Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


co sądzicie o laniu oleju rzepakowego do diesel`a


lucas81

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem ludzie!! nie sztuka pupić auto ale mieć kase na jego utrzymanie. Ja osobiście uwazam ze zalewania zbiornika czymś innym jak ON to totalne nieporozumienie. Olej slonecznikowy itp... niech pozostanie w kuchni a my tankujmy w stacjach paliw. Mysle ze to jakieś niepoorozumienie zeby auto tankować w markecie.

no ale to moje zdanie kazdy ma prawo do swojego! <bmw_1>

PS. Mysle za nasze cacka zaslugują na najlepsze paliwa <bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh Rudolf Diesel by sie lekko zdziwił super jakością dzisiejszych paliw , ponieważ

silniki ktore tworzył miały pracowac własciwie na byle czym miedzy innymi właśnie

na olejach pochodzenia roślinnego ... cóż nowsze silniki , bardziej skomplikowane

wymagaja paliw lepszej jakości a raczej paliw nie odbiegających parametrami od tych

dla których zostały zaprojektowane te silniki :wink:

A to że Polacy kombinowali , kombinują i będą kombinować to żadna nowość , chociaż

z tym olejem rzepakowym to ameryki nie odkryli :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahh... pierwszy silnik Diesla śmigał na oleju z orzechów arachaidowych i popadł w niełaske... ponieważ wydobycie i przeróba ropy była bardzo droga to o silniku Diesla przypomiano sobie w momencie kiedy opracowano dużo tańsze i doskonalsze pozyskania oleju napędowego z Ropy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu wozilem z soba 5 oleju rzepakowego tak w razie czego,i powiem raz sie przydal .Stacja bez ropy ,a w baku pusto .Wlalem ni chodzil bez problemow ,tylko spaliny zmienly zapach na pieczone placki .Nie wiem co byloby dalej ,gdybym lal go zamiast ropy ,ale czytajac instrukcje autka ,a byl to passat 1,9tdi 2000 rok zanaaczono w niej iz silnik jest przystosowany do ekploatacji na oleju roslinnym czy rzepakowym .Wiec kto wie czy mialo by to znaczenie lejac go zamiast ropy ,ale wolalem nie probowac ,kto wie co by bylo w razie awari na gwarancji .Wtedy prawdopodobnie probowali by sie wyslizgac z naprawy ,ze tak powiem.Wiec jezdzic czy nie ,sam do konca nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja myśle tak...stać mnie na bmw to stać mnie na benzyne. to proste.nigdy w życiu LPG.nie mam zaufania a po drugie silnik jest tak skonstruowany ze musi dostać ciecz a nie jakiś gaz.I tak jest.Ja mam z 2000 roku diselka i leje tylko najlepsze paliwko a nie jakiś słonecznikowy czy rzepakowy.TO ZABóJSTWO DLA SILNIKA. happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to proste.nigdy w życiu LPG.nie mam zaufania a po drugie silnik jest tak skonstruowany ze musi dostać ciecz a nie jakiś gaz

heh to co powiesz na to ze BMW wypuszczało autka z fabryczną instalacją gazową :P

Zudowali również hydrogen'a czyli taką śmieszną 7demke która jezdzi na wodór :P

W zbiorniku LPG jak sama nazwa wskazuje masz gaz w postaci płynnej :P

Myślisz ze to taka wielka różnica co podają wtryskiwacze tzn wg Ciebie "ciecz" czy "gaz"

Jesli mieszanka paliwowa jest prawidłowa to silnik na prawde nie jest az tak

inteligentny zeby odróżnic co spala :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie sobie, ale muszę zgodzić się z Mordulcem:) już w latach 90-tych poszła pierwsza fabrycznie zagazowana e34 pod kodem "518G" :) sprzedawano to nawet w USA.

Co do rzepaku do autka: mercedesy stare podobno na tym chodza. Ja nie lubie zapachu frytek w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam moj (chwilowo) mietek 124 200D jezdzi na rzepaku słonecznikowym, opale itd nawet jakies bezbarwne dziadostwo przetrawił ale to merol i silnik bez zadnych ulepszeń ,a z tego co sie orientuje BMWjest wrażliwe na tego typu wynalazki i raczej nie polecam....chociaz ciekawe jak by zmieszac roslinny z normalnym ON ......... <bmw> <bmw> <bmw> to jest szlachetna marka a nie jakis wszystkochłonący trojkat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...