Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


LPG - odcinać pompę paliwa czy nie?Co wy na to..


Waldi369

Rekomendowane odpowiedzi

..oferuje się sporo różnych patentów odcinających pompę benzyny podczas jazdy na LPG

czy jednak w rezultacie nie pogarsza to sytuacji - ostatnio mechanik tłumaczył mi,że odciecie to nie jest dobry pomysł bo jednak benzyna krążąc w obiegu chłodzi i udrażnia układ zgoła odmienne zdanie maja entuzjaści i oczywiście wytwórcy urządzeń.. pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Siódemce nie mam gazu, ale wydaje mi się że jeśli ZAWSZE

będzie paliwo - tak min. 1/3 baku (czyli koło 30 litrów), to odcinać

pompy nie trzeba -- chyba że masz zamiar jeździć bez benzyny,

to wtedy chyba najlepsze wyjście.

Ale znam kilka przypadków, gdzie od jazdy na pustym, rdza zeżarła

zbiornik. U mnie w Poldku przez ponad rok nie było kropli benzyny

-- po zalaniu Pb, pompa działała, ale z lekkim opóźnieniem - zanim

paliwo dotarło po przełączeniu z LPG na B to trzeba było poczekać

max.10 sekund - potem auto jechało dobrze, natomiast paliwo ciekło

ze zbiornika w kilku miejscach.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzić Ci nie doradzę co zrobić.

Ja mam pompę odłanczaną za pomocą przekaźnika. Jadąc na gazie odłancza się pompa.

Swego czasu miałem problemy ze znikanie paliwa. Dzięki temu zaopserwowałę dużo zjawisk w układzie paliwowym. Nawet jak pompa nie działa paliwo powoli jest wsysane do listwy a z listwy przewodem zwrotnym do baku. Mimo ze w baku jest odpowiecznik działający obiek jest wymuszony.

Pąpa zużwa sie bardziej pod obciążeniem, kiedy cała ilość paliw jest zwracana do zbiornika.

Nie prawdą jest w wypowiedziach czytających w innych postach iż chłodzą się wtryski! Przecież nie działają (są odłączone) to jak mogą być chłodzone.

W baku zawsze powinno być przynajmniej 10l paliwa. Tak jak koledzy pisali żeby bak nie zardzewiał.

Rozruch na paliwie wystarczy żeby przesmarował pompę i tylko o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

pompy niepowinno sie odlaczac gdyz jest i tak stosowana do ciaglej pracy musi chodzic.odlaczanie pompy jest bledem choc i tak ludzie ja wylaczaja.powiedzmy ze jedziamy na gazie z wylaczona pompa, z jakiegos powodu musimy przelaczyc z gazu na benzyne i wtryskiwacze benzynowe startuja(na sucho)zanim dotrze do niego benzyna. Czas ten jest bardzo malej wartosci lecz jest w ten sposob zwieksza sie zuzycie miedzy innymi wtryskiwaczy zaowazcie ze auta fabryczne z gazem nie maja odlacznika pompy to tylko jest wymysl tych co zaluja wlac paru litrow benzyny(bo przeciez po co mi benzyna jak mam gas?)pozdrawiam <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wylaczona pompe u siebie z tego powodu ze po co ma pracowac jak i tak nic nie daje ,po co ma tloczyc paliwo?co do napalania wtryskow to fakt ale wystarczy co jakis czas przejechac pare km na paliwie i z glowy,tym co nie maja wylaczonej radze to zrobic poniewaz czeka ich wymiana,tak jak moich kumpli wystarczylo ze zaswiecila im rezerwa i po kilku takich razach pompe trafilo. +++MIKI 78 ++++ma swieta racje co do pompy wystarczy odpalic na benzynie i przelaczyc na gaz i zadnego problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z tego co wiem z doświadczenia i z tego co zapamiętałem ze szkoły, mogę Ci powiedzieć tyle: paliwo powinno być ciągle w obiegu ponieważ w ten sposób chłodzone są wtryskiwacze (które podczas otwierania elektrozaworu gazu są odłączane). przegrzanie wtryskiwaczy może spowodować zacieranie się ich, co po pewnym czasie doprowadzi do zakończenia ich żywotu... tak więc ja osobiście odradzam odcinanie pompy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie tak: pompa jakaś za 200 z ł nówka - 2 tygodnie pochodziła - bez odcięcia - paliwa było MINIMUM POŁ BAKU!!

Teraz - trzeba kupić pompę za 600 zł i odcinkę za 20zł - inaczej nie zrobię

nie kupowac pomp z www.pompynet.pl!!

ch... nie uznają reklamacji - tzn jasno i wyraźnie mi napisali, że mogę odesłać i nie uznają rekklamacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorac to na chlopski rozum - pompa paliwa jet przeznacozna do pracy ciaglej i ma wieksza wydajnosc niz potrzeba. Podaje wieksza ilosc paliwa niz potrzebuje silnik a nadmiar wraca do baku. Wiec nie rozumiem dlacego ma byc wylaczona przy jezdzie na LPG :shock: jezeli pompa pada to albo na sucho latala albo padla jak kazde urzadzenie mechaniczne ;) nic nie jest wieczne ;) u mnie pompa [pracuje bardzo cicho nawet myslalem ze padla :P jak mialem problemy z silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! ja też mam odcięcie pompy przy właczeniu lpg a wiecie co trzeba zrobic jeszcze dobrego szpeca zeby podłaczył sie pod wtryski i tez je wyłaczało! bez odciecia wtrysków tez mi wasysało z przewodów a teraz ten problem zginoł, jadąc na gazie przerzuce na paliwo i chodzi odrazu! po co ma chodzic pompa jak jeżdzimy na LPG pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...