Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Turbo w e38


krystian2610

Rekomendowane odpowiedzi

sadze,że nie jest to dobry pomysł.

Z tego co sie orientuje to ten silnik to V8 wiec pewnie ma 2 kolektory czyli

Bi turbo pewnie, do tego orurowanie, IC, pewnie wtryski, odpręzenie silnika, wystrojenie i masa innych rzeczy.

Skoro masz wrzucić 20-25tyś pln w uturbienie tego, to lepiej sprzedaj i kup 750tke albo 740 diesla + wirus to bedzi elepsze rozwiazanie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze,że nie jest to dobry pomysł.

Z tego co sie orientuje to ten silnik to V8 wiec pewnie ma 2 kolektory czyli

Bi turbo pewnie, do tego orurowanie, IC, pewnie wtryski, odpręzenie silnika, wystrojenie i masa innych rzeczy.

Skoro masz wrzucić 20-25tyś pln w uturbienie tego, to lepiej sprzedaj i kup 750tke albo 740 diesla + wirus to bedzi elepsze rozwiazanie :twisted:

Ale moze jego 7-em jest tip top i jest w niej zakochany... Naprawde rozumiem czasami ze cos sie odradza bo kogos pomysl jest totalnie nie do zrealizowania lub jest marnotractwei czy cos tedy ale trudno zawsze dawac ludziom takie odpowiedzy byle o co sie pytaja.

Tak samo jak gdzies bylo z tematem uturbienia 1.8is... jak ktos chce niech uturbia jego pieniadze jego hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze,że nie jest to dobry pomysł.

Z tego co sie orientuje to ten silnik to V8 wiec pewnie ma 2 kolektory czyli

Bi turbo pewnie, do tego orurowanie, IC, pewnie wtryski, odpręzenie silnika, wystrojenie i masa innych rzeczy.

Skoro masz wrzucić 20-25tyś pln w uturbienie tego, to lepiej sprzedaj i kup 750tke albo 740 diesla + wirus to bedzi elepsze rozwiazanie :twisted:

tak tylko takie 740i Tuirbo, bedzie ebz problemu wciagac to twoje 750i i czy klekota z wirusem

[ Dodano: 11 Czerwiec 07, 21:05 ]

A co to turbo miałoby sprawić ? Zwiekszyć Nm, km/h, l/100 :?:

Nie...! zmniejszyc, bo ma za duzo mocy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Mysle nad zalozeniem turbo w moim BMW 7 E38 4,4 litra . Co sadzicie o takim pomysle? Pozdrawiam <bmw_2>

Przekręć może do jetronica to cię ostudzą (pewnie) i powiedzą ile to kosztuje. Samo turbo to szczyt góry lodowej.

Do tego dojdzie robienie głowicy, zmiana wałka, może tłoki (kute), a może splanowanie głowicy. Zmniejszysz tedy lekko objętość, wzrośnie ci kompresja, no i bummmm

Robienie turbo do zwykłej rzędówki to ok 6-10kpln, a do V-ki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co już chodzi normalnie? Miałeś przecież kłopoty z silnikiem. Jakbyś jeszcze turbo założył to 5 km nie zrobisz i klęknie. Chyba że kupiłeś drugi,ale w dobrym stanie silnik. Ale nie świruj i tak Ci za dużo te 286KM. Całe szczęście że w automacie bo byś sie zabił :mrgreen:

P.S. Moja lodówka przynajmniej bezpieczna,bo ledwo do 170 sie rozpędza :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no super krystian, że sam wszystko robisz, jestem pod wrażeniem. Jakoś nie doczytałem z postów co zrobiłeś o tym. Jak z tlokami, masz może kute???

Oby to tylko długo i dobrze działało. jak mówi partyk.

Zrób jakieś foto story z poszczególnych etapów i daj na forum. Wszyscy podpatrzymy co i jak, może nie jednemu się przyda.

Zdróffffko bmw_beer bmw_beer bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

male pytanie czemu mu tak odradzacie zwiekszenei mocy ?? jezeli chce to czemu nie ?? Ja jestem jak najbardziej za ;] moje marzenie to e30 z malym zapasem mocy tak ok 300KM taki NoName ;) stajesz na swiatlach wrzucasz 2 ;] i ten piekny dzwiek :) jak najbardziej popieram projekt ;) Tylko jak chlopaki mowia fotostory byloby ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Widzę, że już troche stary temat ale znalazłem coś interesujcego dla naszych bum na BMW-sport. Piszą tam o zestawach do uturbienia BMW.

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=11786 - ten droższy, słabszy i w dodatku turbina "made in taiwan"

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=10175 - a tu coś po mniejszej cenie i firmowe części, no i więcej chyba tego tylko że bez gotowego kolektora, ale chyba bardziej sie pyli i w dodatku więcej koni można wyciągniąć.

Który zestaw według was się bardziej oplaca?

Pozdro, Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...