Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[ e46 ] Wybór felg 18"


Gregu82

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule przymierzam się do kupna 18 na lato i tu moje pytanko. Na fejsie wstępnie dałem info kilka propozycji spłynęło, po czym ktoś napisał nie nie wejdą itp itd. Pytam Tych co mieli, mają i są obeznani w temacie. Standardowo sie rozchodzi o szerokość i ET  jakie ma być aby nie obcierało o nadkola. Bunia aktualnie stoi na sprężynach eibach -30mm przód i -25mm tył. Nadkoli nie mam rolowanych więc mniejsze pole do popisu jeśli o et idzie.  Ogólnie czego mam szukać jakie minimalne ET z szerokością, aby nic nie tarło z góry dzięki za wszelkie pomocne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawieszenie M-Pak S226

Nie wiem czy pomoge ale ja tez mialem problem bo nie wiedzialem jakie ET mam miec zeby bylo ok.

Wiec tak ja mam felgi 18" 8J kazda ET 60 i adaptery 30 mm i 35 mm jak dalem 35mm na tyl to w 4 osoby juz mi tarlo o nadkola zmienilem i po wlozeniu na tyl 30mm a na przod 35 mm wszystko jest ok w 4 osoby  zapakowany na max na wczasy nic nie tarlo.

Nie wiem jaka jest roznica w zawieszeniu zeby dobrac ET ale moj Touring nie jest za wysoki :bmw_1:

Pozdro :bmw_2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kowal929 napisał:

Ja mam zawieszenie M-Pak S226

Nie wiem czy pomoge ale ja tez mialem problem bo nie wiedzialem jakie ET mam miec zeby bylo ok.

Wiec tak ja mam felgi 18" 8J kazda ET 60 i adaptery 30 mm i 35 mm jak dalem 35mm na tyl to w 4 osoby juz mi tarlo o nadkola zmienilem i po wlozeniu na tyl 30mm a na przod 35 mm wszystko jest ok w 4 osoby  zapakowany na max na wczasy nic nie tarlo.

Nie wiem jaka jest roznica w zawieszeniu zeby dobrac ET ale moj Touring nie jest za wysoki :bmw_1:

Pozdro :bmw_2:

 

Noo to ET kosmiczne :) Teraz mam 17 ET38 chyba i 8,5szeroka i do tego dystanse 10mm przód i 15mm tył. Chodzi o to, ze chciał bym kupić fele z ET mniejszym niż zalecane.

 

16 godzin temu, Xaime91 napisał:

Ja mam 8.5 i 9.5 i odpowiednio et 34 i 38 jak sie nie mylę. 225/40 i 235/35 (chyba :P)

 

Chcesz wzorem identyczne jak moje tylko2x 8j i 2x8.5j ?? 

 

Takich jak Ty masz nie mogę dorwać, mam kilka na oku fel ale ET mają np 14 albo 20 albo 24, wiadomo wsadził bym ją wtedy bez dystansu, ale nie wiem czy obcierać nie będzie i czy Ci co mają je założone maja rolowane nadkola czy śmigają na normalnych i fele się normalnie mieszczą :)  A co mi się podoba np 19" styling 132,  67,   z 18"  styling 32,  175,  135,  118 z tym że et tam 14 jest a fela 8 szeroka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xaime91 napisał:

Te ktore moge ci ogarnac jezdza w e46 normalnie ;)

 

Wiesz najlepiej dorwać te co się chce na miejscu. Bo jechać z 300km w jedną mańkę aby się okazało, ze fela nie wchodzi to bez sensu co nie. A zazwyczaj jest tak, że jak chcesz coś kupić to nie ma :( Kupujesz alternatywę i nagle kilka sztuk tego co szukałeś dostępne MASAKRA JAKAŚ. Dlatego zaczynam sie już teraz rozglądać mam jeszcze tak z 2 miesiące aby coś kupić także na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gregu82 napisał:

 Kupujesz alternatywę i nagle kilka sztuk tego co szukałeś dostępne MASAKRA JAKAŚ. Dlatego zaczynam sie już teraz rozglądać mam jeszcze tak z 2 miesiące aby coś kupić także na spokojnie.

Nooo, jak ja to dobrze znam. Tak samo jak stanie w korku lub przy kasie w sklepie,  zawsze idzie szybciej tam gdzie nie stoisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Francuz napisał:

Nooo, jak ja to dobrze znam. Tak samo jak stanie w korku lub przy kasie w sklepie,  zawsze idzie szybciej tam gdzie nie stoisz.

 

Dokładnie tak, pal licho jak masz worek pieniędzy i możesz jeszcze kupić te co szukałeś, ale jak kasa wydana i pojawia się to co chciałes to NERWICA murowana hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...