Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


jaki olej do skrzyni biegów i tylnego mostu?


Rekomendowane odpowiedzi

Tylny most tak jak pisał olejus, możesz nawet zrobić sobie wymianę na polaka, niedaleko H4 bo często tam widze Twoją becię, do 17stej mają czynne litr tego oleju do mostu 30-32 zł, ja zmieniam w sobotę :)

Do skrzyni zalewam ATF 220, ale mogłem się pomylić w oznaczeniu. Polecony przez JESZCZE UżYTKOWNIKA FORUM także zobaczymy jak się spisze. U niego cicho pracuje i skrzynia i most u mnie tak średnio.

Co do wymiany siemeringów to dopóki się moczy nie mam najmniejszego zamiaru tego wymieniać,chyba że będzie się lało na ziemię.

Do tej pory z moich doświadczeń z wymianą simeringów na wałku rozrządu w Pugolocie wynika że nieopłąca się tego robić bo jak mechanik dobrze nie przeszlifuje wału, a później nie dobierze odpowiedniego simeringu to dalej będzie leciało i tylko kasa w błoto.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wrócę do mojego postu.

Oczywiście informacyjnie podałem olej CASTROL ,który uważam że jest w tym przypadku rewelacyjny do mostu BMW, ale jeżeli nie lubisz Castrol to powinna być do klasa jakości: API GL-5.

Co do skrzyni biegów to tak :

pomarańczowa tabliczka koło korka wlewu oleju - TQ DEXRON III

Płyn sprzęgłowy :

DOT 4

Płyn do chłodnic:

Specyfikacje : VW TL 774 C MTU (MTL 5048) MAN 324 typ NF BMW np.Castrol Antifreeze NF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Dexronem to podobno do wszystkich bawarek pasuje tylko do mojej nie :|

Masz rację Kosa, ATF jest do automatów, trochę rzadszy, ale podobno bardzo dobrze się spisuje więc i ja go zaleję i zobaczymy jak będzie chodził, bo teraz coś tak jakby coś mi huczało czy cuś, ale oleju może być w skrzyni mało a i w moście niewiadomo co.

Jutro wymiana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie satysfakcaja gwarantowana :mrgreen: ATF mam już ponad rok w skrzyni

i wszystko gra . :arrow: Skończyły się chociaż zimowe walki z drążkiem przy zimnym

oleju w skrzynce :mrgreen:

:idea: kiedyś doradził mi to stary mechanik który tłumaczył książkę serwisową :idea:

happy_bmw narazie jest spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po wymianie oleju :)

Do skrzyni poszedł ATF 220 jak pisałem wcześniej, do mostu VAT coś tam, specyfikacvje API GL 5, czyli taki jak powinnien być.

W skrzyni było poniżej stanu, ale to wina simeringu na wale, ale kolorem to też jakiś taki czerwonkawy był, ale w tylnim moście to już olej był dobrze zjeżdżony, nie dość że czarny to taki jakiś gęsty :|

Teraz zupełnie inna fura, cichutko jeździ przyjemniej przyspiesza, zdecydowanie widać poprawę po wymianie. Trochę się obawiałem tego ATFa 220 że mniej gęsty i przez to może być dalej głośna skrzynia, ale pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne, a jeśli autkiem dojeżdże do zimy to się pewnie jeszcze pochwalę jak mi biegi lekko wchodzą na zimnym silniku ;-)

Pozdrawiam

P.S. jeśli kogoś interesuje to wymieniałem olej na ul.Polaka, jadąc od mostu Grunwaldzkiego po lewej stronie, obok jest myjnia i jakiś warsztat, za olej do skrzyni zapłaciłem 32zł/l za wymianę 35zł, wg mnie rozsądnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ATF powinien byc w automacie.A do manuala .ja leje wg.książki serwisowej wwedług specyfikacji API to GL-4 albo według specyfikacji SAE -80 dla naszej strefy klimatycznej SAE 80W90.Zaznaczam ze tak jest w 520i do 530i.tak mam i nie ma problema ale jeśli ATF sprawdza sie w manualu i jest ok to czemu nie-chyba droższy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak dla zainteresowanych tematem:

ja wymieniłem olej w Norauto obok Oszołoma (w sensia Auchan) koszty to 40PLN wymiana + 37PLN/litr olej (Castrol ATF DIII).

Przymierzam się do wymiany oleju w dyfrze. Wiecie gdzie kupić Castrol SAF-X0 do mostu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Castrola i do wszelakich hurtowni i sklepów i okazuje się, że ten olej do mostu SAF-X0 występuje tylko w 20l beczkach, ale zadzwoniłem jeszcze do ASO BMW Inchcape i powiedzieli, że sprzedadzą "na litry". Niby mają mieć jakieś pojemniki także nie trzeba jechać z butelką, a chcą za to 70PLN za litr.

Jak zakupię to dam znać jak to się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...