Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Zepsułam zamek, help (?)


SpokoMalutka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, witam, 

Jestem posiadaczką wdzięcznej rdzawo-srebrnej Beci i... Kurde problem jest - że zamek z pilota nie działa, to spoko, można się przyzwyczaić, chociaż jak się dzisiaj przekonałam - lepiej mieć. Zamknęłam samochód, bo jak się staje na parkingu, to trzeba, wiadomo jak jest. Jestem kobietą, więc zostawiłam w środku telefon (zapominalskim być ekk...), wracam, wkładam sobie kluczyk w zamek, a tu bang! Nie otwiera się, konsternacja. Luz, jeszcze raz. Ni dudu. Szok, konsternacja, niedowierzanie. Cholera. Zero oporu, ani w jedną, ani w drugą. Do koleżanki, telefon, mechanik, nie podołał. Ani jeden, ani drugi, trzeci też nie. Od bagażnika nie wejdę, jakaś blacha (shit!), zamknięty od zewnątrz od środka się nie otworzy (shit!),  może szybę w dół (bez zapłonu nie pójdzie (fuck!). To co? Ale że szybę? Pojawił się człowiek utwierdzając w przekonaniu, że "spoko, spoko, nakładkę se pani to wywierci, śrubokrętem pomyrda i pójdzie". Dzisiaj za ciemno, za mokro. "Jutro se to pani zrobi". Hmm... "Dzięki zią. To wesołych". I teraz pytanie: serio to się da tak zrobić? Bo jakiś dzyndzel spadł pewnie w tych drzwiach i kręci bez oporu ten zamek nieszczęsny, zestaw naprawczy i będzie ok? Bo szyby nie chcę bić, za brutalnie. Liczę na jakąś pomoc, bo czas cudów, te sprawy, chociaż wątpię w powodzenie tej misji, ale tonący brzytwy się chwyta, nie? :) 

 

Przy okazji wesołych świąt i trzymajcie się cieplutko, bo aura nie sprzyja <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rdzawo srebrna Becia to jak się fabrycznie nazywa, jaki model? 

 

Tak, generalnie da się tak zrobic, jak Dobry Ziomek Zią Tobie podpowiedzial. Sam otwieralem tym sposobem tyle, że inne auto.

 

Jeszcze masz opcje, żeby wezwać magika od awaryjnego otwierania aut. Może coś zdziala. Weźmie mniej niż za wstawienie szyby i ogarnie w parę chwil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bić szybę to tylko przód dzwi kierowca lub pasażer, jest najłatwiej nową założyć i chyba najtaniej. 

Jeśli chodzi o otwarcie dzwi to jeżeli jest centralny zamek, to przekrecenie kluczyka w bagażniku w prawo do końca i z powrotem na środek powinno otworzyć dzwi.  Lub w lewo i na środek z powrotem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kluczyk jest z pilotem to stań blisko samochodu  i przytrzymaj guzik od otwierania auta przez 5-10s może otworzą się szyby jeżeli ma tą funkcję   zakodowaną. 

Edytowane przez Rudix-R1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rudix-R1, to wiem :) Małej nie wolno tykać, bo małe w tym przypadku to niezbyt tanie. 

Tylko teraz jak walnę szybę, to i tak w sumie lipa, to od środka nie można otworzyć, chyba że jak pójdzie zapłon, to rygielek coś ruszy (tego nie wiem)

Edytowane przez SpokoMalutka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ni chu, od zewnątrz zamknęłam, nie wiem czy to forma zabezpieczenie (że jak zostawiasz dzieciaka, psa czy Karynę, żeby nie uciekło któreś), ale nie da się otworzyć, nawet jak 2x pociągniesz. Tym przyciskiem (obok awaryjnego) do otwierania drzwi też nie, a te dzyndzle, po których widać czy drzwi są zamknięte czy nie są na płasko, więc też nie ma punktu zaczepnego. Jedyne co, to dostać się do środka i liczyć, że jak zapłon będzie, to się będzie dało, chociaż z każdą chwilą coraz bardziej wątpię w powodzenie tej misji

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...