Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Nie pali


Dexter1919

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Proszę o pomoc w takim pytaniu. Najpierw zrobiłem uszczelkę pod głowicą. Auto straciło moc ale jeździło przez miesiąc. Potem jednego poranku nie odpaliłem. Starter się kręci ale odpala. Wymieniłem świecy - nie odpala. Świecy mokre, pompa paliwa działa idealnie, filtr paliwa wymieniony - nie odpala nadal. Ale ...jak auto długo stoi (około 8 godz) to da się odpalić na minutę. Ale obroty 600-800 i potem gaśnie. Jeżeli ktoś miał coś podobnego proszę podpowiedzieć. Bo już nie wiem na co narzekać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przez dwa lata z rzędu podobny problem.

-Sprawdź czy jest iskra 

-Spróbuj odpalić na "dezodorant"

-Podepnij kompa i zobacz co tam siedzi.

-Zrób test kompresji (u mnie zawory się nie domknęły i nie sprężało mieszanki, głowica się zawiesiła)

-Sprawdz/ podmień akumulator.

Dlaczego robiłeś UPG? Auto straciło moc po tym zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskra jest

Do kompa nie da się podłączyć bo mechanicy mają kolejkę na miesiąc, tak samo z testem kompresji.

Akumulator mam nowy

UPG robiłem bo wydmuchało uszczelkę potem miesiąc czasu jeździłem bez zarzutów. A moc straciło pewnie przez filtr paliwa który był baaardzo zapchany że powietrze nie przechodziło nawet. Dziś wymienię pompę paliwa, może ciśnienie nie daję przez to że pchała benzynę w zapchany filtr.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najlepszym rozwiązaniem będzie podpięcie samochodu pod komputer diagnostyczny i sprawdzenie błędów. Dobrze Ci kolega napisał, żebyś spróbował odpalić na "dezodorant", ale może zamiast dezodorantu to polecałbym użyć samostartu, lub przy najmniej Plaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Bardzo możliwe że padł ci czujnik położenia wału jeżeli miałeś na początku falowanie obrotów silnika i tracił na mocy to czujnik do wymiany. I nie kupuj zamiennika tylko simens oryginalny tam przychodzi i lepiej go kup przynajmniej ci posłuży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...