Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


prosba o pomoc


uro

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar kupic bmw 3 tzw kwadrat. tylko teraz prosba do was. jaka wersje polecacie, jakie silniki. mam zamiar zalozy gaz do tego wiec jak wyglada montaz i eksploatacja tych aut na gazie. nie smiejcie sie ale czym rozni sie wersja e-30 od innych 3. starszego niz 88 r bym nier chcial bo podobno w 88 byly male zmiany wizualne. z gory dzieki za odp i rozne opinie. no i jesli ktos zyczliwi mi powie w jakich cenach stoja zadbane 3. bo na allegro to roznie, prawie kazda na fotkach wyglada ladnie a w rzeczywistosci.... lepiej nie bede komentowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Szukaj M42 albo jakieś M20 , moim zdaniem to najlepsze dostępne silniki do E30.

2.Z gazem nie mam doswiadczeń wiec sie nie wypowiadam.

3.E 30 od innych 3 różni sie wszystkim.

4.Wlasnie w tych latach były małe zmiany w wygladzie min. soczewki z przodu , szerokie lampy z tyłu i weszły silniki M40.

5.E30 na allegro stoją różnie jak napisałeś , ale jak ktoś ma zadbaną to ceni , nie ma tanio i dobre.

6.Tak wlasnie u nas jest , wiekszość tego co jezdzi to złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co oznacza m20 badz m42. wiem ze to jakas wersja silnika, ale jak mam to sprawdzic. domyslam sie ze m20 to byly silniki 2,0 i 2,5. a te m42 to co to takiego. jesli sie myle to niech ktos mnie poprawi

co sadzicie o tym

badz o tym

i znalazlem jeszcze cos takiego, wydaje sie calkiem zadbana

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1207610

sorry ze dwa wczesniejsze posty ale to byl maly blad a teraz nie moge ich usunac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o co chodzi z tym M20 badz M42. jak poznanc jaki silnik ma bmw ktore kiedys bede kupowal??

najlepiej spisz sobie VIN 7 ostatnich cyfr i zobacz www.realoem.com jaki to model powinien być,

a M20 i M42 to zupełnie inne silniki:L

M20 - 6 cylindrów, dobry dół od 2,0 do 2,5, pasek rozrządu

M42 - 4 cylindry typowo sportowe wykresy momentów i mocy, występowały w wersjach IS, na łańcuchu

to tak z grubsza oczywiście :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M42 jest to usportowiona wersja M40 (318i ->318is) silnik ma 4 zaworki na cylinder okolo 135 KM,

chyba jest na łańcuszku rozrządu, is byly chyba tylko w wersji nadwoziowej - coupe,

jak spojzysz na silnik pokrywa zaworow jest szersza (2 wałki) i troszke inny kolektor dolotowy

318IS M42B18:

is0kf.jpg

318i M40B18:

p10305160hd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...