Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


316i doposazenie tempomatu


boski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukalem na forum info o doposazeniu tempomatu i nie znalazlem nic konkretnego, malo szczegòłuw i gadanie o trzech kabelkach...

Moja babcia jest z 2003 roku i jak mniemam wszystko co powinna miec, czyli niezbedne czujniki - to ma. Pytanie czy tasma od poduszki obsługuje multi czy trzeba zmienic.

Na ebay jest masa skòrzanych, ladnych kierownic od 100-150€ wiec myśle przerobie sobie. Pytanie o co chodzi z tymi trzema kabelkami bo jedni mowia ze plug and play a drudzy ze jakies kabelki... czy ktos jest w stanie bardziej konkretnie? 

Nadmienie ze kierownica jest ta nowsza, bodajrze po 2005, trojramienna, kompletna z wiazkami w srodku itp. Ja mam w swojej jeszcze czteroramienna. Czy duzo z tym dlubania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz uzupełnić kable pomiędzy modułem świateł oraz ECU a kostką znajdującą się pod kierownicą. Fizycznie ich nie ma, więc po dołożeniu przycisków, te nie będą działały. Taśma jest przyszykowana do multifunkcji. Potrzebujesz poduszki i przycisków z kablami. Przydadzą się również konektory do komputera i kostki pod kierownicą (4 sztuki). Te elementy ułatwią montaż, zdobędziesz je na szrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam M43b19 z 01r i potrzebne do montażu są głównie : przepustnica, "silnik" tempomatu z linką , przyciski kierownicy lub kierownica z multi, czujnik pedałów

Z drobnicy  to konektory kable kostki zaczep linki z linka do przepustnicy. ..

 

Inaczej mówiąc nie jest to tak łatwe jak w innych modelach silników- komp i cheja bazyleja.

Ale powodzenia w montażu i dawaj info z roboty :) 

Edytowane przez cziko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to wlasnie chodzi. Moze ktos orzyoadkiem bedzie mial po niemiecku - bylo by nawet lepiej:-)

Ciekawe czy w ASO mozna zamiwic zestaw tych trzech kabli do doposazenia? Pewnie tak ale moze ktos jest co juz wie. Nie lubie osobiscie druciarstwa wiec fajnie by bylo pociagnac w orginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, boski napisał:

I o to wlasnie chodzi. Moze ktos orzyoadkiem bedzie mial po niemiecku - bylo by nawet lepiej:-)

google nie boli ;) nawet po polsku jest

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=81215

3 godziny temu, boski napisał:

Ciekawe czy w ASO mozna zamiwic zestaw tych trzech kabli do doposazenia? Pewnie tak ale moze ktos jest co juz wie. Nie lubie osobiscie druciarstwa wiec fajnie by bylo pociagnac w orginale.

pewnie że można kupić, wystarczy wydać ok 700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Broder napisał:

Najpierw odkrec kiere i sprawdz bo byc moze masz w kostce wpinanej w tasme potrzebne kable i cala sprawa ograniczy sie tylko do zalozenia nowej kierownicy ;) 

Baa.. to by bylo niemalze jak czworka w totka... ale mysl dobra. Watro sprawdzic, dzieki;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, grzesiek2304 napisał:

google nie boli ;) nawet po polsku jest

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=81215

pewnie że można kupić, wystarczy wydać ok 700zł

No to powiem Ci ze fakt, dobra instrukcja ktos sie postarał, duzo zdjec i prosty opis. Dzieki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A wiec.... kierownica kupiona (super okazyjnie wydaje mi sie, z pełną opcja, czyli skora plus kompletne oblozenie przyciskow), okablowanie do GRA za 28€ na ebay (instrukcja, okablowanie org BMW co mnie zdziwilo, razem z kostkami, pinami itp). Godzinka na parkingu i po temacie. Tempomat dziala az milo, radio rowniez, sterowanie obiegiem wewnetrznym z kierownicy rowniez.... tak wiec goraco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...