Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E36 sprawdzanie oryginalnego przebiegu


Rekomendowane odpowiedzi

Kedyś mi ktoś pokazał jak się sprawdza stan licznika oryginalny. Przez naciśnięcie przycisku kasowania licznika przy równoczesnym przełączeniu stacyjki. Podobno wskazuje oryginalny przebieg. Według tego co u mnie wskazał licznik miałem urwane jakieś przeszło 100 tys. km. Jest tam kilka odczytów, czy ktoś kiedyś to robił i można tak sprawdziś oryginalny przebieg? W 318 i 316 to działało lecz w 318 is nic licznik nie wskazywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego w tamtej "is" nie działało to, ale robiłem to jedynie z samej ciekawości. Zawsze jeździłem hondą i zaskoczyło mnie że niemiecki samochód z silnikiem 1,8 przy przebiegu ponad 300 tys. km chodni bezproblemowo i przy tym nie ubywa ani grama oleju od wymiany do wymiany. Może marna moc silnika 1,8 do całej masy auta daje mało dynamiczną frajdę z jazdy. Silnik bez wycieków oleju, to duży plus. Ciekaw jestem jak będzie z dalszym przebiegiem czy będzie się tak sprawował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam zrobiłem takiego testa i działa. Czy ktoś wie dokładnie, co oznaczają poszczególne cyferki?

1. 362846

2. 80001

3. 4663

4. 000000

5. 200

6. 05

Znalazłem coś takiego :

1- wewnetrzny (fabryczny)BMW-Numer

2- numer "wtyczki" kodujacej

3- liczba "K" (wewnetrzne dane BMW)

4- numer podwozia

5- wersja oprogramowania (software-version)

6- wewnetrzny indeks przeprowadzonych zmian (w odniesieniu do danych wyjsciowych danego modelu)

Po tym nastepuje test wszystkich zegarow, wskaznikow, diod i lamp

kontrolnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ISę i test zegarów działa. Wciskasz kasowanie przebiegu, przekręcasz stacyjkę i czekasz. Zegary polecą do końca i z powrotem a później będziesz miał cyfry przebiegu i inne.

..jeśli dobrze łapię to trzymając wciśnięty przycisk kasowania włączasz stacyjkę ale w które połozenie 1 czy zapłon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Wracam ponownie do tego tematu ponieważ w bardzo prosty sposób mozna sie przekonać ze ta pierwsza liczba ktora pojawia sie podczas testu zegarów to zaden oryginlany przebieg.

Wystarczy zrobic test zegarów - zapamiętac liczbe, nastepnie zrobic rundke po miescie i znow zrobic test.

Jak łatwo zauważyc liczba pozostaje bez zmian, kilometrow nie przybywa :)

Ale to dobry sposób zeby przy kupnie auta wynegocjowac lepsza cene:) W koncu auto ma "tyyyyle" przejechane, a nie 120 000 jak wskazuje oryginalny licznik:D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki Broder :D sam jak zobaczyłem te pierwsze cyferki to miałem ochotę pojechać do tego kolesia, co od niego kupiłem bume <bmw> :x i mu trochę twarz przestawić :twisted: , ale poszukałem po necie i znalazłem, co oznacza poszczególna pozycja i od razu mi się lepiej zrobiło :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wystarczy zrobic test zegarów - zapamiętac liczbe, nastepnie zrobic rundke po miescie i znow zrobic test.

Jak łatwo zauważyc liczba pozostaje bez zmian, kilometrow nie przybywa :)

No właśnie - ja też się przestraszyłem 375 tys. przy pierwszej pozycji !! ale przejechałem się po mieście i faktycznie to stała liczba :)

Ale nadal nie wiem jak sprawdzić stan faktyczny przebiegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...