Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Nie działa nawiew...wymieniono sporo części i nic


PeDroWroCław

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam BMW e39 525tds 1999 rok. Problem polega na tym , że nie działa w ogóle dmuchawa-nawiew. 4 dni temu jeszcze działała ale obroty delikatnie falowały. Zabrałem się za to sam. Wymieniłem ''jeża'' , wymieniłem panel klimatyzacji z pokręteł na klimatronik . Dodam, że po zamianie panela na mój sprawny manualny nawiew też nie działał-więc wina panela to nie będzie.. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki od A do Z. Silnik dmuchawy podłaczyłem ''na krótko'' i działa. Czy ktoś ma jakiś pomysł? Zastanawia mnie to czy jeśli w układzie klimatyzacji jest niskie ciśnienie lub zbyt mało współczynnika to czy to spowoduje, że dmuchawa się nie załączy?

Edytowane przez PeDroWroCław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie ten problem. Możesz wogóle nie mieć gazu w układzie i dmuchawa będzie działała. Jeśli wszystko posprawdzałeś to problem może być gdzieś w instalacji. Ewentualnie spróbuj podmienić jeszcze panel klimy na identyczny jak u Ciebie bo może być że ten od klimatronika nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jak podłączyłeś silnik na krótko, tak z ciekawości, bo kiedyś kombinowałem i nie dałem rady bez rozgrzebania.

Dnia 4.09.2016 o 19:13, PeDroWroCław napisał:

Witam. Mam BMW e39 525tds 1999 rok. Problem polega na tym , że nie działa w ogóle dmuchawa-nawiew. 4 dni temu jeszcze działała ale obroty delikatnie falowały. Zabrałem się za to sam. Wymieniłem ''jeża'' , wymieniłem panel klimatyzacji z pokręteł na klimatronik . Dodam, że po zamianie panela na mój sprawny manualny nawiew też nie działał-więc wina panela to nie będzie.. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki od A do Z. Silnik dmuchawy podłaczyłem ''na krótko'' i działa. Czy ktoś ma jakiś pomysł? Zastanawia mnie to czy jeśli w układzie klimatyzacji jest niskie ciśnienie lub zbyt mało współczynnika to czy to spowoduje, że dmuchawa się nie załączy?

 

Edytowane przez Zgibniew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Xaime91 napisał:

No ale chop pisze, ze po podmianie na swoj z pokrętłami dalej nie dziala. Jeż nowy czy uzywany ? Na pewno sprawny ? Napiecia we wszelkich msc posprawdzane ? Panel, bezpieczniki, nie wiem czy przekaznik jakis po drodze jest. 

no nie działa bo z pokrętłami też mógł klęknąć... Odrazu zaznaczę w tym miejscu że znalezienie działającego i wogóle panelu do E39 z pokrętłami graniczy z cudem a wiem to stąd bo organizowałem koledze do E39 taki frykas. Jest masa podobnych z E38 ale to nie to.... Co do jeża to przy totalnie uwalonym jeżu zawsze bez względu na wszystko działa najszybszy bieg.

 

17 godzin temu, Zgibniew napisał:

Jak podłączyłeś silnik na krótko, tak z ciekawości, bo kiedyś kombinowałem i nie dałem rady bez rozgrzebania.

 

odepnij wtyczkę od jeżozwierza, z niej ida kable bezpośrednio na silnik wentylatora (kolory poznasz ze schematu). Ogólnie to działa tak niezależnie czy to E39 czy E34 ze swoim prymitywniejszym jeżem że maksymalna prędkość wentylatora wysterowywana jest bezpośrednio z panelu a wszystkie pozostałe prędkości przechodzą przez jeża gdzie jest dodawana lub odejmowana rezystancja tym samym kablem co idzie na 4 bieg suma prędkości tej czy innej jest podawana na silnik.

 

W skrócie opis co i jak podłączyć i pomierzyć wygląda tak. Powodzenia.

 

BLOWER.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...