Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Syntetyk czy polsyntetyk???


Rekomendowane odpowiedzi

nie leje sie syntetyka do starych aut a jesli jest w miare jak twoje 97 rok i ponad 100 tys przebiegu lej polsyntetyk bo na mineralny zza wczesnie

lekka bzdura, jest wiele osób co leją syntetyka do silników z ponad 200 000 przebiegiem i good jest,

BTW co to jest 100 000 dla dobrze utrzymanego silnika BMW :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka zas lekka bzdura a wierzysz w to ze tam jest zobione 100 tysi jak kolega sprowadza auta i bmki z 2003 roku maja po 200 tys przebiegu e46 pozatym poczytaj troche to bedziesz wiedzial ze syntetyk jest do aut nowych ktore od poczatku na nich jezdza jak ktos jezdzi rok dwa czy trzy na syntetyku tez moze wlac a tam masz pewnosc co bylo wczesniej i nie komplementuj tak silnika bmw bo sam mam stara e 36 i sypnol mi sie silnik nie wiem ile bylo zrobione na blacie jest 230 tys a mozliwe ze bylo krecone i co to jest ten super silnik tak w ktorym musialem wymienic pierscienie walek popychacze i niedawno kompletne sprzeglo? pamietaj stare to jest dobre wino i skrzypce :D jak masz stare auto to kazde sie sypie nie istotne czy bmw czy opel czy inny najlepiej kup se jaka 2005 rok i lej syntetyk wtedy bedziesz gosc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy rodzaj oleju jest uzalezniony od rocznika? bardziej od stanu silnika

co do starych aut, moge ci pokazac palcem E30 touringa w stanie jak "z fabryki" i tam tez bys zalal mineralny ??

nie tylko stare auta sie sypia ale funkiel nowki tez, wszystko zalezy od stanu i sposobu utrzymywania auta

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym mowie ze od przebiegu majac na mysli stare auto i nie mowie ze mineralny a polsyntetyk i co do tego rekina bys moze nalal syntetyk co? zastanow sie chlopie co ty gadasz albo podjedz i sie spytaj na warsztacie gdzie wymieniaja olej czy ci wleja mineralny do starej bemy z cofnietym licznikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka zas lekka bzdura a wierzysz w to ze tam jest zobione 100 tysi jak kolega sprowadza auta i bmki z 2003 roku maja po 200 tys przebiegu e46 pozatym poczytaj troche to bedziesz wiedzial ze syntetyk jest do aut nowych ktore od poczatku na nich jezdza jak ktos jezdzi rok dwa czy trzy na syntetyku tez moze wlac a tam masz pewnosc co bylo wczesniej i nie komplementuj tak silnika bmw bo sam mam stara e 36 i sypnol mi sie silnik nie wiem ile bylo zrobione na blacie jest 230 tys a mozliwe ze bylo krecone i co to jest ten super silnik tak w ktorym musialem wymienic pierscienie walek popychacze i niedawno kompletne sprzeglo? pamietaj stare to jest dobre wino i skrzypce :D jak masz stare auto to kazde sie sypie nie istotne czy bmw czy opel czy inny najlepiej kup se jaka 2005 rok i lej syntetyk wtedy bedziesz gosc :D

Widze ze jestes ekspertem w dziedzinie olejów , stąd moje pytanie czy uwazasz ze jest

mozliwe zeby do e34 rocznik 89 nakulanej do 220tys zalac syntetyk i dojezdzic nią

do 550tys kompletnie bez wycieków rozszczelnien i tym podobnych niespodzianek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OWSZEM JEST TO MOZLIWE JEZELI AUTO OD POCZATKU JEZDZI NA SYNTETYKU JEST ZADBANE I SERWISOWANE NIE ZAPRZECZAM ALE JAK TAM BYL JAKIS MINERALNY ALBO POLSYNTETYK I TY ZALEJESZ SYNTETYKA TO NIE MA ZADNYCH SZANS CHOCIAZ JA BYM JAK JUZ LAL POLSYNTETYK oczywiscie zdarzaja sie zadbane bmki ktore warto kupic duzo drozej niz ich cena rynkowa ale mowie w polsce takich jest 1 na 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mowie to temu bo wiem jak maja nabite auta koles zwozil bemki roczniki 01 - 03 bite i z przebiegami ponad 200 tys a sprzedawal jako bezwypadkowe i na blacie widnialo od 30 tys do 50 tys i tak zrobione ze nie poznasz gwarantuje ci to i co kup tu teraz takie auto chlop kupil od niego z3 z jakims defektem ok 3 tys zl a za 2 miesiace przyjechal i okazalo sie ze da za naprawe 12 tys i co kupisz teraz takie auto ? od kogos takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie probuj wlewac teraz syntetyka moj ojciec dolal tylko pol litra bo cos tam grzebal tylko ze dolal go do polsyntetyka i wyplukalo nagar ktory zatkal otwory smarujace w walku rozrzadu przez co ten nadawal sie tylko do wymiany pol syntetyk uszczelnia silnik z przebiegiem okolo 200000 i kazdy rozsadny mechanik ci to powie wiec zostaw jak jest i nie kombinuj happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do przebiegu to mozna to sprawdzic po kodach na tablicy bo malo kto umie dobrze ukryc faktyczny stan licznika

o człowieku polak wszystko potrafi z kreceniem licznikow nie ma problemu najmniejszego nie takie sprawy polacy potrafia zrobic

Niestety ale ten prawdziwy przebieg zawsze w aso odkryja , nawet po kreceniu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozwolcie ze dolacze sie do dyskusji :) Ja z moim 320i bylem u mechnika w sprawie wymiany oleju i dowiedzialem sie, ze nawet jesli naprawde jest najechane tak jak na liczniku 165kkm (w co oboje watpimy) to nie ma juz sensu lac syntetyka. Niby jeszcze mozna, ale to przerost formy nad trescia. Zamiast tego u mnie bede zalewal polsyntetyk jakiejs dobrej marki. Druga sprawa co do oleju Mobil 1 mam znajomego ktory zajmuje sie olejami, dystrybucja itp. i co prawda nie jest to zly olej, ale z tego co mi powiedzial to jest on produkowany i rozlewany w Polsce obecnie. Placi sie slono, a jakos taka sama jak Lotos, ktory nawiase mowiac jest dobrym olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male sprostowanie do pytania: po pierwsze auta nie kupilem w Polsce od jakiegos handlarza szrotem, tylko w niemczech i to nie od handlarza tylko od prywatnego wlasciciela - starszego dziadka i bylo to 3cie auto w rodzinie, wiec przebieg 146 000 jest jak najbardziej prawdopodobny, mim o ze to 97 rok. Po drugie bylem z nim w ASO BMW MAZ-POL w Czestochowie i w kilku innych SO i wszedzie zgodnie twierdzili ze przebieg jest jak najbardziej oryginalny. Niemiec od ktorego kupilem auto nie wiedzial po prostu jaki lal olej bo podjezdzal do serwisu BMW i go nie interesowalo co leja - ma dzialac. Zreszta teraz ma nowego MB E i tez mowi ze nie wie co tam jest za olej. A nie sadze zeby w serwisie w Dusseldorfie lali jakis tani zamiennik - to nie polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...