Rekomendowane odpowiedzi

Posze tego posta poniewaz od dlugiego czasu od kad kupiłem auto uwazam ze duzo pali. Mianowocie miasto krotkie trasy ok 18-20 l benzyny. Trasa 8-9.5 l/100km. Brak bledow na kompie sondy nowe przed katalizatorem brak lewego powietrza. Nowy przepływomierz, pompa paliwa, regulator cisnienia i filtr paliwa. Brak poprawy. Korekty lambda integrator ok + 1 te na zdjeciu sa gdy silnik byl jeszcze nie dogrzany ok 50 st920fb349dc9896add5847ba975abac2e.jpgf59557bfe62e2522f19348162b769a05.jpgaabdd6f2b761f73b82006d0e84cb52c4.jpg0d030b10bcdd646c2162fad49d0bf563.jpg8333518a401eec87270c7641f8630028.jpgb5a0f3d1287a88d1db249d84e0f9bd33.jpg. Co jest nie tak :(

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę że w trasie jest normalne.Ja w e46 w trasie mam spalanie na poziomie 9-10l przy jeździe 120-160 a e39 jest jednak większe i cięższe i pewnie pali trochę więcej.W mieście nie sprawdzałem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W trasie masz normalne spalanie, wręcz niskie. We Wrocławiu zależnie od korków i nastroju pali mi 12-19, więc też w normie. Tym bardziej jak mówisz o krótkich odcinkach gdzie silnik niedogrzany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To mnie zaskoczyliście bo moja v12 w mieście wychodzi 19,4 a na trasie między 11 a 14 zależnie od stylu jazdy 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z braku innych pomyslow. Inpa jego parametr pokazuje w Fahrenheit mimo ze ma celsjusze jako jednostke z tego co widac to albo przeklamuje, albo  nie chcial bym mieszkac tam gdzie Ty :P

Edytowane przez Micgam8281

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kurczę według mnie to raczej spalanie normalne. M50b25 w e34 touringu po Wrocławiu brało średnio 15 litrów. E38 przy bardzo delikatnej jeździe oscyluje w okolicy 18, dojazd ok 15km do centrum Wrocławia. Jeśli robisz odcinki po 5km to nie ma co się dziwić. Moim zdaniem spalanie w normie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja przede wszystkim powiem tak ... spisz km i litry i oblicz w exelu lub w apce jakie jest realne spalanie poza tym jak popatrzę na spalanie które podają na rożnych forach w BM to ... rzadko jest niższe wiec chyba w normie masz nawet bym powiedział że trasa za nisko

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

e46 touring m54b30 spalanie miasto ok. 18litrów - trasa ok. 10litrów. średnie spalanie miasto trasa 15l.

więc raczej masz w normie...

dużo zależy jeszcze od stylu jazdy a ja mam raczej ciężką nogę...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, mareq napisał:

e46 touring m54b30 spalanie miasto ok. 18litrów - trasa ok. 10litrów. średnie spalanie miasto trasa 15l.

więc raczej masz w normie...

dużo zależy jeszcze od stylu jazdy a ja mam raczej ciężką nogę...

Raczej. :D

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak to temperatura zasysanego pokazuje wcelcjusz i jest to 11 st. Na polu bylo 1 st

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam 2 czujniki i na obydwu tak pokazuje tzn juz podmienialem kiedyś i nie zmienila sie wartosc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

83d57057a0a206cda7c46f2136ae7933.jpg

A to poznajesz ? To tez twoje z dzialu o e39. Temp motora byl 63 stopnie dolot by sie raczej az tak nie rozgrzal. Jaka wtedy byla temperatura na dworze 40 stopni 45 stopni ? 

Po za tym czujnikiem nie ma sie juz do czego doczepic. Nie mialem b30 nie wiem ile to powinno palic ale na twoim miejscu posluchalbym kolegow. 

A tutaj bonus co do jednostek tenperatury(ogladaj uwaznie)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czujnik temp ssacej jest w kolektorze dolotowym zaraz niedaleko silnika hdzie jest bardzo gorąco od silnika. A na polu bylo chyba ok 25 30 st

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję za chceci pomocy i rady. Pomyske co z tym czujnikiem. A nowy to raczej tylko aso

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zamienic nie zaszkodzi drogi raczej nie bedzie. Tylko ze teraz troche zglupialem z tymi jednostkami w inpa, ale jutro zadzwonie i zglebie temat. 

W kazdym razie ja juz nie mam rozkminy na to, ale zawsze ew. zostaje jeszcze LPG :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lpg jest tylko remoncie jeszcze go nie włączyłem i wlasnie mimot tego spalania sie zastanawiam czy nest cos nie tak

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Duzo osob twierdzi ze spalanie maja na poziomie przy takich warunkach ok 16 l. A tu pod 20l dochodzi. Nie dodalem jesszcze ze mam felgi 19 cali

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te 20l to z kompa bierzesz czy własne wyliczenia?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta