za 2.5,moze nawet z serii 3.

A i zgadzam sie z MORDULEC w 100%.co do silnika 2 a 2.5

Pozdrawiam i powodzenia w szukaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy warto kupić e 34 ? :lol: pewnie że warto auto momo że już wiekowe to całkiem luksusowe i prezencje ma doskonałą happy_bmw ja mam 525iA 2.5 l 170 KM i nie narzekam super się prowadzi i jest czym depnąć <bmw_1> a co do ceny to znajdziesz "coś" za 7 koła ale(chyba żebyś trafił okazyjnie i od starszej osoby)... chyba że bez opłat no i oczywiście musiałbyś ją konkretnie sprawdzić(najlepiej z pomocą kolegi z klubu) bo jak już chyba zauważyłeś części do najtańszych nie należą. Jednak ja bym brał bunie happy_bmw Pozdro i udanego zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę że jako osiemnastolatkowi bardziej pasuje E30 lub E36,

czywiście za 7k to raczej E36 nie dostaniesz ale E30 2,0 a może i 2,5 uda Ci się kupić,

pewnie że komfort nie ten, ale radocha z jazdy i szaleństw lepsza i łatwiejsza do opanowania z racji mniejszego ciężaru i mniejszej długości,

jakby nie patrzec <bmw> <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upsss to tego nie doczytałem :lol: Wiesz nie podważam Twoich umiejetnosci w

prowadzeniu pojazdów mechanicznych ale jesli masz dopiero 3 miechy prawko to beemka

to nie najlepszy pomysł na 1-sze auto , zasada jak sie nie przewrócisz to sie nie nauczysz

nie bardzo ma zastosowanie w tylno-napedowych autach :wink:

Przesadzasz , wszystko zalezy od kierowcy ;)

Ja jakos jako pierwsze auto mialem 325 coupe , nawet ryski nie miala a wiesz ze spokojnej jazdy u mnie bywalo malo wtedy

: ]]]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że zastanawiałem się nad E-30 i nawet nią jeźdźiłem (325 coupe), ale "piąteczka" bardziej mi się podoba (hehe kwestie sentymentalne;)). A co do gazu to lepiej kupić tansze auto i założyć samemu gaz czy zapłacić trochę więcej już za zagazowaną? Acha i jeszcze jedno, kwestia OC. Ile płacicie czy płaciliście za 2.0, a ile za 2.5 jak jeszcze nie mieliście zniżek bo w LINK4 naliczyli mi za 520i 1670zł. I jak możecie to sprawdźcie to ogłoszenie i powiedzcie co o nim myślicie: http://www.trader.pl/details,29156,100439337.asp

Trochę podejrzanie niska cena jak za już zagazowaną beemkę.

I chciałbym podziękować za te wszystkie posty! Pozdrowienia 4all!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz , wszystko zalezy od kierowcy ;)

Ja jakos jako pierwsze auto mialem 325 coupe , nawet ryski nie miala a wiesz ze spokojnej jazdy u mnie bywalo malo wtedy

: ]]]

Wiesz ze Ty masz farta za dwóch ludziów :lol:

Ale mysle ze z czasem docenisz ze nie ma dobrych kierowców a kazdy ktoremu sie tak

wydaje poprostu mial do tej pory farta , ja juz jezdze troche czasu i na poczatku tez

myslalem ze umiem wszystko i najlepszy szofer ze mnie na miescie , ale im wiecej kilosków

przejedziesz tym wiecej niebezpiecznych sytuacji na drogach spotkasz i moze sie nad tym

zastanowisz co napisałem :wink: (ale moralizator ze mnie :lol: )

PS 10tys post happy_bmw bmw_beer <bmw_2> <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja wiem , narazie nic nie przezylem i oby tak zostalo . Wyjezdzajac gdzies dalej na pewno beda czychac na mnie niespodzianki lub dziwne sytuacje . Narazie jezdzimy dalej .

Po dwoch E30 Coupe sam szukalem e34 , ale jednak ogladnalem ponad 5 szt i stwierdzilem ze bedzie E30 Kombi , jestem 100 % bardziej zadowolony stare dobre jare e30 tanie w utrzymaniu i pelna frajda z zabawy ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr ja wiem, że takich okazji jest sporo tylko chodzi mi o to czy to nie są jakieś podpuchy... Kupie takie auto, które prezentuje się spoko za około 6-7k a padnie mi po pół roku. Ten znajomy o którym pisałem (posiadacz e-34 2.0 24V) sprowadził ją z Niemiec za ok 5900 (cena samochodu po wszystkich opłatach w kraju) hehe i nadal jeździ i to całkiem nieźle. Ale tak jak napisałem nie jest on wykładnią jeśli chodzi o opinie na temat tego auta. Ale samochód widziałem i jeźdźiłem więc jeśli chodzi o pracę silnika i wygląd to jest bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to pod Wawą. A co do fachowców to już prawie załatwiłem dwóch:) jeden to moja rodzina jest lakiernikiem i wie jak malować żeby nie było widać;) więc obitej raczej nie wezmę, a drugi to znajomy, który sam robił beemkę po poważnym dzwonie i zna się na silniku jak mało kto.

Dzięki panowie za wszystkie posty i pomoc. W maju mam maturkę więc chwilowo muszę się na tym skupić, a na przełomie czerwca i lipca kupuję samochód:). Jak już dokonam zakupu to was poinformuję jaki model i za ile... No i albo mnie wyśmiejecie, albo pogratulujecie udanego zakupu (wolałbym to drugie:)). Jeśli mógłbym na was liczyć to prosiłbym gdybyście znaleźli gdzieś jakieś ciekawe ogłoszenie beemek e-34 2.0 24V za konkretną cenę to wrzucajcie je na ten temat bo będę go regularnie sprawdzał. I muszę przyznać, że to naprawdę super forum. Jeszcze raz dzięki i do "napisania".

Życzę wam jak najmniej usterek w waszych Beemkach! <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos znajde ciekawego napisze , tymczasem powodzenia na maturce ..

Hehe nie dziękuję bo zapeszę;), ale mam nadzieję, że zdam i będę mógł już śmigać moją e-34 w wakacje:)

Ok to jak coś tam znajdziesz ciekawego to będę wdzięczny.

I muszę się przyznać, że poważnie zacząłem się zastanawiać nad e-30, ale to tak w chwili przypływu rozsądku;), bo jakby nie było to taniej z utrzymaniem wychodzi (rozmawiałem z posiadaczem e-30)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...