Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Zaczął się sezon wycieczkowy:) Ja w domu siedzieć nie lubię, wolę gdzieś pojechać pozwiedzać.

Jeżeli macie jakieś propozycje co w okolicach jest warte zobaczenia to poproszę:)

My ze znajomymi już w tamtym roku zaczęliśmy trasę po zamkach - polecam szczególnie:

Zagórze Ślaskie - zamek, tama, jeziora, lasy (jest gdzie połazić)

Bolków - zameczek i ogólnie ładne miasteczko

Świny - ruiny zamku

Ząbkowice - ruiny zamku i krzywa wieża (prawie jak w Pizie:P)

Chojnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek Książ

Sztolnie w Walimiu

Poddziemne Miasto Osówka

Zwany również jako kompleks RISE - olbrzym.

Do tego dochodzi Włodarz i 2 inne obiekty niedostępne dla turystów ze względu na zawały itp.

Polecam. Historia również ciekawa no i bardziej nieznana....

Osówkę i Walim zrobisz w jeden dzień

Potem robisz Książ i Włodarz.

Czyli 2 weekendy masz z bani.

Potem:

Twierdza Kłodzko i w drodze powrotnej Srebrna Góra (Twierdza z XVIII w.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie jeszcze nie probowalem ale slyszalem ze po wroclawiu mozna sobie zrobic calodniowa wycieszke w poszukiwaniu krasnali tych takich na stale, nawet niby mape do nich gdzies mozna dostac

Prawda to, zwłaszcza dla dzieciaczków będzie niezła frajda, a mapkę można w necie znaleźć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu kompleks Osówka był najechany przez Maxbimmera.

Forty w Srebrnej Górze polecam połączyć z krzywą(2gą co do krzywizny na świecie) wieżą w Ząbkowicach i Twierdzą w Kłodzku i wyjdzie przyjemna sobota lub niedziela.

Tą wieżę w Ząbkowicach od pewnego poziomu korygowano-efekt najlepiej widoczny jak się ogląda na rogu z bliska:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzialem galerie z pod palacu w Jedlinie , generalnie polecam Kotline Klodzka okolice Walimia ( kompleks Riese , Wlodarz kurde bylem tam z Zona we dwojke i przewodnik najdluzsza trasa z lodzia desantowa na ulgowym bilecie :P) . Polecam Zamek Grodziec niedaleko Złotoryi super , podejrzewam ze mozna by tam bylo zrobic niezly spot z ogniskiem , a kto wie czy nawet nie z noclegiem www.grodziec.com Zamek Moszna zywcem przeniesiony z Dineya :)www.moszna-zamek.pl, Okolice Jeleniej Gory kraina palacow przepiekne Lomnica, Wojanow ..... etc

800pxmapofthejeleniagra.jpg

Edytowane przez Jareknes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

zdjęcia z Zamku Grodziec

https://picasaweb.google.com/111290952094158401264/ZamekGrodziec?authkey=Gv1sRgCOvggPm0wPvl1gE#

ogólnie polecam

fajny klimat:

wąskie korytarze, dużo zieleni, mało ludzi,

szkoda, że tak mało doinwestowana miejscówka

bilety:

9zł normlany,

5zł ulgowy,

http://www.grodziec.com/zwiedzanie-zamku.html

Edytowane przez tazunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubiąż i klasztor jak najbardziej polecam bo to moje okolice...ale na impreze masową.....ELECTROCITY.....sporo scen<na jednej doslownie w kościele dj'ka wywalona na ołtażu>...kultura...fajne laseczki:D...bilety najlepiej kupić zaraz przy wejściu od "handlaży" za ok 100 zł jak nie taniej i zabawa do rana......:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie Sobótki. Słyszałem, że są tam organizowane imprezy tak w okolicach nocy świętojańskiej i chciałbym taki nocny wypad zaliczyć. Nie znalazłem w necie aktualnych informacji kiedy się coś będzie odbywało. Kiedyś w radio bis (szkoda, że zlikwidowali) często były programy o poganach i relacje z imprez, m.in. z Sobótki. Jeśli ma ktoś jakieś info na ten temat to bardzo bym prosił, bo to już niebawem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio byłem na zamku w Mosznej i rzeczywiscie smialo moge polecic , nie jest to jakis wielki zamek ,ale te wierzyczki rodem z Disneya robia wrazenie ,wielki kompleks parkowy ,jest gdzie pospacerowac ,mozna z przewodnikiem zwiedzic wnetrze zamku i komnaty. W parku piekne krzewy z kwiatami ,calosc robi wrazenie. Moge wam Koledzy i Kolezanki zdecydowanie polecic taka wycieczke na jeden mily dzionek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość dirty.73

Pare fotek(sorki za jakość) z Chojnika,dla tych co nie byli

[ATTACH=CONFIG]15340[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15341[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15343[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15344[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15345[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15346[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po zdjęciach coś mi się kojarzy, że chyba tam byłam za dzieciaka.

Świetne zamczysko:) Trochę ostatnio ze znajmymi jeździliśmy po zamkach, ale Chojnik jakoś nigdy nie był w planach...

Chyba mamy miejsce na następną wyprawę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość dirty.73

pare fotek z cotygodniowej:D niedzielnej wycieczki,wodospady Szklarka i Kamieńczyk,pooddychajcie troche,świerzym,górskim powietrzem:D:D

[ATTACH=CONFIG]20617[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]20618[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]20619[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]20620[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]20621[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]20623[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]20624[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]20625[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]20626[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]20627[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]20628[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...