Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Przyciemnione szyby??


maniac

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko mam.. jak wam sie widzi E30 z przyciemnionymi szybami??? Wiem, że to kwestia gustu.. ale chce wiedzieć, wasze zdanie..póżniej wylicze sobie średnią :mrgreen: i będe wiedział czy przyciemnić u siebie czy nie :!:

Jeśli czarne szybki są ok :D to może znacie miejce gdzie takie cosik robią?? oczywiśćie chodzi mi o jakiś atest... żeby policja na widok czarnych szybek dała mi spokój :!: :!: w razie zatrzymania..kontroli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

ciemne szybki sa ok.

ja wczoraj przyciemniłem szybki w AutoKomplex w Mirkowie k.Wrocławia ul.Rzemieślnicza 6

tel. 607-103-707

e34 całą zrobił za 500PLN

wystawia imienne zaświadczenie o instalacji folii samochodowej certyfikat R43-0213-ISiC

ale przednie szyby nie poleca bardzo przyciemniać by nie prowokować policji(przepisy zazwalają tylko na min.70% przejrzystości a zadna folia tych wymagan nie spełnia)

robi to naprawde dobrze ,daje gwarancje na robotę,czas oklejania szyb-ok 4h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dowiadywałem sie, to BMW ma różne kolory szyb:białe, zielone i chyba brązowe. Wiec jak wyzej piszą to tył można zaspawać, a przód można przyciemnic jak są białe szyby ale tylko tą najjaśniejszą folią żeby miec tą minimalną dozwoloną przepuszczalność :lol: Tak słyszałem od goscia który ma warsztat z oklejaniem szyb. Co do atestów,jak to co niektórzy piszą że folia ma-to jest jedna wielka BZDURA! <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dowiadywałem sie, to BMW ma różne kolory szyb:białe, zielone i chyba brązowe. Wiec jak wyzej piszą to tył można zaspawać, a przód można przyciemnic jak są białe szyby ale tylko tą najjaśniejszą folią żeby miec tą minimalną dozwoloną przepuszczalność :lol: Tak słyszałem od goscia który ma warsztat z oklejaniem szyb. Co do atestów,jak to co niektórzy piszą że folia ma-to jest jedna wielka BZDURA! <bmw_3>

Każda czesc ktora w przemyśle motoryzacyjnym może być stosowana i akceptowana do montazu przechodzi "jakies badania" potem wydaje sie atest na ta czesc.to naturalny proces.

Folia samochodowa do stosowania ,jak sama nazwa wskazuje,na szybach samochodowych posiada taki atest i można ja "montować"na szyby tam gdzie nie zabraniaja tego przepisy.

Jest to jednak atest na folie a nie na przyciemnioną szybę czyli szybę z ogranicząną widocznością.Przepisy u nas sa jasne w tym temacie.Szybę tylną i boczne tylne można przyciemniać bez obaw i granic-warunkiem jest jednak posiadanie lusterka zewnetrznego od strony pasażera.Szyb przednich bocznych i przedniej nie wolno przyciemniać,ponieważ kierowca ma mieć pełną widoczność w promieniu 180st z wyłączeniem słupków przednich nadwozia.

Tak czy owak szyba zielona dość czesto stosowana w autkach jak i szyba "brązowa" jest na tzw (30%/70%)granicy przejrzystości wprowadzonej w przepisy.Na dobrą sprawe ttakie szyby wystarczy przykurzyc i juz nie maja odpowiedniej przejrzystości.Naklejanie jakiej kolwiek foli pomimo atestu nawet tej "najbledszej" przekroczy tą granicę.Szybę białą możemy co najwyżej doprowadzić do warunków przejrzystości szyby zielonej nieprzyciemnianej lub brązowej nieprzyciemnianej by być w zgodzie z przepisami -co jeśli chodzi o uzyskanie porządanego i efektownego wyglądu jest marnym przedsiewzieciem.

Także dla wiadomości wszystkim-pomimo atestów na folie kazde autko ktore zwroci wasza uwage na fajny efekt przyciemnionych przednich bocznych szyb nawet ten najłagodniejszy jest juz narażony na kontrole i słuszne wedle przepisów zatrzymanie dowodu rejestracyjnego+ mandat i tłumaczenia nie maja sensu.Lub zrywanie na miejscu by tych konsekwencji uniknąć.Tu wszystko zależy czy MO też zwroci na to uwage czy machnie ręką przy kontroli .Na przeglądzie rejestracyjnym pewnie diagności troche pomarudzą ale podbiją i jakby co to każą mówić ze przyciemniono szyby po przegladze(sami wiecie jak to bywa)-znają przepisy ale ratują swoje 4 literki.

Sam mam przyciemnione wszystkie szyby oczywiście oprócz przedniej Efekt fajny przednie minimalnie mniej niż tylne -od zewnatrz praktycznie nie widac różnicy w intensywności przyciemnienia, od wewnatrz juz tak-efekt zadowalający + aspekty "redukcji promieni UV w 100%" ,ok 30% mniej nagrzewa sie autko w pełnym słoncu itd itp.ale wiem ze jak MO bedzie chciało zabrac dowod to zerwe folie z przednich bocznych szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dowiadywałem sie, to BMW ma różne kolory szyb:białe, zielone i chyba brązowe. Wiec jak wyzej piszą to tył można zaspawać, a przód można przyciemnic jak są białe szyby ale tylko tą najjaśniejszą folią żeby miec tą minimalną dozwoloną przepuszczalność :lol: Tak słyszałem od goscia który ma warsztat z oklejaniem szyb. Co do atestów,jak to co niektórzy piszą że folia ma-to jest jedna wielka BZDURA! <bmw_3>

Każda czesc ktora w przemyśle motoryzacyjnym może być stosowana i akceptowana do montazu przechodzi "jakies badania" potem wydaje sie atest na ta czesc.to naturalny proces.

Folia samochodowa do stosowania ,jak sama nazwa wskazuje,na szybach samochodowych posiada taki atest i można ja "montować"na szyby tam gdzie nie zabraniaja tego przepisy.

Jest to jednak atest na folie a nie na przyciemnioną szybę czyli szybę z ogranicząną widocznością.Przepisy u nas sa jasne w tym temacie.Szybę tylną i boczne tylne można przyciemniać bez obaw i granic-warunkiem jest jednak posiadanie lusterka zewnetrznego od strony pasażera.Szyb przednich bocznych i przedniej nie wolno przyciemniać,ponieważ kierowca ma mieć pełną widoczność w promieniu 180st z wyłączeniem słupków przednich nadwozia.

Tak czy owak szyba zielona dość czesto stosowana w autkach jak i szyba "brązowa" jest na tzw (30%/70%)granicy przejrzystości wprowadzonej w przepisy.Na dobrą sprawe ttakie szyby wystarczy przykurzyc i juz nie maja odpowiedniej przejrzystości.Naklejanie jakiej kolwiek foli pomimo atestu nawet tej "najbledszej" przekroczy tą granicę.Szybę białą możemy co najwyżej doprowadzić do warunków przejrzystości szyby zielonej nieprzyciemnianej lub brązowej nieprzyciemnianej by być w zgodzie z przepisami -co jeśli chodzi o uzyskanie porządanego i efektownego wyglądu jest marnym przedsiewzieciem.

Także dla wiadomości wszystkim-pomimo atestów na folie kazde autko ktore zwroci wasza uwage na fajny efekt przyciemnionych przednich bocznych szyb nawet ten najłagodniejszy jest juz narażony na kontrole i słuszne wedle przepisów zatrzymanie dowodu rejestracyjnego+ mandat i tłumaczenia nie maja sensu.Lub zrywanie na miejscu by tych konsekwencji uniknąć.Tu wszystko zależy czy MO też zwroci na to uwage czy machnie ręką przy kontroli .Na przeglądzie rejestracyjnym pewnie diagności troche pomarudzą ale podbiją i jakby co to każą mówić ze przyciemniono szyby po przegladze(sami wiecie jak to bywa)-znają przepisy ale ratują swoje 4 literki.

Sam mam przyciemnione wszystkie szyby oczywiście oprócz przedniej Efekt fajny przednie minimalnie mniej niż tylne -od zewnatrz praktycznie nie widac różnicy w intensywności przyciemnienia, od wewnatrz juz tak-efekt zadowalający + aspekty "redukcji promieni UV w 100%" ,ok 30% mniej nagrzewa sie autko w pełnym słoncu itd itp.ale wiem ze jak MO bedzie chciało zabrac dowod to zerwe folie z przednich bocznych szyb.

No to kolega rozjasnił nam :shock: ciemną stronę szyb :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym atestem to jest tak ze folia ma ale ten o ktorym mowa jest wydawany firmom ktore zdaja jakis egzamin i robia szkolenia u producenta folii ktorego folie montuja pozniej u klienta i to dzieki tym firmom masz tzw gwarancje na folie bo moj koles montuje <bmw_1>

Dokładnie-folia ma atest jako "część" a firma która ja chce montowac ubiega się o tzw.certyfikat.Po montazu wystawia jakies potwierdzenie np.tak jak u mnie "zaświadczenie o instalacji folii samochodowej" gdzie widnieje data instalacji,właściciel pojazdu,marka pojazdu,nr.rej,numer oznakowania,oraz typ zainstalowanej folii.

pozatym oczywiscie nazwa własna firmy instalującej oraz nazwa własna fproducenta folii

pod tym wszystkim certyfikat ......ISiC(instytutu szkła i ceramiki).

co do kolejności i sposobu ubiegania sie o taki certyfikat przez firmy to nie mam wiedzy ale wydaje mi sie ze:

szkolenie u producenta folii a potem egzamin w instytucie szkła i ceramiki.

certyfikat wystawiany potwierdza atest folii i prawidłowy profesjonalny montaz przez to zawsze otrzymamy gwarancje na folie jak i na montaz.

szkoda tylko ze mimo tych fajnych papierow atestow i certyfikatów przyciemniania przednich szyb by miec fajny efekt wizualny dalej pozostaje niezgodne z polskim pi....ym prawem

[ Dodano: 26 Październik 06, 16:10 ]

szybe przednią -mam na mysli przednie boczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko ze mimo tych fajnych papierow atestow i certyfikatów przyciemniania przednich szyb by miec fajny efekt wizualny dalej pozostaje niezgodne z polskim pi....ym prawem

Taaa ... Co racja to racja ...

Bylem na slowacji, tam chyba nie ma auta ktore nie ma ciemnych szyb ... I to nie same tylnie albo cos , normalnie komplecik 5 szyb przyciemnione w pizdu ze nic prawie nie widac ... <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na slowacji, tam chyba nie ma auta ktore nie ma ciemnych szyb ... I to nie same tylnie albo cos , normalnie komplecik 5 szyb przyciemnione w pizdu ze nic prawie nie widac ...

Tak tylko ciekaw jestem jak na takich szybach jeździ się nocą :?: Pewnie też nic nie widać w pizdu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na slowacji, tam chyba nie ma auta ktore nie ma ciemnych szyb ... I to nie same tylnie albo cos , normalnie komplecik 5 szyb przyciemnione w pizdu ze nic prawie nie widac ...

Tak tylko ciekaw jestem jak na takich szybach jeździ się nocą :?: Pewnie też nic nie widać w pizdu 8)

Nie ma tragedi , aktualnie wieczorami jezdze E38 na takowych szybach i nie jest zle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na slowacji, tam chyba nie ma auta ktore nie ma ciemnych szyb ... I to nie same tylnie albo cos , normalnie komplecik 5 szyb przyciemnione w pizdu ze nic prawie nie widac ...

Tak tylko ciekaw jestem jak na takich szybach jeździ się nocą :?: Pewnie też nic nie widać w pizdu 8)

Nie ma tragedi , aktualnie wieczorami jezdze E38 na takowych szybach i nie jest zle :)

Jednak nie jest tak do konca bo w jakis las wjechac a pozniej wyjechac to tragedia wiec jak ktos nie chce sie porysowac to nie polecam bo jednak widocznosc jest ograniczona <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na slowacji, tam chyba nie ma auta ktore nie ma ciemnych szyb ... I to nie same tylnie albo cos , normalnie komplecik 5 szyb przyciemnione w pizdu ze nic prawie nie widac ...

Tak tylko ciekaw jestem jak na takich szybach jeździ się nocą :?: Pewnie też nic nie widać w pizdu 8)

Nie ma tragedi , aktualnie wieczorami jezdze E38 na takowych szybach i nie jest zle :)

Jednak nie jest tak do konca bo w jakis las wjechac a pozniej wyjechac to tragedia wiec jak ktos nie chce sie porysowac to nie polecam bo jednak widocznosc jest ograniczona <bmw_1>

HAHA !! No wiesz ja tam w nocy nie jezdze po lasach :D

Jeszcze nie awansowalem na zakopywanie trupow itd hhihhhi

Mowie o normalnej jezdzie po wroclawiu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na slowacji, tam chyba nie ma auta ktore nie ma ciemnych szyb ... I to nie same tylnie albo cos , normalnie komplecik 5 szyb przyciemnione w pizdu ze nic prawie nie widac ...

Tak tylko ciekaw jestem jak na takich szybach jeździ się nocą :?: Pewnie też nic nie widać w pizdu 8)

Nie ma tragedi , aktualnie wieczorami jezdze E38 na takowych szybach i nie jest zle :)

Jednak nie jest tak do konca bo w jakis las wjechac a pozniej wyjechac to tragedia wiec jak ktos nie chce sie porysowac to nie polecam bo jednak widocznosc jest ograniczona <bmw_1>

HAHA !! No wiesz ja tam w nocy nie jezdze po lasach :D

Jeszcze nie awansowalem na zakopywanie trupow itd hhihhhi

Mowie o normalnej jezdzie po wroclawiu :mrgreen:

Nie no! Przecież nikt o takie rzeczy Cię nie podejżewa :mrgreen: ...Ja kiedys w starej audi coupe miałem z tyłu boczne przyciemnione, ale były tak ciemne, jak spawalnicze :mrgreen: Chciałem sobie swoją Becie tak zaciemnić tylko zastanawiam się jak to bedzie nocą :?: Będę musiał u kogoś to zobaczyć :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja mam u siebie w kombiaku przyciemnione szyby: w tylnych drzwiach i boczne bagaznika, ale bez duzej tylnej w bagazniku bo byloby za ciemno... a cofanie jest i tak utrudnione przez srodkowy zaglowek... spory mankament choc mam 183 cm wzrostu. Jest wystarczajaco ladnie i klimatycznie z tymi szybkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim opelku mam wszystkie szyby ciemne lacznie z przedniki. Wiem ze nie powinno tak byc ale takie byly jak kupilem go i mam atest. Paly se jescze nie przyczepily. Co do jazdy to zalezy w jakich warunkach ale i tak najwazniejszy jest wyglad autka. :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam w kombiaku 9szyb ciemnych bez atestu z psami to roznie jedni sie czepiaja na maxa inni maja to w du...

prawda jest taka jazda z ciemnymi szybami to nic innego jak zalozenie na nos okularow przeciwslonecznych nawt gorzej bo jak zalozysz ciemne okularu to przednia szyba tez jest ciemna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...