Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Co lepiej kupić TDSa czy benzynke z lpg?


misiek20023

Rekomendowane odpowiedzi

Im mniej dłubania w fabryczne ustawienia tym lepiej ;)

Chyba, że zamierzasz założyć dopiero LPG i będziesz miał gwarancje w razie czego.

Generalnie diesle są żywotniejsze ale bardziej wrażliwe na zanieczyszczone paliwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E34 tds wrażliwa głowica na przegrzania(lubi pękać) ale ogólnie silnik wytrzymały i znosi rewelacyjnie ogromne przebiegi ,cząści droższe niż w przypadku silnika benzynowego.

Spalanie tds'a to najlepiej w katalogu a z życia to kumpel opowidał coś między 7-9 L/100km.

I teraz 2 kwestia

E 34 (benzyna)z silnikiem :

M20B25(12V)-według mnie troche mulasty do tego jeszcze z gazem.

M50B25(24V)-Najleprze połączenie spalania z osiągami-gaz jednak to utrudnia.

Moje zdanie jest takie:Junkers jest dobry ale w domu a nie w aucie:-)

Na twoim miejscu namówiłbym jednak syna na diesla(tds)(tylko pod warunkiem ze stan jego jest dobry co wazne przy silnikach diesla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, syn chce kupić BMW E34 i sie zatanawia nad TDSem lub 2,5 benzyną z gazem? Co byście polecili? Ile spalają te dwa silniki? pozdrawiam

no tak jak kolega wojtek pisal, jesli chodzi o oszczednosc to tds.

Bo chyba nie chcesz aby twoj syn lub Ty sam pozniej siedzial na forum i rozpoczynal nowe tematy typu ''pali na benyznie a na gazie nie, zamula na benyznie a na gazie ok, strzela mi z rury, i tysiace podobnych''

sa zwolennicy i sa przeciwnicy, po stronie przeciwnikow jest taki argumet iz w silnikach nie planowano gazu i nikt nie bral tego pod uwage.

A wiec tds albo ''czysta'' bezyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby cen Pb05 juz 3.50zł :) a taki miedzy wierszami jakie spalanie M50B25(24V) tzn benzynki ( gas tez prosze podac jak ktos wie)

Ja potemca Tdsa moze sie malo znam ale 2 lata smigalem Dieselem rodzinnym to silnik kazde gówno wytrzyma bo to moj ojciec wyprawai z tym autem to sie w glowie nie miesci szkoda gadac co prawda auto ostatno nie ma mocy jechac ale to wina zapchanego filtra lub linka gazu ma luzy. hm zreszta jak na silnik to i tak duzo przezylo hmm zapewne kupie do tego auta 1.7TD ale Isuzu bo mowa o Oplu Astrze Kombi (Caravan lol ) bo podobno Isuzu jeszcze wiekszy syf wytrzymuje hmm czyli skoro te diesele takie wytrzymale to i nie rozumiem tekstu ze diesel delikatny wrażliwy

Generalnie diesle są żywotniejsze ale bardziej wrażliwe na zanieczyszczone paliwo...

motor astry styrany maxymalnie przez mojego tate jezdzil na czym sie dalo ... i nadal silnik daje czadu nie to co kiedys ale to wina ze Block jest od innego modelu (lol) bo tato wjechal w wieksza kałuże wody i woda sie dostala i blok rąbnał ale pomimo innego bloku auto poleci nadal tyle ile trzeba :). <bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko przy tdsie niech koniecznie sprawdza cisnienie bo juz widzialem jednego napalenca gdzie po miesiacu silnik umarl a na liczniku bylo 98000 najechane a auto z 93 roku wiec polecam sprawdzic w serwisie przebieg ale nie u byle kogo kto przy tescie powie ci ze pierwsze kody to przebieg :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema!

Też nie tak dawno miałem podobny problem.

Ostetecznie zdecydowałem się na e36 323(170KM) i założyłem sekwencję.

Prawdopodobnie wyszło to drożej niż tds, z tym że akurat ten silnik jest bardzo oszczędny(12.5l/ gazu, średnio, przy raczej dynamicznej jeździe). Myślę że tdsikiem 100km drożej by kosztowało, no i nie ma klekotu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...