Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Już niedługo zakładam gaz do mojej baśki 520i 170KM. Jeździłem na Pb ponad rok ale obecne ceny paliwa mnie dobiły stąd moja decyzja, taka a nie inna niestety może robie jej krzywdę, ale względy ekonomiczne mnie do tego zmuszają.

Gazownik zaproponował mi taki zestaw: STAG 300+, wtryski Magic jet (zmieniłem na Hana nie jestem pewny czy dobrze) i reduktor Zavoli .

Cena za całosc 2600zł (okolice Kalisza, myślę że ok). W Kaliszu za BRC zaproponowali cene 4200 także podziękowałem.

Moje pytanie do was czy jest to w miare możliwy zestaw czy lepiej cosik zmienić?:help:nAAAAAElFTkSuQmCC

Wiem że dobry gazownik to połowa sukcesu a ten podobno jest dobry (polecany przez kilka osób z mojej okolicy). Ale sie okaże <bmw_1>

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miki ja mam reduktor zavoli tylko aby ci dał wersje zawoli zeta S bo jest jeszcze w zeta N to byłby za słaby :) wtryski valteka mam czerwone i śmiga elegancko.A Wtryski Hana ponoć dobre są jak napisał Dyzio.A co do ceny to tanio tyle dawałem do renauta 2.0 dwa lata temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak :

Stag 300 - ok.

Wtryski hana, lub matrixy ew magicjety Zależy czy chcesz mieć każdy osobno czy poprowadzone wężyki. Ciebie raczej to nie interesuje bo chcesz mieć dobrze zrobione. Hany będą ok prawdopodobnie zielone.

Reduktor ac r01 I tu jestem 100% pewny co do tego reduktora sprawdzi sie idealnie w tym silniku.

Wtrysków firmy valtek nie polecam i nie radzę - w końcu chodzi o to żeby jeździło to bezawaryjnie, a nie albo się rozregulowało lub klepało jak diesel. Takie przypadki mam na codzień.

Przy instalacji odrazu żądaj, aby butla wielozaworem była do tyłu (butla w kole), kolektor został ściagniety do nawiertu (nawiert ma być wykonany obok wtryskiwaczy benzynowych, i wtryskiwacze były ustawione prawidłowo. Hany mają być pionowo. Inne poziomo, zależy od ułożenia tłoczyska. Zależy też jakie wtryskiwacze zmieszczą ci się pod kolektor oraz czy chcesz mieć pod kolektorem czy na wierzchu.

Przewód wystarczy miedź fi6, jeśli wybierzesz listwy to wężyki nie mają mieć kilometrów długości. Mają być krótkie i każdy ma mieć tyle samo od listwy do dyszy.

Podaj nazwę zakładu, który ma to robić.

Jeśli lpg ma być zrobione dobrze to tak jak wyżej napisałem, bo teraz taka moda nastała w tych czasach że gaz jest fuj i nadaje się tylko do zapalniczek. Ale tak to jest jak porządne auto jest składane na valtekch i za słabym reduktorze. Twój wybór ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik mówi że reduktor Zavoli działa bdb w bmw sam ma e60 (530) na takim właśnie reduktorze więc tym mnie chyba przekonał(zresztą u kilku osób taki właśnie zestaw zakładał i wszystko pięknie więc niebędę eksperymentował skoro ma doświadczenie na takim reduktorze to OK).

Jeśli chodzi o wtryski to o valtekach nic dobrego nie mogę powiedzieć sam miałem w VW Passacie i wytrzymały 5000km (więc z własnego doświadczenia wiem że są nie najlepsze).

Jeśli chodzi o wtryski to czy hana, czy magic jet, czy matrix wszystkie wymienione mają dobrą opinię więc praktycznie każdy wybór dobry.

Natomiast elektronika będzie STAG , wolałbym Landi ale trochę drożej wychodzi i mój gazownik nie ma doświadczenia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nazwę zakładu to jest to druciarstwo garażowe, ale koleś jest polecany przez kilku właścicieli z mojej okolicy.

Zakładał gaz do BMW e60, e38, e39 i to nie jedno także ma doświadczenie ( każdy sobie chwali, widziałem jak założył w e60 i wszystko gra).

Jak będzie z moim autkiem to zobaczymy, jęsli bedzie OK to będę mógł go polecić, ale na razie nic nie mówię bo niechcę nikogo wsadzić na minę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ryzykuj załuż orginalną instalację w renomowanym salonie.

BMW nie znosi taniochy i wiejskich mechaników.

Gaz piękna sprawa taniej jeździsz ale dbać trzeba podstawa zachowana zmiana świec i przewodów wysokiego napięcia na czas .

Poza tym swervisowanie instalacji lpg.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i wiejski mechanik ale muszę przyznać że zna się na robocie.

Kolejki samochodów mówią same (jeśli by partaczył to wiadomo). Ja na swoja kolej czekałem około 3 tygodni.

Dziś już po bólu.

A więc : - elektronika STAG 300 plus

- wtryskiwacze HANA zielone

- reduktor ZAVOLI Zeta S

- butla w koło 55l

- wlew gazu pod klapką

Założone nawet schludnie zdjęcia zrobię jutro to postaram się wstawić.

Na gaz przełancza się tak że wogule nic nie czuć (muszę zerknąć na kontrolkę jak nie miga to znaczy że jadę na LPG), chodzi pięknie jak na benzynie nie czuć różnicy .

W trakcie zakładania instalacji okazało się że miałem walnięty jeden wtryskiwacz,który strasznie lał benzyną i konieczna była jego wymiana żeby wszystko było OK. Ale za małą dopłata wymienił mi całą listwę na używaną ze swojego silnika identyko 2171cm3 tylko od e60.

Także jak na razie jestem prze zadowolony.

Po 1000kilometrów kazał mi przyjechać na sprawdzenie i ewentualną regulację, a potem co 10tyś. km.

Dziękuję wszystkim za rady i podpowiedzihappy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butle założył zaworem do tyłu tak jak mówiłem? Ładny zestaw, chociaż lepszy byłby ten ac r01. Zavoli ma jedną taką wadę, że nie lubi zbyt dynamicznej jazdy poza tym ok.

Wlew gazu pod klapką super sprawa. Pokaż jak to wygląda pod maską, czekam na zdjęcie. Gdzie reduktor i jak wtryski umieszczone. Koniecznie! Bezawaryjnej jazdy życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil7s czyli co mogę sobie wtryski wymienić chociaż bo reduktor mam okej ? :) Mógłbym wymienić same wtryski na hana ?bo valtek klekocze sobie to fakt i czy nic nie trzeba przerabiać ?

Tak możesz wymienić wtryski, tylko wymaga to kilku przeróbek. Oczywiście mapa też leci od nowa bo czasy wtrysków są krótsze. Ahh ten wyjątkowo wolny valtek... ale dla większości się liczy że tani ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil7s tak jak podpowiadałeś butlę założyl zaworem do tyłu.

Tak jak obiecałem dodaję zdjęcie[ATTACH=CONFIG]18147[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]18147[/ATTACH]

opinie pozostawiam wam czy wgląda to mozliwie?

wiem że jest tutaj kilku speców co zakładaja w gaz w bardziej dyskretny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ się OK , większej różnicy nie odczuwam. A spalanie między 10-11L/100km. Zaznaczę że jej nie żałowałem bo chciałem sprawdzić przyspieszenie i ogólnie jak chodzi. benzyny palił mi jakieś 9L, więc myślę że przy mojej w miare spokojnej jeździe będzie to ok 10l LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mi pali 10-12 zależy czy spokojnie czy deptam...Wtryski bym zmienił na hanna ale to kurde kosztowne chyba...Valteki lekko klekoczą :) ale reduktor zavoli zeta S jest okej komp 4gaz też okej,ktoś wie ile by mnie skasowali za zmiane wtrysków na hana i mapy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w VW passacie 1,6 BRC (ale komputer tylko bo wtryski wp.......lił mi valeki) i powiem szczeże że Stag czy BRC to nie jest najważniejsze, ważna jest reszta. Do Bemki mam zestaw taki jak pisałem wcześniej i chodzi prze rewelacyjnie (żeby nie zapeszyć). Zakładał mi to koleś który nie ma wielkiej firmy zakładającej LPG , ale w mojej (i nie tylko) opinii zna sie na rzeczy. Także STAG czy BRC ? Moim zdaniem każdy wybór jest dobry pod warunkiem że ktoś ci to dobrze założy i w rosządnych pieniadzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...