Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BMW 318 tds - dlaczego warto? - jeśli warto


patpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zwolenników BMW. We wrześniu mam zamiar kupić samochodzik i nie bede ukrywał ze w gre wchodzi BMW 318 tds. Za kwote 14000zł moze to byc autko z roku 1994-1995. Interesuje ,nmie dieselek bo to co sie robi(a moze jeszcze bedzie robic) z cenami benzynki woła o pomste do nieba.

Czy warto sie wogóle zainteresować tym autkiem-zwazywszy że na giełdach większośc z tych roczników ma juz przejechane ponad 200 tys km.?

Jak rozmawiam z ludzmi to mowią ze ceny napraw i czesci są dość wysokie-czy jest to prawda?

Jak byście ocenili awaryjnosc tego autka w porównaniu do innych marek...np Toyoty Cariny w dieselku, Mondeo diesel...(rozumiem ze tu nie koniecznie musicie wiedziec-w koncu to jest forum BMW :wink: _ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak 1,8 TDS to slaby silnik ...

Nie wiem jak z jego oszczednoscia , byl na forum juz temat o porownaniu 325TDS a 318TDS ...

I chyba jednak wszystko wyszlo bardziej na pozytyw 325TDS

Czesci moga byc drogie jak nie bedziesz dbal o turbinke , moze pasc pompa itd to nie sa tanie czesci .

Co do innych marek to hmm

Powiem Ci ze Toyota Carina jest autem baaardzo dlugo jezdzacym i bardzo duzo wytrzymujacym , lecz jak juz sie rozsypie to na amen :mrgreen:

Z tamtych aut to Ci polecam najbardziej Forda Mondeo , nie wazne w ktorej budzie starszej czy nowszej , bo mialem obydwie i mondeo moge Ci jak najbardziej polecic bedziesz bardzo zadowolony z oszczednosci tego auta a czesci sa smiesznie tanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318 tds to najslabszy silnik oferowany w e36...ma 90km i jest slabszy od silnika benzynowego 1,6...napewno jest oszczedny ale co to za przyjemnosc z jazdy...hmm..jezeli chcesz pchac sie w diesla to rozwaz 2.5 td lub tds... a najlepiej bedzie ci kupic duzo taniej od diesla 320.. vanosa i go zgazowac..wtedy masz tanio ..autko pieknie brzmi no i jedzie hehe..

318 tds... warto zwrocic uwage na:

pompe wtryskowa

wtryski

turbo

wisko

ale szczeze po pierwsze osobiscie nie kupilbym compakta tylko 320 w coupe...jezeli chcesz wiedziec wiecej to zagadaj brodera...on ma zgazowana 320vanosa w coupe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Silnik w compakcie 318tds jest najslabszy z silnikow bmki ma zaledwie 90 KM, ale jesli sie ktos zna i ceni sobie bmki wie ze zmiana oprogramowania w komputerze pokladowym, oczywiscie troche to kosztuje i jest mozliwe jedynie przez pewne srwisy, bez problemu podnosi moc do 118KM ( nie pisze o chipowaniu BO TO SUX!!) zaluzmy ze dodasz filtrstozkowy oraz strumienice z dostosowanym odpowiednio wydechem moc ci wzroesnie wyraznie! W dodatku regularne serwisowanie auta zapewnia wykluczenie wad. Sam mam taka bmke i wiem ze fajnie to wyglada jak 318 tds zostawia z tylu benzyniaki, nie wszystkie alepewna czesc! Po takim tuningu ten samochod przy swoim spalaniu to cudenko na lata! <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak 1,8 TDS to slaby silnik ...

Nie wiem czy to czasem nie najsłabszy silnik w BMW. Szlag Cię trafi jak ktoś w tej samej budzie wystrzeli jak pocisk ze świateł a Ty będziesz próbował to rozchulać...

nie trafi cie szlag bo ty na baku zrobisz 1200 km a on wyda duuuuzo wiecej a do tego mam tempomacik i noga z gazu i co z tego ze najslabszy wystarczy 1600zl i masz 115koni <bmw_1>

[ Dodano: 14 Październik 06, 15:41 ]

to ja sie ciesze ze wybralem jednak e36 niz mondeo bo juz jednego forda mialem i czesci byly drozsze niz do bmw a w serwisie bmw powiedzieli ze jest to najmniej awaryjny silnik jezeli sie go odpowiednio utrzymuje a swoim tez niejednego benzyniaka wyprzedzilem <bmw_1>

[ Dodano: 14 Październik 06, 15:43 ]

a poza tym fordy są bezpulciowe moj poza slnikiem to taki szary jak inne na ulicy a BMW sie jednak wyroznia

[ Dodano: 14 Październik 06, 15:45 ]

a poza tym to jeszcze oc za 318TDS to koszt 500 zl z 60% znizki dla mnie warto duzo kasy zostaje w kieszeni przy tym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...