Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BMW E91 335d


erp71

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem osobiście, tak wiem nie jest to nowe auto, jego cena odbiega od sprawnego 335d jednak szanujmy swój czas, zwłaszcza jeśli ktoś ma kawałek aby oglądnąć ten przybytek ;)
 

https://www.olx.pl/oferta/bmw-335-d-12-2007-m-pakiet-full-opcja-panorama-350koni-jedyna-taka-CID5-IDgieBr.html#99a100643c;promoted

 

Ogłoszenie

 

E91 335d, 2007, VIN: KZ86668

Przebieg na zegarach ~223tyś

ASO: styczeń 2015 - 380tyś

Przy diagnostyce odczytane błędy przy przebiegu 412tys, 420tys!

 

Cały lewy bok lakierowany, wraz ze słupkiem A do wysokości dachu, łuszczący się klar w okolicy mocowania czarnej ozdobnej listwy. Listwa boczna od szyby przedniej nie przylega prawidłowo do słupka A, może jest to wina zatrzasków lub nieprawidłowej naprawy blacharskiej. Szyba przednia, nieoryginalna - przy diagnostyce wywala błąd A670 czujnik zaparowania czyby, może ktoś go uszkodził przy wymianie. Prawy bok, przednie oraz tylne drzwi przerysowane na wysokości klamek. Maska przednia, sporo odprysków, kilka większych pokrytych powierzchowną korozją. Zderzak przedni - odpryski lakieru w okolicach nerek, przetarcia po bokach, mocno przytarty od spodu. Zaparowane obie lampy przednie. Wszystkie felgi poobcierane po obwodzie, tarcze  przód i tył z dużymi rantami, opony 2015 tył oraz 2014 przód wszystkie mocno zużyte od zewnętrznej strony.

 

Przetarte oparcie fotela kierowcy na szwie. Kierownica świeżo obszyta, ori. mpakt jest gruby ale tutaj kogoś poniosło. Wycięty otwór w konsoli środkowej pod czytnikami cd/dvd. Aluminiowe listwy wykończeniowe bez uszkodzeń. Połamany cały wewnętrzny plastik tylnej klapy. Ogólnie jak na tego typu tapicerkę i realny przebieg nie jest najgorzej.

 

Pod maską czuć spaleniznę, sporo elementów stalowych pokrył rudy, aluminiowe natomiast biały nalot. Wszystko zanika kawałek za dzwonem skrzyni, może jest to efekt wody/ środka gaśniczego?. Komora silnika po małym pożarze, nadpalone były: pokrywa zaworów w okolicy 2 ostatnich wtrysków od strony podszybia, odma, zawór podciśnień, maskownica silnika, wygłuszenie maski i prawdopodobnie jeszcze kilka innych drobnych elementów. Sprzedający wymienił pokrywę wraz z odmą i zawór pod. ciśnieniowy. Sam słupek silnika mocno zabrudzony, gdzieś będzie wycieki oleju może spod kolektora, lekkie zapocenie na misce. Nie zaobserwowałem problemów z rozruchem silnika, na biegu jałowym pojawiają się cykliczne wibracje które odczuwalne są mocno w kabinie. Temp silnika nie przekracza 76'C - pewnie tylko termostat. Osłona silnika połapana z przednim zderzakiem na wkręty. Spory wyciek oleju z miski skrzyni biegów. Od spodu wszystkie osłony kompletne, lekkie stuki w układzie kierowniczym drążki/koncówki-ok prawdopodobnie magiel, zawieszenie bez większych luzów, amortyzatory ori mpakt - ok, dyferencjał suchy, dpf na miejscu, wydech ori.

 

Po diagnozie:

9C53 IHKA - klimatronik?, nie sprawdzałem czy wszystko działa
4B10 DDE - wtryski, nie sprawdzałem korekcji
41F2 DDE - elektryczny wentylator, nie sprawdzałem czy odpala
4B90 DDE - niskie ciśnienie na listwie wtryskowej?
447B DDE - sonda lambda
A6D1 JBE - elektr. pompa wody
i kilka innych drobnych błędów przy tym wszystkim od oświetlenia -  zamontowane tylne lampy od lci

 

Auto ciekawe, fajnie wyposażone zgodnie z vin'em. Niestety doprowadzenie go do stanu użyteczności może pochłonąć sporych nakładów.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez erp71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...