Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Spalanie 20l na 100 km - czy to jest norma?


Kris

Rekomendowane odpowiedzi

Z gory sorki za pytanie, ktore moze sie wydawac banalne dla WAS. Dopiero co kupilem 528i - silnik 2,8l benzyna i jestem w lekkim szoku, ile to auto pali. Mianowicie zatankowalem 20 litrow wachy i przejechalem 71 mil, czyli 100 kilometrow. Od razu powiem, ze mam automat i na prawde delikatnie operowalem gazem, jezdzilem glownie po miescie.

Czy tak ma byc, czy cos jest nie tak ze spalaniem. Prosze o opinie.

Pozdro dla Wszystkich Forumowiczow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z gory sorki za pytanie, ktore moze sie wydawac banalne dla WAS. Dopiero co kupilem 528i - silnik 2,8l benzyna i jestem w lekkim szoku, ile to auto pali. Mianowicie zatankowalem 20 litrow wachy i przejechalem 71 mil, czyli 100 kilometrow. Od razu powiem, ze mam automat i na prawde delikatnie operowalem gazem, jezdzilem glownie po miescie.

Czy tak ma byc, czy cos jest nie tak ze spalaniem. Prosze o opinie.

Pozdro dla Wszystkich Forumowiczow.

Dla mnie to normalka, wez popatrz silnik prawie 3l, automat, + LPG, no moze 17, 18 litrow zalezy od nogi, kupujac BMW trza sie z tym oliczyc ze nie sa to paliwooszczedne bryki, jest to niestety bardzo bolesna prawda, ktora szpeci samochody BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gory sorki za pytanie, ktore moze sie wydawac banalne dla WAS. Dopiero co kupilem 528i - silnik 2,8l benzyna i jestem w lekkim szoku, ile to auto pali. Mianowicie zatankowalem 20 litrow

<bmw_3>

jeżdże na 3,5l siudemą i prawde mówiąc takiego spalania nie miałem nigdy ale automat to automat miłem na stanie opla vectre 1,8 w automacie też lubiała wypić

<bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... wez popatrz silnik prawie 3l, automat, + LPG, no moze 17, 18 litrow zalezy od nogi, kupujac BMW trza sie z tym oliczyc ze nie sa to paliwooszczedne bryki, jest to niestety bardzo bolesna prawda, ktora szpeci samochody BMW

on chyba nie pisał że ma gazolinę,

tu się nie zgodzę, czy merol albo audi z takim silnikiem spaliło by mniej, nie sądzę albo nie wiele,

bo jeszcze oprócz stylu jazdy liczy się stan tech auta,

beemki wcale dużo nie palą, to jakiś mit, dla przykładu: E30 M40 1,8 - 8,5 benzyny w mieście happy_bmw :mrgreen: dla nowych aut o podobnej masie z silnikami 1,6 podają w mieście 9-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że takie spalanie po mieście, w dodatku z automatem, może wchodzić w rachubę.

Jeśli ktoś kupuje auto z takim silnikiem, to jeśli jest przeciętnym Kowalskim, odrazu zakłada gaz.

POchwalę się, że jadąc z wrocławia do Ustki z kompletem pasażerów i bagażnikiem wypchanym po brzegi udało mi się wycisnąć 6,5 l/100 km. Niektórzy poiwiedzą, że to nie możliwe, ale pomiar był dokładny i liczyłem kilka razy, bo sam nie wierzyłem. Dodam, że mam silnik 1.8 M43, i jechałem normalnie (ani za wolno, ani za szybko).

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... wez popatrz silnik prawie 3l, automat, + LPG, no moze 17, 18 litrow zalezy od nogi, kupujac BMW trza sie z tym oliczyc ze nie sa to paliwooszczedne bryki, jest to niestety bardzo bolesna prawda, ktora szpeci samochody BMW

on chyba nie pisał że ma gazolinę,

tu się nie zgodzę, czy merol albo audi z takim silnikiem spaliło by mniej, nie sądzę albo nie wiele,

bo jeszcze oprócz stylu jazdy liczy się stan tech auta,

beemki wcale dużo nie palą, to jakiś mit, dla przykładu: E30 M40 1,8 - 8,5 benzyny w mieście happy_bmw :mrgreen: dla nowych aut o podobnej masie z silnikami 1,6 podają w mieście 9-10

niektore pala i to duzooo ale to tez stan sie liczy jak powiedziales, ja tam nie licze ile mi spali tej PB , tyle ile wycisne tyle spali, trudno, 328 trza nakarmic jakos, i tak malo jezdze swoja bo PB droga a ja jeszcze wykorzystuje poki co pogode na wyprawy czerwona DZIDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 litrow ... mysle ze to za duzo i pewnie jest cos nie tak z osprzetem . nie moglem doczytac o jaki model chodzi e39 czy moze starutkie e28 ale jak by nie bylo to troche za wiele zwlaszcza jak piszesz ze przy normalnej jezdzie . nawet moje stare e24 633csi z wtryskiem jetronic i skrzynia 3hp22 tyle nie palilo ( a sa to chyba najwieksze "pijaki" wsrod bmw ...) natomiast moje byle e34 3.5 potrafilo zajechac do 8.5 litra przy spokojnej tempomatowej jezdzie a bord potrafil po zatankowaniu do pelna pokazac 800 km zasiegu !!!! miasto to bylo ok 14 litrow . tolerancja 1-2 litry ok ale nie 5 czy wiecej a 2.8 to nie jakis kolos . toz tyle przy spokojnej jezdzie nie pali nawet moja corvetta :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to za duzo! cos jest nie tak

u mnie 20 to by wyszlo ale przy niezlych korkach, a ja mam 2 tony 3.5l v8

moje e34v8 3.0 palilo 17-18 wiec u ciebie powinno byc litr mniej

i nie uwierze ze stara krowa 3.5litra z 535 pali w miescie tylko 14 :) skoro moje v8 3l palilo

17-18

u ciebie powinno byc jakies 3-4l mniej, jedz do serwisu, to nie jest normalne spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uwierze ze stara krowa 3.5litra z 535 pali w miescie tylko 14 :) skoro moje v8 3l palilo

17-18

oczywiscie nie musisz ale stara krowa jest prawie pol tony lzejsza od 735 . mialem okazje jechac kilka razy z laweta i z pusta palila 11 a pelna 14-15 w trasie (waga lawety to ok. 600 kg a z ladunkiem np. e30 odpowiednio wiecej) z predkoscia oczywiscie przepisowa . stare silniki m30 wcale przy normalnej spokojnej eksploatacji nie sa zarloczne i nie jest to ewenement ze w trasie schodza ponizej 10 . jak nie wiezysz wejdz na www.6.com.pl i zapytaj tych ktorzy uzytkuja te auta na codzien(tylko m30 w e24 ) a dowiesz sie ze nie sa to zadne herezje . silnik bmw a zwlaszcza tak maly ktory spala w normalnej spokojnej jezdzie 20 litrow nie jest w pelni sprawny no chyba ze sugerujesz ze kierowca zapomina o dwoch ostatnich biegach :roll: , wiemy ze spalanie zelezy w duzej mierze od stylu jazdy i czesto rozni sie od danych ksiazkowych [/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw_beer Witam wszystkich !

Dołączę do dyskusji, mogą być problemy tech. - część tekstu wklejam.

Co prawda dotyczy to 3 z 2,5L motorem, ale może to być jakiś odnośnik - jeśli wierzyć fabryce, to tak jak w załączniku.

Albo z moich doświadczeń - fragment mojej korespondencji mailowej - jak poniżej, uwaga, wklejam :

Moja (2,5L, E34, AUTOMAT) pali mniej więcej tak (jeśli sąsiad trzyma jeszcze

rachunki, bo to w jego sprawie, czyli na jego koszt, kiedyś objechaliśmy pół Polski,

1300 km, to jestem w stanie to udowodnić, a chyba sami wiecie, ludzie

najczęściej opowiadają różne bzdury, na temat ile to ich "samochodzik",

powiedzmy wielkości Boeinga (chyba 70 ton paliwa na pokładzie) - TO NIE JEST

ZŁÓŚLIWOŚĆ "Boening732" - pali, a najczęściej to im wychodzi, że on właściwie

to jest taki oszczędny, że wogóle nie pali, a jeżeli już się bardzo będziecie upierać,

że przecież musi co palić, to się dowiecie, że z 70 ton paliwa, ich pojazd zużywa nie

więcej jak 6,5 L/100 km - tyle to palił teścia maluch o pojemności 650 cm w 1977r.) :

- lato, miasto : 10-12 (zależy czy się bardzo wygłupiam, czy nie);

- zima, miasto : 10-12,13 (zależy czy się bardzo wygłupiam, czy nie);

- lato, trasa, w Polsce : 8-10,11 (zależy czy się bardzo wygłupiam, czy nie);

- zima, trasa, w Polsce : 8-9 (o tej porze roku, to już raczej się nie wygłupiam);

- trasa, ta z sąsiadem (sam byłem zaskoczony, i żeby nie te rachunki, które

kazałem mu brać, żebyśmy mogli się po powrocie do Lublina rozliczyć,

to też bym nie uwierzył, tym bardziej jeśli usłyszał bym to od kogoś) : wyszło ni

mniej ni więcej, tylko 7,6 L / 100 km - ale ze względu na warunki, jechaliśmy

spokojnie, bez gwałtownych przyspieszeń no i doś wolno (90-120), tzn. nie zrozumcie,

że jakoś celowo oszczędzaliśmy na bęzynie, jechaliśmy normalnie, nie zwracając

uwagi ile nam "chla".

A tak na marginesie, to zauważyłem, że dla mojej buni, najbardziej ekonomiczny

przedział predkości, to 110 - 130, oczywiście bez wygłupów, ta moja zaczyna

dopiero "jechać" tak powyżej 90 (poniżej jest taki efekt, jak byś celowo przytrzymywał

ją za tyłek).

A jeszcze na marginesie - to chyba strszny obciach przyznać się publicznie, że jeżdżę

samochodem, w końcu było nie było, marki B M W, które pali 3,5 / 100 - ciekawskim

zawsze mówię, że moje BMW pali 28 czasami 35 L / 100 mk -

a w zimie, to i 48 - a jak, mam BMW i stać mnie.... - najczęściej wierzą w te głupoty.

A na zakończenie, Kris, to chyba jednak jest coś nie tak, ja automatem musiałem zupełnie zmienić sposób i styl jazdy, chyba że jest to faktycznie jakiś feler techniczny.

bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda najmniejszy :oops: z możliwych silników w BMW (M40, 1.6 L / 105 KM) i dodatkowo założony gaz sekwencyjny, ale również włączę się do dyskusji. bmw_beer

W ostatnim miesiącu robiłem dokładne pomiary zużycia LPG i PB i wynikami się z wami podzielę :

1. jazda miejska -> 9-10 L / 100 km (pali mi tyle samo LPG co benzynki)

2. jazda z prędkościami autostradowymi (140-150km/h) -> 8 - 9 L /100 km

3. jazda oszczędna (90 - 110 km/h i delikatne operowanie pedałem gazu) -> 8L miasto i 7 L poza miastem.

A z tego co się orientuje (jeździłem Peugeot'em 605 też automat i chyba 3.0 pojemność), silniki o dużej pojemności dodatkowo ze skrzynią automatyczną (plus załączone światła, klima, radyjko itd) potrafią spalić 14 - 18 L bez specjalnie rajdowego usposobienia kierowcy.

Zatem wg mnie wynik około 20 L w mieście nie jest wielkim zaskoczeniem. Ten typ tak ma <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ja moge dodac na temat spalania, diesel i jeszcze raz diesel, sasiad ma e39 touring 530d , wracalem z nim autobania w ostatnim czasie, to spalila zgodnie jak komp pokazywal, 8.2 l przy predkosci 170km/h. Po jakims czasie nie wierzylem w to spalanie przesiadlismy sie , ciesnelem ile wlezie i rzweczywiscie takie jest spalanie w tym silniku, na trasie spokojnej, 6.7 - 7.3 takze silnik diesla swietna sprawa. I co za pociag 193 koniki od 0 -100, taki sam czas co moje 328 a spalanie o 1/2 mniejsze. Takze krowy benzyniane z silnikami V8 u mnie zdecydowanie odpadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ja moge dodac na temat spalania, diesel i jeszcze raz diesel, sasiad ma e39 touring 530d , wracalem z nim autobania w ostatnim czasie, to spalila zgodnie jak komp pokazywal, 8.2 l przy predkosci 170km/h. Po jakims czasie nie wierzylem w to spalanie przesiadlismy sie , ciesnelem ile wlezie i rzweczywiscie takie jest spalanie w tym silniku, na trasie spokojnej, 6.7 - 7.3 takze silnik diesla swietna sprawa. I co za pociag 193 koniki od 0 -100, taki sam czas co moje 328 a spalanie o 1/2 mniejsze. Takze krowy benzyniane z silnikami V8 u mnie zdecydowanie odpadaja.

tu się z Tobą zgodzę diesel to jest diesel ekonomia i przy tym nie jest to zaden muł :mrgreen: co prawda ja mam silnik 2,5 tds ale jak na mnie to jest wystarczajaca moc w moim wózku <bmw_1> w moim wypadku predkosc ok. 150 km/h na autostradzie = 6.8l/100km, a trasa z katowic na mazury 5.8l/100km (jakby mi ktoś powiedział to bym nie uwierzył, ale to święta prawda) :P dzięki bogu że nie kupilem benzyniaka <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ja moge dodac na temat spalania, diesel i jeszcze raz diesel, sasiad ma e39 touring 530d , wracalem z nim autobania w ostatnim czasie, to spalila zgodnie jak komp pokazywal, 8.2 l przy predkosci 170km/h. Po jakims czasie nie wierzylem w to spalanie przesiadlismy sie , ciesnelem ile wlezie i rzweczywiscie takie jest spalanie w tym silniku, na trasie spokojnej, 6.7 - 7.3 takze silnik diesla swietna sprawa. I co za pociag 193 koniki od 0 -100, taki sam czas co moje 328 a spalanie o 1/2 mniejsze. Takze krowy benzyniane z silnikami V8 u mnie zdecydowanie odpadaja.

tu się z Tobą zgodzę diesel to jest diesel ekonomia i przy tym nie jest to zaden muł :mrgreen: co prawda ja mam silnik 2,5 tds ale jak na mnie to jest wystarczajaca moc w moim wózku <bmw_1> w moim wypadku predkosc ok. 150 km/h na autostradzie = 6.8l/100km, a trasa z katowic na mazury 5.8l/100km (jakby mi ktoś powiedział to bym nie uwierzył, ale to święta prawda) :P dzięki bogu że nie kupilem benzyniaka <bmw_3>

Dokladnie, kiedys dla mnie BMW diesel to byla tragedia syf kila i mogila u mnie musialo byc BWUM BWUM a nie KLE KLE KLE , :P a tu czasem jak sie okazuje ze jest az taka przepasc pomiedzy benzyniakami a dieslami w spalaniu wybieram zdecydowanie diesla.

Najlepsze w tym wszystkim jest ze nie ma kombinowania z glupim LGP i to mi sie podoba. Tylko lac dobra ropke VERWA czy jak tam sie nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jechał ze swoim znajomym E39 3.0d na manualu średnia predkosc po niemieckiej autostradzie 170kmh auto wg. kompa paliło 7.8l ON

Ja jechałem E39 2.8 automatem po trasie i autostradach tak 160-180kmh, czasami 200kmh, w 4 osoby+bagaże z właczoną klimą +bagażnik na dachu 14.3litra PB.

Z tego co wiem przy dynamicznej jezdzie miejskiej ok 18-19litrów palila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uwierze ze stara krowa 3.5litra z 535 pali w miescie tylko 14 :) skoro moje v8 3l palilo

17-18

oczywiscie nie musisz ale stara krowa jest prawie pol tony lzejsza od 735 . mialem okazje jechac kilka razy z laweta i z pusta palila 11 a pelna 14-15 w trasie (waga lawety to ok. 600 kg a z ladunkiem np. e30 odpowiednio wiecej) z predkoscia oczywiscie przepisowa . stare silniki m30 wcale przy normalnej spokojnej eksploatacji nie sa zarloczne i nie jest to ewenement ze w trasie schodza ponizej 10 . jak nie wiezysz wejdz na www.6.com.pl i zapytaj tych ktorzy uzytkuja te auta na codzien(tylko m30 w e24 ) a dowiesz sie ze nie sa to zadne herezje . silnik bmw a zwlaszcza tak maly ktory spala w normalnej spokojnej jezdzie 20 litrow nie jest w pelni sprawny no chyba ze sugerujesz ze kierowca zapomina o dwoch ostatnich biegach :roll: , wiemy ze spalanie zelezy w duzej mierze od stylu jazdy i czesto rozni sie od danych ksiazkowych [/u]

nie sprzeczalem sie z tymi 10 czy 11l w trasie

sprzeczalem sie z tymi 14 w miescie

530v8 e34 robi w trasie 8l w a miescie 17

735v8 robi w trasie 9-10 w miescie 18

a 535? w trasie 11 a w miescie 14?

a z tym ze 528 spala 20, to na pewno nie jest to normlane spalanie, powinno byc w okolicach 16stu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze na zuzycie paliwa wplyw maja rozne czynniki ... od stylu jazdy (chyba najwazniejszy) po kompresje silnika , stan osprzetu , masa auta , jakosc paliwa , olej , opony , temperatura i mozna wiele wymieniac . niektore z nich sa zaledwie ulamkiem procenta lecz gdy wszystkie czynniki zebrane do kupy wplywaja korzystnie na spalanie wtedy odczuwamy to przy tankowaniu .poza tym jazda po miescie to tez pojecie wzgledne . nie przecze ze 2.8 moze spalic 20 litrow bo to moze rowniez chyba i m40 :lol: ale w sprawnym bmw cenilem zawsze to ze nawet z duzym motorem (np. stare m30) gdy chcialem pojechac ekonomicznie poprostu jechalem za rozsadna kase i caly czas chodzi o to że tworca tematu podkresla iz dzieje sie tak przy spokojnej jezdzie a nie przy dynamicznej jezdzie od swiatel do swiatel i lataniu bokiem po rondzie <bmw_1> :lol: .nie mozna rowniez porownywac pod tym wzgledem r6 do v8 gdyz sa to dwa zupelnie inne silniki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze na zuzycie paliwa wplyw maja rozne czynniki ... od stylu jazdy (chyba najwazniejszy) po kompresje silnika , stan osprzetu , masa auta , jakosc paliwa , olej , opony , temperatura i mozna wiele wymieniac . niektore z nich sa zaledwie ulamkiem procenta lecz gdy wszystkie czynniki zebrane do kupy wplywaja korzystnie na spalanie wtedy odczuwamy to przy tankowaniu .poza tym jazda po miescie to tez pojecie wzgledne . nie przecze ze 2.8 moze spalic 20 litrow bo to moze rowniez chyba i m40 :lol: ale w sprawnym bmw cenilem zawsze to ze nawet z duzym motorem (np. stare m30) gdy chcialem pojechac ekonomicznie poprostu jechalem za rozsadna kase i caly czas chodzi o to że tworca tematu podkresla iz dzieje sie tak przy spokojnej jezdzie a nie przy dynamicznej jezdzie od swiatel do swiatel i lataniu bokiem po rondzie <bmw_1> :lol: .nie mozna rowniez porownywac pod tym wzgledem r6 do v8 gdyz sa to dwa zupelnie inne silniki ...

nie porownuje silnikow tylko spalanie, ale 535 to stary silnik 2 zawory na cylinder, i pali stosunkowo duzo w porownaniu do nowszych v8, z resza wystarczy zerknac na dane fabryczne

530v8 w miescie 14,6

535 w miescie 17.3

735v8 automat - w miescie 17.2

oczywiscie te dane sa zawsze zanizane, wiec trzeba dodac okolo litr kazdemu :)

niestety nie znalazlem danych dla 528 dla porownania

jesli ta 535 palila by w miescie 14l, to musiala by jezdzic na powietrzu

lub jezdzila po miescie w niedziele po poludniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...