Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie policzone :

----

a myślę, że warto wytłumaczyć ...

2008r. 145 USD/baryłka

2012r. 110 USD/baryłka

12 styczeń 2008r. 1USD = 2.47PLN

12 styczeń 2012r. 1USD = 3.49PLN

(Kantor Future Opole - Hipermarket Real, tel.: 077 458 17 74, gsm.: 0 606 993 180, kantory opole kantory opolskie)

12 stycznia 2008r. baryłka ropy kosztowała: 145USD x 2.47zł = 358.15zł

12 stycznia 2012r. baryłka ropy kosztowała: 110USD x 3.49zł = 383.90żł

Cena za baryłkę wzrosła o 7% ale w Polsce cena wzrosła o 55% !!!

12-01-2008 3 010 zł/m3

12-01-2012 4 660 zł/m3

-----

Wszystko się zgadza tylko różnica między 7% procentami z wyliczenia a 55% to wzrost akcyzy i stąd mamy na stacjach 6zł w tej chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakże wielkie może być zdziwienie w zadziwiających okolicznościach...

Będąc któregoś dnia bodajże w czwartek w Opolu w "rzemieślniku" żeby sobie poprawić humor. Wchodzę do sklepu i w oczy rzuca mi się ładny nożyk . Gadka szmatka że chce taki tylko bez piły itd itd no i gościu pokazuje mi podobny innej firmy (z serii już nie produkowanych)- pasuje mi to - biorę. Ile? "No wie pan ten tego, końcówkę urwę bo pamiętam że kilka rzeczy już pan wziął u mnie". Polazłem obejrzeć sobie jeszcze "motylki" bo od kilku lat choruje na coś konkretnego w tym temacie. Koleś podchodzi znowu gadka szmatka (jedna kosa już czeka na ladzie) "ale wie pan w przyszłym tygodniu będę miał podobne z innej firmy - niech pan wpadnie" A tak pamiętam miał pan kiedyś w dobrej kasie- przyjadę i kupię hurtem jeden i drugi no i może tego motylka od cold steela wezmę bo cena jest powiedzmy fajna.

Koleś mi mówi że no jak chce to ok z tym jednak że towaru nie rezerwuje a ten jest ostatnim który mu został bo już ich nie produkują i już ich nie będzie miał raczej. A te które mi się podobają to no cóż już nie będą w takiej fajnej cenie jak była kiedyś bo firma od której bierze a która to sprowadza podniosła cenę. Pytam dlaczego cena idzie w górę- może jakieś limitowane serie będą?

Koleś mi odpowiada- wie pan cena transportu rośnie bo sprowadzają to wszystko przez bodajże Frankfurt lub Bremę w Niemczech a później transport do Wrocka i on z Wrocka towar bierze.

...ale wie pan jak zakup będzie konkretny to i zrobi się konkretny rabat czy upust...

No ku..a cena kawałka stali oblanego gumą wzrosła o prawie 50zł tylko ze względu na koszty transportu a np hiszpańskiego "złomstwa" o prawie 70zł.

Jestem ciekaw o ile wzrosną ceny innych towarów przez tak niewielkie zmiany cen paliw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...