Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wymiana swozni e30 ??


Gość Mordulec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mordulec

No ok ale zakładajac ze uda sie to wybic bez prasy to jak jest z montazem nowych ??

tzn chodzi mi czy majac "goły" wahacz bez potrzeby jakiejsc kosmicznej maszynerii

da rade załozyc nowy swozen ??

I jesli ktos to wymienial to ile biorą za wymiane 2 swozni tzn wew + zew z jednej

strony ?? bo musze to do niedzieli zrobic bo wyjezdzam a nie chce miec pozniej

problemów na trasie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Moje swożnie wypychali na prasie w warsztacie i było ciężko bo nie były wymieniane dawno. Mnie za wyciśnięcie wszystkiego z wahacza wzięli 20 PLN (za dwa wahacze), czyli razem z wciśnięciem spowrotem było by jakieś 40 PLN plus koszt swożni. Warsztat za ELIT na skrz. Ślężnej i Karkonoskiej (okolice Polmozbytu i salonów Daewoo i Peugeot)

W B&W nawet im się nie chciało tego robić na dwa razy (ja jeszcze moje wahacze piaskuje i maluję) i chcieli 80 PLN za jedną stronę. :lol: Ogólnie powinni to zrobić w każdym porządniejszym warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Wlasnie bylem na przegladzie zawiechy i tuleje są w porzadku tylko są wywalone swoznie

zewnetrzne tzn te pod macphersonem i rozmawialem juz z dwoma mechanikami i

kazdy mowi ze bez prasy sie nie obejdzie .

No i teraz dzwonilem to faktycznie ceny sa koło 70zł za jedna strone . Ale skoro Meles

mowisz ze tam na Sleznej tak tanio zrobili to jutro z rana tam uderzam :lol:

EDIT : a zna ktos jeszcze jakis przyjazny cenowo zakład w ktorym mi to wymienią ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zapytam przy odbiorze fury u gościa który wymienia mi łożysko.

Tylko Ciebie interesuje kompletny koszt wymiany w sensie, zawozisz autko do mechanika i oni już z tym wahaczem działają czy może wahacz odkręcasz sam( jeśli to się w ten sposób robi) i dajesz tylko do wytłoczenia ??-bo tak zrozumiałem melesowe 20zł za wytłoczenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Jak chcesz mam dobrego gosica, mnie za wymiane tuleji i wachaczy oraz swozni skasowal 150 pln , jak cos to PW

150zł to nie az taka promocja bo w B&W chca 160zł a ja potrzebuje wymienic tylko te

swoznie pod macphersonem wiec 150zł to troche duzo zwazywszy na to co pisał Meles

Poszukam kogos kto mi to zdemontuje bo bez kanału to ciezko bedzie u mnie odkrecic

z racji sporej gleby no i zawioze do wprasowania najwyzej same wahacze (40zł)

+ mysle montaz demontaz wahaczy to koło 60-80zł razem mnie powinno wyjsc

w okolicach 100zł . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

No i jestem w niezłym szoku , mianowicie we wszystkich warsztatach w ktorych

wczoraj bylem to cena za demontarz , wymiane swoznia i montarz ceny

zaczynały sie od 70zł w góre za jedna strone :lol:

Ale cos mnie podkusiło i podjechałem do B&W w przekonaniu ze pewnie i tak powiedza

przynajmniej 100zł za strone a to taka niespodziewanka bo praktycznie wymiana

od reki tzn bylem wczoraj po południu sie dowiedziec a dzisiaj rano wymiana

no i CENĄ mnie zaskoczyli bo tylko 60zł za jedna strone :shock: pytałem sie dwa

razy bo nie mogłem uwierzyc bo kazdy mowil ze maja tam najdrozej :lol:

Generalnie od razu zaczeło sie od problemów mianowicie jak moim bolidem wjechac

na podnosnik :lol: :lol: :lol: mega kombinacja alpejska ale po 30minutach

bezpiecznie bez potrzeby odcinania spoilerów i progów udało sie podniesc auto ...

Mimo ze dzisiaj nie byl (13 piatek) to nie obylo sie bez kolejnych przebojów mianowicie

pojawił sie problem z odkreceniem wewnetrznych swozni po obu stronach o ile te

sruby od tuleji i od swoznia pod macphersonem poszły bez problemu to tamte nakretki

były masakryczne.

Trudno ocenic co bylo tego przyczyna ale najprawdopodobniej poprzedni własciciel wybijał

w ten sposob wahacz ze nakretka byla nakrecona na sama góre śruby od swoznia i

niestety zruszył gwint ...

Jednak przy pomocy mocniejszego pistoletu pneumatycznego na zasadzie

wkrecam/wykrecam udało sie to odkrecic ...

I tak robota ktora trwa zazwyczaj godzinke przciagneła do 2,5 godziny ale szacuneczek dla

Pana Marka mechanika bo naprawde sie sporo napracował przy tym a stawka ustalona

wczesniej pozostała na tym samym poziomie .

Tak czy inaczej czytalem kilka niepochlebnych opini o tym warsztacie ale ja złego słowa

po dzisiejszym dniu nie moge powiedziec o B&W .... wkoncu trafiłem na mechanika ktory

mysli nad tym co robi a nie odstawia partyzantke bo zadna sztuka cos przy okazji

uszkodzic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj mechanior zdiagnozował furę, od razu zapytałem o koszt wymiany tulei, sworzni, generalnie komplet gum do wymiany w wahaczu i zgadnijcie ile????

.

.

.

.

.

.

.

50zł za wahacz kompletny, czyli za 100zł po obu stronach w wahaczach wszystko wymienione plus części ;-)

Tyle że niestety nie da rady od ręki :|

Najwcześcniej może w przyszłym tygodniu, także ja się tam udam na początku sierpnia to napiszę już dokładnie co i jak, póki co zapowiada się i cenowo i robotowo bardzo konkretnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Byqu ale pojedz najlepiej na telepawke zawiechy , ja tak zrobilem (koszt 20zł)

koło Micha w Siechnicach i powiem Ci ze w sumie zaoszczedziłem na zakupie kilku

czesci bo sie okazało ze sa zupełnie dobre :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W ..... jestem na tak . :mrgreen:

2 tygodnie temu wymieniałem u nich tuleje belki ,

150 zł za robocizne to nie tak dużo . Jutro jadę do nich wymienić swożnie .

Troszkę roboty ich czeka :mrgreen: , wszystkie śrubeczki pamiętają jeszcze Helmuta.

Mimo różnych opinii dotyczących tej firmy będę tam jeździł . Cenowo ok . :mrgreen:

Jest tam spoko młody mechanik Sebastian (Bocian) , zna się na rzeczy <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...
masz moze jakies zdjecia swojej robocizny :)

A jak wbiles nowy??tez młotkiem

sruby dokrencalem kluczen dynamometrycznym czy zwykłym??

Nie wbijaj swozni młotkiem , bo za 2 miechy bedziesz miał powtórke z rozrywki

jak juz chcesz zrobic taka kolosalna oszczednosc to odkrec wahacze , wybij stare

swoznie i zawiez wahacz + nowy swozen do wprasowania koszt za strone maks 10-20zł

a przynajmniej bedziesz miał pewnosc ze jezdzisz bezpiecznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy swozen do wprasowania koszt za strone maks 10-20zł

czyli taniocha.Ja najpierw przekładałem całe mcphersony i w trakcie okazało się ,że mam sworzeń do wymiany.Kupiłem go za 40 zł.Z wachacza wybiłem go przy uzyciu palnika do miedzi i młota.Wsadzanie nowego to juz inna bajka poniewaz mozna go szybko załatwic tak jak mordulec pisał.Zrobiłem to tak ,że wachacz trzymałem w rece pod pachą i małym młotkiem delikatnie wbijałem go po wczesniejszym zagrzaniu palnikiem.

Ogólnie to trzeba sporo krzepy i to tyle jesli chodzi o fizolstwo.Jeszcze jedna bajka to wybicie końcówki i małego sworznia z kolumny mcphersona.Są tacy co załątwiają sprawe gigga młotem ,ale ja użyłem ściągacza do sworzni, który posłużył na jeden raz(tandeta z allegro za 17.50).

Damian 776 niestety z tej operacji nie mam zadnych fot chociaz przewaznie mam fotorelacje.Jutro moge opisac całość z pikantnymi szczegółami z czym co sie je :) jesli chodzi o wymiane sworzni.Teraz nie moge bo musze wyjsc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wymieniałem sworznie i tuleje na wahaczach przednich.Łączniki stabilizatora i kompletne drążki kierownicze

To dałem do wybicia w warsztacie mercedesa i normalnie jeden ziomek trzymał wahacz a drugi walił młotem przez końcówkę.Ale sworznie i tulejki wsadzali na prasce mi robili po znajomości i miałem za darmo.Ja im dałem tylko żeby mi wybili stare i wbili nowe a reszte to sam robiłem.Ale koszt od gdzieś ok 20zł za wahacz w Jeleniej Górze w normalnym warsztacie tylko nie każdy chce się za to brać przy wsadzaniu nowej może ją zepsuć.

Ja kupowałem części w cenie

-za tulejkę LEMFÖRDERA 70zł/szt

-sworzeń krótki Delfiego (nie pamiętam jak się pisało) gdzieś 40zł/szt

-sworzeń długi Delfiego (nie pamiętam jak się pisało) gdzieś 50zł/szt

-drążek kierowniczy MOOG

Jeszcze zajdę i się spytam o ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...