Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


problem z gazem


buch_20

Rekomendowane odpowiedzi

mam znowu problem z moja e30 nieewiem co sie dzieje bo czasamijak wcisne gaz do podlogi to obrotomierz stoi w miejscu jak na luzie, musze troszki sie nameczyc aly zaczol normalnie jezdzic takie zachowanie przewaznie poprzedza samoistne rosniecie obrotow. z gory dzieki za pomoc. <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto jest oczywiscie bez gazu ?

na poczatek sprawdz podcisnienia - moze byc nieszczelnosc i to duza ktora pojawia sie czasowo . moze to byc np. rura laczaca przeplywke z przepustnica . aby szybko wykryc nieszczelnosci w ukladzie dolotowym oraz je umiejscowic ja uzywalem zwyklego samostartu do diesla i pryskalem nim w rozne miejsca na dolocie powietrza ruszajac przy tym rowniez przewodami gumowymi . gdy nieszczelnosc sie pojawiala zasysany samostart powodowal nagly wzrost obrotow silnika oraz pomagal umiejscowic nieszczelnosci . jesli to nic nie da to moze padl jakis element typu przeplywka lub czujnik polozenia przepustnicy nie mowiac juz o kompie ale objawy sa dosc dziwne jak na te elementy ... a zwlaszcza samoczynny wzrost obrotow ... ja bym zaczal od rzeczy najprostrzej o najlatwiejszej do sprawdzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i tak wogule to ja mam bmw e30 ale z silnikiem z40 moze to pomoze.... jak ktos ma jeszcze jakies pomyly co mam zrobic to prosze piszac bo mechanicy bardzo zdzieraja i mam nadzieje ze pujdzie bez tego a i jeszcze jedo to sie robi tylko jak silnik sie troszki rozgrzeje bo nazimnym jeszcze mi sie nieezdazylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobne objawy miał ostatnio mój teściu w Golfie III '96. Dusił się jak wjeżdżał pod górkę, jak dodawał gazu to silnik się dławił i trzeba było wyczuć ile wdusić pedał, żeby auto się rozpędziło.

Powód prosty - silnik krokowy - ceny nie znam bo robione u znajomego w Katowicach.

Po wymianie jak ręką odjął. BYło już na forum jak sprawdzić czy to krokowy - poszukaj.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...