Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Instalacja Landi - przełączanie gaz benzyna- pytanie


b182

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie proszę jak działa przełącznik w tej instalacji jest taka zielona mrugająca dioda tylko, która po naciśnięciu przełącza auto na benzynę. Zapalam auto, przygaduję wskakuje gaz. Po naciśnięciu diodki przeskakuje na benzynę. A gdybym chciał znowu na gaz to co trzeba zrobić? Jak reguluje się w tej instalacji obroty przy jakich wskakuje gaz? Kupiłem bunie niedawno i poprzedni właściciel sam nie bardzo się orientował w tej instalacji:) Chciałbym zamiast tej diody/przełącznika zwykły przełącznik taki tradycyjny włączany na boki. Czy da s9ie to podpiąć?

Instalacja jak pisłałem Landi, centralka Landi "cośtam" 98.

PS. Na jednym z forów dowiedziałem się aby zamienić sobie przełącznik na STAG2W. Proszę o informacje jak to zrobić. Z przycisku który teraz mam idą zdaje się 4 przewody jak to usunąć i podłączyć przełącznik stag2w?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz na gaz to naciśnij jeszcze raz przycisk :). Jeśli nie masz sekwencji to przełącznik powinien działąć nastepujaco:

1. Sama benzyna

2. Sam gaz

3. Benzyna+gaz (przełączanie sie po przekroczeniu pewnych obrotów lub tepemeratury)

Musisz tylko wyczaić w jakiej pozycji przycisk co włącza. Wg z tego co wyczytałem to u Ciebie działa to tak: mrugająca dioda to benzyna+gaz(auto czeka na obroty lub temp by sie przełączyć na gaz), świeca dioda - auto pracuje na gazie, dioda nie świeci lub ma inny kolor auto tylko na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale niestety ten przycisk jest zepsuty, rozleciał sie (podobno to typowe dla tego przycisku) Dlatego nie mam wpływu na to na czym jade. ZXapalam auto odpala na benie i zaraz przeskakuje na gaz nawet bez dodania gazu. I tak jeżdże. Ale chce miec to zrobione i uwazam ze najlepszy bedzie przełacznik taki zwyczajny na boki-ten wielkosci pudełka zapałek. Jak go podłaczyc do takiej instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...